پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
  یادداشت
نمایش ریشه در آیین ها دارد
خسرو بیات*
صحنه پیوسته به جاست ...
هادی فیض منش*
  گفتگو
تمام همدان در خدمت جشنواره است
گفت‌و‌گو با دبیر جشنواره - 322
جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، حرفه ای ترین جشنواره تئاتری ایران
گفت‌و‌گو با مریم کاظمی - 119
آشتی دادن خانواده ها با تئاترکودک ونوجوان
گفت‌و‌گو با رضا عبدالعلی زاده - 118
ما زنده به آنیم که در صحنه بمانیم!
گفت‌و‌گو با ناصر آویژه - 103
ارتباط هنرمندان ادبیات و تئاتر حوزه کودک دوسویه باشد
گفت‌و‌گو با دبیر جشنواره - 87
تعداد پلاتوهای تئاتر افزایش یابد
گفت‌و‌گو با سرپرست گروه نمایشی لبخند - 76
  گزارش
نواختن طبل گردشگری همدان این بار با جشنواره تئاتر کودک
سیده فریده حسینی فرزام - 240
تئاتر خیابانی در همدان غریبه است/هنرمندان در انتظار حمایت مسئولان
گزارش - 239
کار رسانه‌ای همدان به دست غیر رسانه‌ای‌ها افتاده است
فرشید ‌گل‌محمدی - 189
برنامه سازی منسجم برای کودکان در اولویت باشد
گزارش خبری - 183
نشست خبري دبير جشنواره تئاتر
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک - 26
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 434

 نیازها و مطالبات دو گروه سنی کودک و نوجوان با یکدیگر تفاوت دارد

اجرای نمایش‌های خارجی باعث می‌شود گروه‌های ایرانی از آن ها ایده بگیرند، اما نباید تنها به اجرای نمایش‌های خارجی اکتفا شود، باید کارگاه‌هایی با حضور اساتید خارجی و ایرانی برگزار شود و حتی کلاس‌های روانشناسی تخصصی کودک و نوجوان هم تشکیل شود تا نیازهای سنی و اجتماعی این دو گروه برای فعالان تئاتر کودک ونوجوان تشریح شود.
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 433

 پلاتوی تئاتر شهر همدان افتتاح شد

طرح ایجاد تئاتر شهر در استان‌ها به این منظور است که مکان‌های تخصصی و ویژه‌ای برای تئاتر داشته باشیم | یکی اینکه تنها این سالن برای تئاتر استفاده شود، دوم اینکه از 365 روز سال، 250 روز اجرای عمومی نمایش داشته باشد و سوم کلید تئاتر شهر هر شهر در اختیار هنرمندان قرار بگیرد.
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 432

 دوره بعدی جشنواره تئاتر کودک در همدان برگزار می‌شود‌

همدان زادگاه این جشنواره است و به خوبی می‌تواند میزبان دوره‌های بعدی این جشنواره در همدان باشد | همدان به طور قطع در زمینه برگزاری جشنواره تئاتر کودک مجرب شده و ما قبل از ارجاع به سایر شهرها باید این جشنواره را در همدان داشته باشیم | باید بتوانیم از این امکان در راستای توسعه تئاتر استفاده کنیم.
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 431

 نشان فرهنگ شهر فرانکفورت به شهردار همدان اهدا شد

همدان، پایتخت تایخ و تمدن ایران زمین جامعه ای فرهنگی و فرهنگ پرور است و آرامگاه بزرگانی چون باباطاهر، عین القضات، بوعلی سینا دلیل این گفته است، هگمتانه با قدمتی به طول تاریخ از میزبانی هنرمندان برزگ عرصه تئاتر در حوزه کودک و نوجوان بسیار خوشحال و خرسند است.
بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 430

 پیام وزیر ارشاد در اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک

متن پیام بدین شرح است: نمایش یا همان تئاتر، کهن‌ترین و کامل‌ترین گونه هنری است، هنری دیرینه و همه فهم که مفاهیم بلند انسانی را در روایتی واقع گرایانه به مؤثرترین و سریع‌ترین شکل ممکن به مخاطب می‌نمایاند و در خاطره‌ها ماندگار می‌کند | تئاتر در سراسر جهان به اشکال مختلف متداول است و در بعضی از کشورها مثل ایران سابقه‌ای دیرینه دارد.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 429

 برترین‌های بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، آثار برگزیده و برترین‌های بخش مسابقه نماشنامه‌نویسی اعلام شد | هیئت داوران بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان متشکل از آقایان محمد چرمشیر، حسن دولت‌آبادی و خانم چیستا یثربی در این بخش آرای خود را به شرح ذیل اعلام کردند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 428

 برگزیدگان بخش مسابقه تئاتر نوجوان جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

در آئین پایانی بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، آراء بخش مسابقه تئاتر نوجوان این جشنواره اعلام شدند | هیئت داوران مسابقه تئاتر نوجوان متشکل از بهرام شاه محمدلو، قطب‌الدین صادقی و خانم پرستو گلستانی پس از مشاهده، ارزیابی و سنجش آثار حاضر در این بخش آرا خود را به شرح زیر اعلام کردند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 427

 برگزیدگان بخش مسابقه کودک جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

آراء بخش کودک بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان اعلام شد | هیئت داوران مسابقه تئاتر کودک بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان پس از مشاهده و ارزیابی آثار حاضر در این بخش آرا خود را به شرح ذیل اعلام کرد | هیئت داوران بخش مسابقه کودک را رضا فیاضی، احمد بیگلریان و صدیقه حسن‌زاده تشکیل دادند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 426

 برترین‌های نمایش‌ خیابانی جشنواره تئاتر کودک معرفی شدند

جوایز بخش خیابانی بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، به برگزیدگان آن اهدا شد | در ابتدای این بخش کلیپ معرفی هیات انتخاب و داوران جشنواره پخش شد و سپس از استاندار همدان و اعضای هیات داوری بخش خیابانی جشنواره شامل دادشکر، مسلم قاسمی و محمدجواد کبودراهنگی درخواست شد که برای اهدای جوایز این بخش روی سن بیایند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 425

 مراسم بزرگداشت حسین محب‌اهری پیشکسوت تئاتر کودک برگزار شد

در ابتدای این بخش که در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر کودک برگزار شد، کلیپی از این هنرمند پخش شد که محب‌اهری در این کلیپ، به مرور خاطرات خود از سال‌ها فعالیت بازیگری‌اش پرداخت | حسین محب‌اهری در این بخش گفت:‌ حرفی برای گفتن نمانده و هر چه لازم بوده را روی صحنه گفته‌ام و فقط امیدوارم شایسته این همه محبت باشم.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 424

 معاون هنری وزیر:‌ همدان میزبان خوبی برای جشنواره تئاتر کودک بود

وزیر فرهنگ و ارشاد به مسئولان و هنرمندان جشنواره سلام رساند و بیانیه‌ای را ارسال کرد | وی در این بخش بیانیه وزیر فرهنگ و ارشاد را قرائت کرد | تلاش می‌کنیم اقدامات مثبتی در این بخش انجام دهیم. جا دارد از دوستانی که نسبت به برگزاری مطلوب جشنواره تلاش کردند، تشکر کنم.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 423

 استاندار همدان: تلاش کردیم که جشنواره تئاتر كودك به خوبی برگزار شود

همه ما معتقدیم که اثرگذاری هنرهای نمایشی از دیگر آثار بیشتر است. آثار نمایشی پایداری بیشتری دارد. شعار جشنواره ما هم کودک و خانواده بود که کودکان اولین تاثیرشان را از زندگی خانوادگی می‌گیرند که متاسفانه در حال حاضر این تاثیر کم‌تر شده است | باید جشنواره‌های خودمان را با جشنواره‌های جهانی مقایسه کنیم تا نقاط ضعف و قوت‌مان مشخص شود.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 422

 مدیر اجرایی جشنواره: برگزاری جشنواره هدیه ناقابلی به مردم همدان بود

هفت روز تلاش و حرکت و فعالیت و کار شبانه روزی در کنار مجموعه فعالیت‌هایی که از ماه‌های گذشته به منظور برگزاری مطلوب جشنواره انجام شد هدیه‌ای ناقابل در برابر مردم استان همدان بود | برنامه‌های جنبی زیادی در جشنواره امسال به منظور نشاط هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان برگزار شد تا تعداد بیشتری از مردم در برنامه‌های جشنواره حضور پیدا کنند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 421

 دبیر جشنواره تئاتر کودک: امیدوارم جشنواره تئاتر کودک ۱۰۰۰ ساله شود

بیستمین جشنواره تئاتر کودک با حضور جمع زیادی از هنرمندان برگزار شد و همکاران من در شهر همدان کمک زیادی کردند تا این رویداد در هفت روز برگزار شود. 49 نمایش در بخش‌های مختلف جشنواره روی صحنه رفت و 144 اجرای در سالن‌ها و امکان عمومی داشتیم | جشنواره تئاتر کودک بعد از جشنواره تئاتر فجر، از با سابقه‌ترین جشنواره‌های تئاتر ایران است.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 420

 بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به کار خود پایان داد

در بخش بعدی مراسم شهرام کرمی دبیر جشنواره گزارشي را از این رویداد ارائه داد و سپس متنی به زبان انگلیسی برای میهمانان خارجی قرائت شد که در بخشی از آن آمده بود: «امیدواریم در مدت زمانی که در پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین حضور پیدا کردید روزهای خوشی را تجربه کرده باشید و مردم فرهنگ دوست همدان میزبان خوبی برای شما بوده باشند.»
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 419

 کارگردان تئاتر: تفکیک نمایش‌ها بر اساس گروه سنی لازم بود

همیشه این مشکل بود که نمایش‌های جشنواره تفکیک نمی‌شدند و مخاطبان نمایش گروه سنی خود را نمی‌دیدند. مخاطبان کودک به دنبال مسائل رو هستند و حالا که بخش‌ها جدا شده‌اند موضوعات این نمایش‌ها برای کودکان که مخاطب اصلی‌شان هستند ملموس‌تر هستند. نوجوان به دنبال موضوعات جدی‌تر است چون حس می‌کند بزرگ شده است و نمایش‌های کودک را نمی‌پسندد.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 418

 دبیر جشنواره بیستم: تعداد روزهای جشنواره تئاتر کودک افزایش یابد

مکان یابی نمایش‌های خیابانی خیلی مهم است. عمده نمایش‌های خیابانی در فضاهای سالن‌ها ایجاد می‌شود که لازم است به مکان‌های دیگر منتقل شود. البته تجربه اجرای نمایش‌های سیار در سطح شهر را امسال داشتیم که استقبال خوبی از آن صورت گرفت | آخرین مرحله حرفه‌ای شدن جشنواره تئاتر کودک این است که رقابت از آن حذف شود.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 417

 مدیر اجرایی جشنواره: جشنواره بیستم از هر لحاظ پیشرفت داشته است

پیشرفت‌ها در سطح کیفی نمایش‌ها، افزایش تعداد گروه‌های خارجی، جدایی بخش خردسال، استقبال مردم، برگزاری افتتاحیه در 10 نقطه شهر، رفتن گروه‌ها به مهد کودک‌ها و برگزاری در شهرستان‌ها قابل مشاهده است | جشنواره به سمت تخصص‌گرایی می‌رود و پنج نمایش در بخش جدید خردسال اجرا شدند که مطابق نظر مخاطب خردسال بودند.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 416

 پوشش رسانه‌ای جشنواره ۷۵ درصد افزایش یافت

حوزه اطلاع رسانی جشنواره، رسانه‌ها کمک زیادی به ما کردند. حدود 325 خبر در سایت جشنواره تولید شد و حددو 4700 خبر هم پوشش رسانه‌های دارای مجوز از اداره ارشاد هستند. همین‌طور صدا و سیما و خصوصا شبکه‌های دو و جام جم همکاری خوبی با ما داشتند | امسال پوشش خبری جشنواره توسط رسانه‌ها کمک زیادی به جشنواره کرد.
اختصاصی / بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان - 415

 تلاش برای پیش فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره از سال‌ آینده

حضور پر رنگ مردم در بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر کودک نشان می‌دهد که این جشنواره رسالتش را به خوبی انجام داده است. ولی ما فقط دنبال پر کردن صندلی‌ها نبودیم و می‌خواستیم جمعیت بیشتری از مردم در جشنواره حضور پیدا کنند و در سالن‌ها با گذاشتن صندلی اضافه جمعیت زیادی را پذیرفتیم.
  اخبار داغ

 حاشیه جشنواره بیستم تئاتر همدان+تصاویر

 اختتامیه جشنواره بیستم تئاتر کودک+تصاویر

 اجرای نمایش "آسمان و دریا از آلمان"+تصاویر

 اجرای نمایش "دوچرخه از کشور هلند"+تصاویر

 اجرای نمایش "راز دژ کلات"+تصاویر

 اجرای نمایش "خیابانی بازی‌های ترکمنی"+تصاویر

 اجرای‌نمایش"افسانه بچه گرگ استثنایی"+تصاویر

 اجرای نمایش "طبل بزرگ"+تصاویر

 اجرای نمایش خیابانی "همبازی" از همدان+تصاویر

 اجرای نمایش "پهلوان كچل" از تهران+تصاویر

 اجرای نمایش خیابانی+تصاویر

 اجرای نمایش "پری و پورنگ" از همدان+تصاویر

 کارگاه "معرفی تئاتر کودک و نوجوان پرتغال"+تصاویر

 کارگاه "معرفی تئاتر کودک و نوجوان پرتغال"+تصاویر

 حاشیه افتتاحیه جشنواره بیستم همدان+تصاویر

 اجرای نمایش خیابانی در منطقه دیزج+تصاویر

 افتتاحیه بیستمین جشنواره تئاتر کودک+تصاویر

 جدول بیستمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک

 نشست داوران کودک با مدیر اجرایی+تصاویر

 بازدید شهردار همدان از دبیرخانه جشنواره+تصاویر

 پوستر بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

 آیین رونمایی پوستر جشنواره تئاتر بیستم+تصاویر

 ستاد هماهنگی استانی جشنواره بيستم+تصاویر

 نشست خبري دبير جشنواره بيستم تئاتر+تصاویر

روی جلد روزنگار شماره شش/30 مهر 1392 ساعت 3:5
روی جلد روزنگار شماره پنج/29 مهر 1392 ساعت 6:26
روی جلد روزنگار شماره سه/28 مهر 1392 ساعت 7:17
روی جلد روزنگار شماره دو/28 مهر 1392 ساعت 7:16
روی جلد روزنگار شماره نخست/26 مهر 1392 ساعت 9:32
آرشیو اخبار جشنواره نوزدهم/27 شهریور 1392 ساعت 13:17
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir