پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
کد مطلب:  11
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
 درباره ما

در دوره فرا مدرن اطلاعات معیار سنجش تواناترین و وداناترین افراد است. ما در پی ارزش گذاری این مقوله نیستیم. اما آنچه هست ما نیز قطره ای هستیم که برای دریا شدن باید خود را با رود اخبار و اطلاعات همراه کنیم. با توجه به انفجار اطلاعاتی که امروزه شاهد آن هستیم یکی دیگر از نگرانی های کاربران، سرگردانی و وقت گذرانی در پایگاه هایی است که در خصوص تولید و انعکاس خبر فعالیت می کنند که پس از صرف هزینه و انرژی به نتیجه دلخواه نمی رسند و ممکن است حجم عظیمی از اطلاعات را به حافظه سپرده باشد که هیچ گونه کاربردی چه در محافل علمی و چه در محافل خصوصی نداشته باشند.

"پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی همدان پرس"
که از آغازین روزهای ارديبهشت ماه سال 1390 در اختیار مخاطبان قرار گرفته آخرین تحلیل‌ها و گزارش‌ها از مهم‌ترین اتفاقات روز شهر همدان، استان همدان و ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. این مجموعه رسانه‌ای خود را در امر اطلاع‌رسانی مستقل می‌داند و در چارچوب قوانین نظام جمهوری اسلامی و تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل و شهیدان و رهبرمعظم انقلاب، از درغلتیدن به تمایلات حزبی و جناحی پرهیز دارد.این مجموعه اما نقد و تحلیل کارشناسانه دستگاه‌ها، عملکرد مسوولان و احزاب را وظیفه ذاتی خود می‌پندارد و آن را با هدف ارتقای دانایی جامعه، حق پرسشگری شهروندان و وظیفه پاسخگویی مسئولان با جدیت دنبال می‌کند.

اهداف ما همان اهداف انقلاب اسلامی است. ما استقلال را می‏ ستاییم، برای آزادی ارزش قائلیم و خط قرمز ما اخلاق و مبانی اسلامی است.

ما معتقدیم فضای رسانه ای امروز آکنده از نگاه‌ها‌ی کم عمق و گذرا نسبت به مسايل مختلف است. همدان پرس در رویکرد خود می‏خواهد با ارايه تحلیل‌ها‌ی علمی و عمیق با روح حاکم بر این فضا مبارزه کند. در این راه قصد داریم اطلاع رسانی را در قریب به اتفاق حوزه‌ها‌ی خبری و تحلیلی ( سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری، ورزشي، حوزه و دانشگاه و... ) ادامه دهیم. امیدواریم بتوانیم با یاری خداوند و عنایات ویژه حضرت ولی عصر (عج) گامی موثر در اعتلای ایران اسلامی برداریم.

و اما ... تعدادی از روزنامه نگاران استان همدان، برآن شدند تا با توجه به نبود رسانه های مستقل استانی در فضای اطلاع رسانی استان و نیز رسالتی که بر دوش دارد این پایگاه را راه اندازی نمایند. اکنون نیز با استاد شهید زنده یاد دکتر علی شریعتی به عنوان یکی از استوره های این مرز کهن، زیر پرچم سه رنگ و با شکوه ایران اسلامی هم قسم می شویم که رسالت قلم را تا آخرین قطره خونمان پاینده نگه داریم و در زمینه اطلاع رسانی شفاف و اصولی از هیچ کوششی دریغ نکنیم. شاید ذره ای از دین به میهن و آیینمان را ادا کرده باشیم…


اهداف:

همدان پرس با هدف یاری به جریان اطلاع رسانی آزاد، راه اندازی شده است و بر آن است تا با بهره‌گيري از تمامي استعدادها و توانمندي‌هاي حوزه رسانه‌اي و با حركتي اميدبخش، صادقانه و شفاف و در عين حال حرفه‌اي‌، ارتباط خبري و رسانه‌اي شايسته‌اي با آحاد جامعه برقرار نمايد و با بهره‌گيري از گنجينه عظيم تجربيات انقلاب بزرگ اسلامي در حوزه‌هاي مختلف اجتماعي، فرهنگي، خانوادگي، اقتصادي، سياسي، فكري، عمراني و آموزشي الگوي درست و پويايي از "مثبت انديشي" ارايه نمايد و عرصه‌اي براي ظهور "اميدآفرين" اين پتانسيل‌ها باشد. در همين راستا اهداف و مرامنامه فعاليت‌ها پس از تصويب در كميته تصميم اين پايگاه اطلاع ‌رساني  متشكل از  اعضاي تحريريه به قرار ذيل تعيين شده است:

1. پاسداشت فرهنگ اسلامي و نشر انديشه‌هاي ناب ديني كه باور مخاطبان را تقويت مي‌نمايد، در پيشاني فعاليت‌هاي پايگاه قرار دارد.

2. مراقبت از اصول انقلاب اسلامي، منافع ملي، مصالح نظام و باورهاي ايماني مردم را از وظايف خود مي‌دانيم.

3. همدان پرس بازخواني آرمان‌ها و اهداف بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) و فرامين رهبر حكيم انقلاب اسلامي حضرت آيت ا... خامنه‌اي را وظيفه جدي و عملي خود مي‌داند.

4. توجه ويژه به نوآوري، تحول‌گرايي و بيان واقعيت‌هاي جامعه جزو اولويت‌هاي كاري «پايگاه خبري تحليلي همدان پرس» است.

5. گسترش دانايي، خردورزي و توانايي را عامل مهم پيشرفت و سربلندي و سعادت ايران اسلامي مي‌دانيم.

6. حفظ و حراست از وحدت، انسجام و يكپارچگي ملي وظيفه ماست.

7. تلاش براي توليد و غني‌سازي مباني نظر در حوزه‌هاي مختلف اجتماعي به منظور تاثيرگذاري و جهت دهي به سياست گذاري‌هاي ملي را وظيفه خود مي‌دانيم.

8. توجه خاص‌، تقويت و تعميم جايگاه و منزلت اجتماعي مردم‌ از وظايف ماست. همدان پرس تلاش مي‌كند تا ضمن برطرف نمودن نيازهاي اطلاعاتي و تحليلي اين حوزه براي تصميم‌گيران و تصميم سازان با پوشش رخدادها و مسايل خرد و كلان (اما جدي) مربوط به اين حوزه‌ها و در قالب‌هاي متنوع پيوندهاي خانواده بزرگ جامعه را مستحكم مي‌سازد.

9. همدان پرس مصمم است تا با تبديل شدن به يك رسانه فراگير در حوزه‌هاي اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي و ورزشي به عنوان ركن رسانه‌اي تحقق نظام جامع رفاه و تامين اجتماعي عمل نموده و نيازهاي اطلاعاتي و تحليلي جامعه را در حوزه مسايل گوناگون برطرف نمايد.

10. همدان پرس با اعتقاد به مباني ذكر شده و فضا و وضعيت كنوني كشور بر اين باور است كه جريان سالم اطلاع رساني و آگاه‌سازي جامعه به عنوان يك ضرورت عيني و حتمي خودنمايي مي‌كند، لذا ضمن آن كه از انتشار اخبار "ياس آلود" و "سياه نمايي" خودداري مي‌نمايد، تلاش خواهد كرد تا با انتشار آن بخش از اخباري كه در تصميم‌سازي و شكل‌گيري آزاد افكار عمومي نقش دارند رسالت خود را به عنوان يك پايگاه قوي و حرفه‌اي اطلاع رساني به انجام رساند و به عنوان پيام رساني اميدآفرين بخشي از پيكره نظام مقدس جمهوري اسلامي‌، تلاش معنادار خادمان ملت در سازمان‌ها مجموعه وزارتخانه‌ها و ارگان‌ها را به درستي و كمال در فضاي رسانه‌اي كشور ترجمه كند.

مزيت‌ها:

1. همدان پرس به صورت رسمي و مشخص، هيچ گونه خبر تنش آفرين، حساسيت‌زا و يا با رويكرد منفي منتشر نمي‌كند، بلكه اخبار اميدواركننده با جهت‌گيري مثبت، رسالت اطلاع رساني اين پايگاه است.

2. همدان پرس سرويس‌هاي خاص و مستقل براي اقشار گوناگون ايجاد كرده و همه روزه اخبار، رويدادها و قوانين و مقررات و آخرين تصميمات دولت و مجلس در خصوص اين اقشار (مردم) را با هدف استفاده بهينه، به صورت تخصصي و كاربردي اطلاع رساني و دنبال مي‌كند.

3- همدان پرس به مقوله اطلاع رساني دقيق و شفاف به عنوان رويكرد اصلي و اساسي به صورت گسترده و فراگير خواهد پرداخت  و با انتشار خبر و تحليل در اين خصوص به مرجع رسانه‌اي مورد رجوع و وثوق مطبوعات تبديل خواهد شد.

نكاتي قابل توجه:

1. همدان پرس حاصل دغدغه و دلمشغولي ديريني است و آن آرماني جز "رشد" همدان و همداني نيست. اين آرمان "رشد" منبع الهام بخش جمعي پراميد از اهالي فرهنگ و رسانه شد تا دغدغه و دل مشغولي هايشان گردهم آيد و به قدر بضاعت خويش براي نيل به اين مهم ساز و ساماني تدارك بينند و آن را در شمايل رسانه اي مجازي رونمايي كنند.

2. همدان پرس تكاپوي خويش را در چارچوب قوانين ايران دنبال مي كند اما نظري جامع و خوانشي مردم مدارانه از قوانين را مي جويد.

4. همدان پرس مسايل رشد و موانع تعالي در سراسر استان همدان را بعضا هم سنخ و متاثر از يكديگر مي داند و طبعا به اطلاع رساني از تحولات تمامي اين مناطق علاقه منداست.

5. انعکاس دیدگاه‌ها و نظرات مختلف در همدان پرس به منزله رد یا تايید آن‌ها نیست.

6. همدان پرس خود را به اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری پایبند می‌داند و مبنای فعالیت این سایت بر سه اصل "بیطرفی"، "دقت" و "انصاف" استوار است.

7. همدان پرس حق پاسخگویی را برای کسانی‌ که مورد نقد قرار گرفته‌اند و یا نظری نسبت به مطالب سایت دارند، محفوظ می‌داند.

8. همدان پرس از درج پیام‌ها و مطالب اهانت‌آمیز نسبت به دیگران، اقوام، مذاهب و ... خودداری می‌کند.

9. همدان پرس از ارایه مطالب، خبرها و دیدگاه‌های افراد و گروه‌های مختلف جامعه و همکاری صاحبان اندیشه، اساتید و دانشجویان و فرهیختگان با سایت استقبال می‌کند.

10. همدان پرس با حفظ نگاه ویژه خود به مسایل کلان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و... ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

11. صداقت و سرعت در ارايه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران همدان پرس است.

12. همدان پرس رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهد کرد از محدوده اخلاق حرفه ای ژورنالیستی خارج نشود.

13. تمامی نظراتی که از طریق صفحات داخلی مطالب (پایین هر صفحه) فرستاده می شوند و نیز مطالبی که از طریق صفحه تماس با ما ارسال شوند، با دقت مطالعه شده، احتمالا منتشر و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

14. همدان پرس در عين عدم وابستگي و هواداري از احزاب و گروه هاي فعال يا خاموش دولتي يا غيردولتي، علاقه مند به حمايت از هر تكاپوي سياسي يا فرهنگي، دولتي يا خصوصي، حزبي يا مردمي است كه به رشد و توسعه همدان و تعميق منطق و عقلانيت در اين استان كمك رساند.

15. همکاران همدان پرس پیشاپیش از راهنمایی ها و نقدهای مخاطبان و به خصوص همکاران گرامی در جهت رفع نقایص فنی و محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری، تحلیلی استقبال می کنند.

16. همدان پرس، رسانه شماست؛ نويسنده و ناقد رسانه خود باشيد.

حرف آخر:

همدان پرس به هیچ یک از گروههای سیاسی تعلق نداشته و ندارد و به هیچ عنوان تصمیم نداشته و نداریم ابزاری برای تحقق اهداف و غرض ورزی های شخصی در استان باشیم و لیکن با تمام قوا و در راه مصالح نظام اسلامی و مسوولین متعهد با تمامی خائنان به این ملت و آب و خاک مبارزه خواهیم کرد و حنجره ای خواهیم بود برای مردم مظلومی که پناهی ندارند.

برآنیم محکم و استوار با استعانت از خداوند متعال در راه خدمت به هم استانی های ارجمند و ایرانیان عزیز، حق بنویسیم و حق بگوییم و حق را فریاد بزنیم و در این راه حضور گرم تمامی آزادمردان و غیور زنان را به عنوان همکار و صاحبان این رسانه ارج می نهیم و برای تمامی خیر خواهان این ملت از درگاه ایزدی موفقیت و سلامتی و استواری در رسیدن به اهداف آرزو می نماییم.

پايگاه خبري تحليلي همدان پرس "نخستين پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی استان همدان" است که مجوز هیأت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را اخذ کرده است.
منتظرتان هستيم، ای دستها و دلهاتان آفتابی...

موفق باشيد / تحريريه همدان پرس

صاحب امتیاز و مدیرمسئول: راحله مشتاق

آدرس: خیابان جهان نما/ کوچه شهید عظیمی/ پلاک 54
تلفکس: 38261020


جهت تماس با مديران پايگاه به صفحه تماس با ما مراجعه كنيد.

ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
 نظرات بینندگان:
امید|23 شهریور 1391 - 4:40
 برای اولین باره که سایت شما را می بینم . تبریک میگم سایت بسیار خوب وجامع وکاملی است . دست مریزاد .
ناشناس|18 فروردین 1393 - 3:12
 سلام وخسته نباشید.چرا مدیر وسردبیر ومسولین بخشهای مختلف سایت را معرفی نمی کنید؟
پارسا|4 اردیبهشت 1393 - 4:18
 بسیار خوشنودیم که از فعالیت پایگاه اطلاع رسانی اختصاصی استانمان بهره میبریم. اگر در پایان خبرها از تحلیل هم استفاده کنید بسیار مفید واقع می شود. حمایت بی دریغ ما نثار شما
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir