پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
تالار قرآن همدان بدنبال تفکری عظیم شکل گرفت
حمیدرضا طبی مسرور*
تحقق شهر دانش بنیان، تغییر نگاه مدیران را می طلبد
نرگس نوراله‌زاده*
  گفتگو
شهرداری‌ها در مدیریت شهری از نظرات نخبگان استفاده کنند
گفت و گو با ابراهیم کارخانه‌ای*
  گزارش
حمایت همه جانبه شهرداری همدان از ورزش همگانی و قهرمانی
استاندار همدان در صحن شورا:

 ۲۴۰ هکتار برای ساخت فضای تفریحی به شهرداری همدان واگذار شد

استاندار همدان با بیان اینکه ۲۴۰ هکتار زمین برای ساخت فضای تفریحی به شهرداری همدان واگذار شد، گفت: انتظار می‌رود این طرح هر چه سریع‌تر با مطالعه و نظر کارشناسی به نتیجه برسد | با توجه به سابقه تاریخی و فرهنگی شهر همدان انتظارات از شورای شهر همدان بالاست و باید شورا قدرت تعامل و همکاری با همه مجموعه‌ها را داشته باشند.
رئیس شورای شهر همدان:

 سایت‌موزه پیاده‌راه امام در انتظار تزریق اعتبار راه‌وشهرسازی است

تأخیر در اجرای پروژه سایت‌موزه پیاده‌راه امام (ره) همدان به دلیل عدم تزریق اعتبار از سوی راه‌وشهرسازی بوده است | در حوزه پارک‌های حاشیه‌ای خواستار ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها از جمله راهنمایی‌ورانندگی و مرکز کنترل ترافیک در راستای راه‌اندازی مجدد و تقویت آن‌ها هستیم.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان:

 مقصد جدید گردشگری در منطقه غرب کشور رقم می‌خورد

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک همدان با شهرهای سنندج و کرمانشاه در حوزه مدیریت‌شهری، مقصد جدید گردشگری در منطقه غرب کشور را رقم خواهد زد | اراده ما در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بر این است تا به سهم خود از تمامی ظرفیت‌های ممکن برای توسعه گردشگری همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین استفاده کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان اعلام کرد:

 نامگذاری ۲ معبر به نام سردار شهید سلگی و مدافعان سلامت در همدان

۲ معبر در سطح شهر همدان به نام «سردار شهید حاج میرزا محمدسلگی» و «مدافعان سلامت» نامگذاری خواهد شد | جایگزین کردن المان‎های آموزشی امداد و نجات به جای المان‌های غیردائمی در سطح شهر به‌ویژه در پارک‌های حاشیه‌ای نیز می‌تواند مدنظر قرار گیرد | همدان، امن‌ترین منطقه کشور از نظر «اسکان»، شناخته می‌شود.
شهردار همدان اعلام کرد:

 اجرای کامل آسفالت بلوار ارم با استفاده از فناوری پلیمری

در ادامه ساماندهی و آرام سازی مسیر گردشگری و تفریحی بلوار ارم همدان و با هدف بهسازی و روان سازی ترافیک، عملیات اجرایی روکش آسفالت مسیر جنوبی بلوار ارم همدان آغاز شد | سال گذشته و برای نخستین بار در کشور استفاده از فناوری آسفالت پلیمری در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مسیر شمالی بلوار ارم به صورت کامل آسفالت شد.
عضو شورای شهر همدان عنوان کرد:

 فعالیت سوداگران، عامل افزایش قیمت مسکن در همدان

رییس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شورای اسلامی شهر همدان حضور و فعالیت سوداگران مسکن را از عوامل مهم افزایش قیمت مسکن برشمرد | ردپای سودجویان و برخی دلالان زمین و مسکن در قالب برخی بنگاه های معاملاتی و فعالان این حوزه، در ایجاد قیمت نجومی و حباب موجود در بازار مسکن به وضوح دیده می شود.
مدیر منطقه چهار شهرداری همدان:

 بیش از ۴۰ پروژه شهری در منطقه چهار افتتاح و کلنگ‌زنی می شود

مدیر منطقه چهار شهرداری همدان از افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۰ پروژه شهری در این منطقه از همدان خبر داد | با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بیش از ۴۰ پروژه در سطح منطقه چهار و با هدف افزایش کمی و کیفی خدمات رسانی به شهروندان منطقه، افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
نایب رئیس شورای شهر همدان عنوان کرد؛

 تخریب و نشست قبور در همدان/مدیریت آرامستان به شهرداری برگردد

مدیریت آرامستان همدان باید به شهرداری برگردانده شود | در حال حاضر سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه کشور، در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تدوین است که در این سیاست‌ها فصل اختصاصی مربوط به شوراها و مدیریت شهری لحاظ شده که در صورت تحقق، تحول بزرگی در همه ابعاد مدیریت شهر شاهد خواهیم بود.
عضو شورای شهر همدان عنوان کرد:

 تعریض جاده زیگزاکی گنجنامه در بی خبری مردم

متاسفانه در این مسیر شاهد تعریض غیر کارشناسی جاده بودیم به صورتی که در همین بازه زمانی کم اتفاقاتی که افتاده فرسایش کوه را به دنبال داشته که به این امر نابودی طبیعت را به تدریج به دنبال دارد | طبق مشاهدات صورت گرفته مسیر تعویض شده برای موارد اضطراری نیست بلکه به نظر می‌رسد برای استفاده بسیاری از افراد جهت تردد با خودرو ایجاد شده است.
در دیدار عضو شورا با مدیرعامل شرکت علیصدر تأکید شد؛

 ضرورت رفع موانع ثبت‌جهانی غارعلیصدر و رایزنی برای جذب سرمایه‌گذار

این اثر منحصر به‌فرد 15 دی‌ماه 1387 ثبت ملی شده است و البته گذر زمان، به گونه‌ای رقم خواهد خورد که با کشف نمونه‌های مشابه، انحصار آن از همدان گرفته شود؛ از این‌رو لازم است، ضمن رفع موانع ایجاد شده در اسرع وقت برای ثبت جهانی غار اقدام فوری شود | افزایش دهانه غار به‌عنوان یکی از موانع ثبت جهانی، مورد بحث و بررسی است.
در کمیسیون گردشگری شورای شهر همدان مطرح شد:

 از ظرفیت سرمایه‌گذاران در پروژه سد اکباتان استفاده شود/ احداث ساختمان تشریفات در ورودی‌های شهر

مقرر شده است که از ظرفیت سرمایه‌گذاران همراه با مطالعه کارشناسی شده در پروژه سد اکباتان استفاده شود | سایت گردشگری سد اکباتان از مهم‌ترین پروژه‌های استانی محسوب می‌شود که استانداری، فرمانداری و نمایندگان مجلس هم پیگیری این موضوع هستند | احداث ساختمان تشریفات در ورودی‌های شهر به‌ویژه جاده تهران امری ضروری محسوب می‎شود.
در هفدهمین صحن شورای شهر مطرح شد؛

 "مسکن" و "الوند" مطالبه مهم شهروندان همدانی

هفدهمین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان بر محور 2 دستورکار جلوگیری از تخریب کوهستان الوند و بررسی افزایش بی‌رویه قیمت مسکن به‌عنوان مطالبه عمومی شهروندان همدانی برگزار شد | با توجه به اینکه نامِ همدان را با عنوان «الوند» می‌شناسند و اکوسیستم کوهستان الوند، نقش مهمی در حوزه‌های متفاوت برای شهر همدان دارد، همگان موظف به حفظ این میراث طبیعی هستیم
رئیس شورای شهر همدان:

 دستور توقف تسطیح جاده دسترسی الوند صادر شد

در حال حاضر دستور توقف عملیات تسطیح جاده دسترسی منطقه کوهستانی الوند صادر شده و شنبه آینده اعضای شورا و مسوولان بازدید لازم را خواهند داشت | پیرامون اعلام تخریب کوهستان الوند و تسطیح جاده دسترسی در این منطقه توسط دهکده توریستی گنج‌نامه هیچ قضاوتی نمی‌کنم و با حضور کارشناسان و در بازدید میدانی به این خواسته رسیدگی خواهد شد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا تاکید کرد:

 ضرورت اجرای طرح کنترل تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده‌راه‌های همدان

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر اجرای کامل طرح کنترل تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده راه‌های بوعلی، اکباتان و میدان امام( ره) تاکید کرد | پیاده‌راه‌های بوعلی، اکباتان و میدان امام( ره) با هدف تامین آرامش و سلامت روان مردم راه‌اندازی شد، اما تردد موتو‌رسیکلت‌‌ها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان و کسبه محسوب می شود.
رئیس سازمان آتش نشانی همدان اعلام کرد:

 انجام ۳۰۷ عملیات امداد و نجات در همدان/آتش‌سوزی تپه هگمتانه جزیی بود

آتش نشانان همدان از شروع سال جدید تا پایان اردیبهشت ۳۰۷ عملیات اطفای حریق و امداد و نجات انجام داده اند | هرساله پوشش گیاهی محوطه عمومی تپه هگمتانه به دلیل گرما دچار حریق می‌شود و مأموران ما با حضور به‌موقع نسبت به اطفا آن اقدام می‌کنند، اما در برخی موارد هم بی‌احتیاطی شهروندان این اتفاق را رقم می‌زند.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان:

 مجموعه عین القضات همدانی به ماهیت اصلی خود باز می گردد

مجموعه عین القضات همدانی که در ابتدا با برنامه ریزی و هدف فرهنگی آموزشی و گردشگری احداث شده بود، به ماهیت اصلی خود باز می گردد | مجموعه عین القضات همدانی از مجموعه اداری به مجموعه فرهنگی آموزشی و گردشگری که هویت و هدف نخستین احداث آن بود تغییر کاربری می دهد.
در صحن شورای شهر همدان مطرح شد:

 قیمت مسکن در همدان حبابی است/مشاورین املاک عامل اصلی گرانی مسکن در همدان

پروانه ساخت یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن است اما تاثیر چندانی ندارد و درصد قابل توجهی از قیمت مسکن در همدان حبابی است | شورا از کمک مدیریت ارشد استان به مدیریت شهری در خصوص پروژه های نیمه کاره، بویژه در امر اخذ اعتبارات ملی برای پروژه ها از جمله تقاطع غیر همسطح سردار شهید همدانی استقبال می کند.
شهردار همدان خبر داد:

 توزیع بیش از ۲۰ هزار تُن آسفالت در شهر همدان

از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 20 هزار تُن آسفالت در معابر شهر همدان توزیع شده است و تا پایان سال شاهد ترمیم، اصلاح و اجرای روکش آسفالت در معابر مختلف شهر خواهیم بود | مدیریت شهری همدان از ابتدای امسال، خدمات رسانی به شهروندان در حوزه های مختلف را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است.
درگیری لفظی در شورا؛

 جلسه شورای شهر همدان با قهر سه عضو به نتیجه نرسید

جلسه شورای اسلامی شهر همدان با قهر سه تن از اعضای این شورای به نتیجه نرسید و ناتمام ماند | در نشست اعضای سوال کننده از شهردار همچنان اصرار بر قانع نشدن به برخی پاسخ ها داشتند و همین مساله به درگیری لفظی اعضا و ناتمام ماندن جلسه منجر شد و در جریان آن سه تن از اعضای شورا که ۲ تن سوال کننده بودند، نشست را ترک کردند.
گردان: استیضاح در کار نیست

 در دومین جلسه پرسش و پاسخ شهردار همدان چه گذشت؟

در دومین جلسه پرسش و پاسخ شهردار همدان ضمن تاکید رئیس شورا بر عدم استیضاح شهردار به دلیل ارائه مستندات لازم از سوی یکی از اعضای سوال کننده اتهاماتی به رسانه‌ها نسبت داده شد | دوازدهمین جلسه صحن شورای شهر همدان با موضوع پاسخ شهردار همدان به 21 سوال 3 عضو شورا برگزار شد.
شورای شهر همدان/14 دی 1394 ساعت 5:14
  اخبار داغ

 هشدار درباره همزمانی شیوع کرونا و آنفلوآنزا

 کرونا به این زودی‌ها از بین نمی‌رود

 سیروس گرجستانی درگذشت

 کلینیک سینا اطهر فاقد مواد پرتوزا بوده است

 افزایش ۳۵درصدی قیمت لوازم خانگی

 گوینده‌ای که صدای خود را هم نشناخت!

 کندوان و هراز یک‌طرفه می‌شوند

 زوجی که در انفجار کلینیک شمال تهران درگذشتند

 تصاویرِ جان‌باختگان حادثه مرگبار کلینیک سینا اطهر

 اظهارات ضد ایرانی فرزند شاه سعودی

 هشدار نیکی هیلی درباره پرداخت وام به ایران

 کارت عروسی یک زوج در روز‌های کرونایی

 قالیباف: ما مدیران، خجالت‌زده مردم هستیم

 پاسخ ایران به تهدید نظامی آمریکا

 جهانگیری: راهبرد اصلی کشور، مقاومت است

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز پنجشنبه ۱۲ تير ۹۹

 تصویرِ بحث‌برانگیز از حادثه دیشبِ خیابان شریعتی

 تصویر دو پزشک جان‌باخته در حادثه انفجار تهران

 مصادیق کودک‌آزاری را به ۱۲۳ گزارش دهید

 احضار ۵ نفر از مقصران حادثه کلینیک سینا

 زمان اخذ مالیات از خانه‌های خالی اعلام شد

 احتمال کاهش تعداد سئوالات کنکور

 جزئیات ثبت‌نام‌کنندگان طرح یارانه دستمزد

 حداقل حقوق در کشور‌های مختلف چقدر است؟

 مشهد به مدت یک هفته تعطیل می‌شود

 چند هنرمند ایرانی عضو آکادمی اسکار شدند

 فریب پیامک کلاهبرداری به اسم همتا را نخورید

 ارزش سهام عدالت صاحبان سهام چقدر شد؟

 توضیح درباره پیگرد ۳۶ عامل ترور شهید سلیمانی

 تلاش برای احراز هویت جان‌باختگان کلینیک سینا

 پیام روحانی درباره حادثه مرکز درمانی سینا اطهر

 تشریح آخرین جزئیات از حادثه انفجار در تهران

 کرونا؛ رفتار بهداشتی مردم مثل عید باشد

 بهترین برندهای عینک آفتابی

 علت حادثه کلینیک سینا اطهر مشخص شد

 واکنش فرانسه به حکم اعدام روح‌الله زم

 فراکسیون «سیر و عدس» بهتر از «طرح‌های عبث»!

 مهر توقیف بر سرمایه‌های سیما

 پایان تلخ قرار ملاقات با دختر جوان

 تازه‌ترین رتبه‌بندی ثروتمندان جهان

 اسامی اولیه از جان‌باختگان حادثه کلینیک سینا

 «ماسک بزنید»؛ از خواهش و تمنا تا پیگرد قانونی!

 «ج.ا»: ستاد ملی کرونا تعارف را کنار بگذارد

 مجرد‌ها یا متاهل‌ها؛ کدام خوشبخت‌ترند؟

 ۹۹.۰۴.۱۰؛ حال هیچ‌کدامِ ما خوب نیست

 ابلاغ محدودیت‌های کرونایی به ۱۱ استان کشور

 تصاویر جدید از حریق درمانگاه سینا در تهران

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز چهارشنبه ۱۱ تير ۹۹

 آتش‌سوزی و انفجار مهیب در شمال تهران

 سکه به مرز ۹ میلیون تومان رسید

مطالبات شهروندان از مدیریت شهری/14 دی 1394 ساعت 4:18
مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر همدان/14 دی 1394 ساعت 4:19
بانک ایده و نظر/14 دی 1394 ساعت 4:21
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir