همدان پرس؛ «نخستین پایگاه خبری استان همدان» دارای پروانه فعالیت از هیات نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 
 درباره ما | تماس با ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
  یادداشت
روزگار بی فروغ سینماها در مهد تاریخ و تمدن
وضعیت سینمای همدان در یک‌نما
فریده حسینی فرزام
کمند همدانی‌ها در سنگلچ افتاد
احسان زیورعالم*
موسیقی اصیل؛ مایه تقویت فرهنگ ایرانی
هادی فیض منش*
در این سینما امید و نشاط نیست
مجید فروتن
چرا اینقدر دوست داریم دنیا به پایان برسد؟
پیام فروتن
رییس جشنواره بیست و پنجم عنوان کرد:

 هنر جریانی است برای رسیدن به کمال

هنر جریانی برای نگاه بلند برای رسیدن به کمال است و یکی از مسیرهایی است که رفتن به سوی کمال را هموار می کند | تئاتر کودک و نوجوان پایه خلاقیت برای رسیدن به کمال است چرا که زیبایی داشته و برای کودکان شفاف و صادق است کودک در عالم هنر تساوی برقرار می کند.
همزمان با ولادت پیامبر(ص)؛

 اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان برگزار شد

مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا همدان آغاز شد | بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور بیش از 50 گروه داخلی و خارجی از 28 آبان تا 4 آذر در همدان برگزار شد.
درویش‌نژاد: باغچه‌بان اندیشه را بارور کرد؛

 جشن صد سالگی تئاتر کودک در همدان برگزار شد+تصاویر

با حضور هنرمندان و چهره‌های مطرح تئاتر کودک ایرانی و خارجی و همزمان با جشن صد سالگی تئاتر کودک یاد و خاطره جبار باغچه‌بان گرامی داشته شد | چراغ علم و معرفت را در برابر ظلمت برافروخت با چراغ کوچکش به جنگ دیو ظلمت رفت جبار باغچه‌بان تئاتر کودک و نوجوان و شیوهای نوین آموزش ناشنوایان را در ایران بنیان گذاشت.
در آخرین روز جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

 ۱۱ نمایش در همدان اجرا می شود

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که از 28 آبان ماه در همدان آغاز شده است با اجرای 7 تئاتر صحنه ای و 4 تئاتر خیابانی در پنجمین روز به کار خود پایان می دهد | اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز روز یکشنبه، چهار آذر در مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا برگزار می شود.
دبیربیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان:

 «خیلی دور» اثر مشترک نروژ و اسپانیا امروز اجرا می شود

نمایش 'خیلی دور' کار مشترک کشورهای نروژ و اسپانیا به کارگردانی «کریستین گرانادوز» امروز اجرا می‌شود | بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار«کودک و حقوق اجتماعی و کودک و حقوق شهروندی» از 28 آبان ماه تا چهارم آذرماه به دبیری مریم کاظمی در شهر تاریخی همدان در حال برگزاری است.
با مدیر مسئولی مریم کاظمی؛

 کاتالوگ بیست‌وپنجمین‌جشنواره بین‌المللی تئاترکودک‌ونوجوان منتشر شد

کاتالوگ این دوره از جشنواره در ١٦٤صفحه گلاسه و رنگی به مدیر مسئولی مریم کاظمی؛ دبیر بیست‌پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک‌ونوجوان و سردبیری امید بی‌نیاز چاپ شد | در این کاتالوگ بخش‌های مختلف جشنواره برای مخاطبان معرفی می‌شود و می‌توان از پروسه آماده‌سازی بخش‌های مختلف جشنواره را از طریق این کاتالوگ آگاه شد.
بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

 ٣ نمایش خارجی و ٩ نمایش ایرانی در روز چهارم جشنواره اجرا می شود

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در چهارمین روز خود با ٨ نمایش صحنه ای و ٤ تئاتر خیابانی به کار خود ادامه می دهد. ٢ نمایش "سفر دندان ها" از همدان و "بدون شرح" از مشهد در سانس های ١٠ و ١١ و به ترتیب در پلاتو استاد عبادی مجتمع فرهنگی و هنری بوعلی سینا و سالن سینما کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان به روی صحنه خواهند رفت.
در جشنواره بیست و پنجم صورت می گیرد؛

 تجلیل از بهرام دوست قرین در اختتامیه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

در اختتامیه بیست و پنجمین تئاتر کودک و نوجوان همدان از کارگردان مطرح نمایش و موسس گروه نمایش سارا تجلیل می شود | بسیاری او را به عنوان تاثیرگذار ترین فرد در شیوه اجرایی تاتر کودک بعد از انقلاب می دانند چنانچه در کتاب ادبیات مقدماتی فارسی مخصوص تدریس در دانشگاهها از او به عنوان بنیان گذار سبک نوین در تاتر کودک ایران نامبرده شده است.
به مناسبت برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

 چهار عنوان کتاب در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به چاپ رسید

به مناسبت برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان چهار عنوان کتاب جدید توسط انتشارات نمایش چاپ شده است | کتاب دیگری که در این دوره چاپ شده است، «لوبیای سحرآمیز، برزوی بی باک» نام دارد که از دو نمایشنامه «لوبیای سحرآمیز» و برزوی بی باک» تشکیل شده است و هر دو نمایشنامه را فاطمه ابطحی نگاشته است.
در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان؛

 ۱۱ نمایش در دومین روز جشنواره اجرا شد

دومین روز از اجرای گروه‌های نمایشی شرکت‌کننده در بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با اجرای ۱۱ نمایش به روی صحنه رفت | سالن کانون مهدیه همدان به نمایش «سفر فوق العاده» به نویسندگی و کارگردانی دیمیتری نومو کونوو از آلمان به مدت45 دقیقه در بخش تئاتر ملل اختصاص یافت.
دبیر بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام کرد:

 نمایش "اولیور توئیست" روایتی تلخ و گزنده مناسب بزرگترها

«اولیور توئیست» روایتی تلخ و گزنده از زندگی قشری از کودکان ایرانی است که در قالب نمایش در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان روی صحنه می رود؛ نمایشی که به گفته دبیر این جشنواره مناسب کودکان نبوده و باید بزرگترها آن را به تماشا بنشینند |فیروزی داستان زندگی 2 تن از این اولیور توئیست های وطنی را در قالب این نمایش روایت می کند.
عضو هیات انتخاب بخش تئاتر خیابانی عنوان کرد:

 جشنواره تئاتر کودک، ضرورتی برای ارتقای فرهنگ عامه

جشنواره بین المللی تئاتر کودکان و نوجوانان در سال های متمادی که برگزار شد از پیشرفت خوب و قابل توجهی برخوردار بوده و در حوزه تئاتر خیابانی نیز رونق زیادی در سال های گذشته داشته است | سال گذشته استقبال خوب و قابل توجهی از تئاتر خیابانی شد. این گونه از تئاتر زمانی که موجب شادی و نشاط مردم به ویژه کودکان می شود.
داور هیات انتخاب تئاتر خیابانی عنوان کرد:

 کیفیت در اجرا، مهمترین آیتم در انتخاب آثار بخش تئاتر خیابانی

شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر خیابانی 9 اثر نمایشی را برای اجرا در بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان انتخاب و معرفی کرد و کیفیت در اجرا مهمترین آیتم برای انتخاب نمایش های خیابانی بوده است | از آثار معرفی شده دو اثر با موضوع کودک و حقوق شهروندی و مابقی آثار با موضوعات مختلف انتخاب و به جشنواره بیست و پنجم معرفی شد.
همزمان با جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛

 از تریلی سیار تئاتر و سینمای کانون در همدان رونمایی شد

تریلی سیار جدید سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اجرای نمایش «آش سنگ» در مراسم آغازین برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی شد | همدان پایتخت تاریخی و کهن ایران میزبانی بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را برعهده دارد.
با حضور مسئولان و هنرمندان استان؛

 بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان آغاز به کار کرد

بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در فضایی شاد و با تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم، آغاز به کار کرد | در مراسم افتتاحیه کلیپی از فرزندان شهدای مدافع حرم همدان پخش شد و در ادامه به رسم ادب و احترام به مقام شامخ شهدا از این کودکان تقدیر به عمل آمد | از همه شما مردم اصیل و بانجابت خوش‌سیرت و خوش‌صورت همدان کمال تشکر دارم.
تئاتر کودک و نوجوان هنری برای پیوند بین قلب و فکر است؛

 پیام وزیر ارشاد به بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

تئاتر کودک و نوجوان هنری زیباشناسانه و فرهنگی برای پیوند بین قلب و فکر است که می‌تواند به مدد و موهبت خود از مخاطب یک شخصیت موثر و متعادل بسازد. آینده از آن کودکان است و فردای روشن و درخشان این سرزمین در گرو برنامه‌ریزی و توجه ویژه به این گروه از مخاطبان است. کودکان امروز با باورهای خود فرهنگ و اعتقادات و ارزش‌های جامعه را شکل می‌دهند.
با حضور کودکان زلزله زده کرمانشاه؛

 المان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان رونمایی شد

المان بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور مسئولان، هنرمندان و کودکان و نوجوانان زلزله زده کرمانشاه در جوار آرامگاه بوعلی سینا رونمایی شد | همدان با تاریخ، فرهنگ و مردم زیبا میزبان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر است و امروز در تاریخ همدان نقطه عطفی در حوزه فرهنگ، هنرو تئاتر کودک و نوجوان است.
رئیس جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان:

 چهار گروه موسیقی سنتی در جشنواره تئاتر کودک می نوازند

در نخستین روز از جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان چهار گروه موسیقی سنتی از شمال، جنوب، غرب و پایتخت ایران هنرنمایی می کنند | گروه های موسیقی از هرمزگان، مازندران، تهران و همدان برای اجرای برنامه های شاد در آیین گشایش جشنواره و برنامه شادپیمایی دعوت شده اند.
از بیست و نهم آبان‌ماه صورت می گیرد؛

 اجرای بیش از ٥٠ گروه در بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان+جدول اجرا

بیش از٥٠ گروه نمایشی از ٢٩ آبان تا ٣ آذر در ٩ سالن شهر همدان شامل تالار اصلی و پلاتو مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، تالار اصلی مجتمع بوعلی سینا و پلاتو استاد عبادی، تالار فجر، تالار مهدیه، تالار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سینما فلسطین، کانون پرورش فکری وهمچنین محوطه مجتمع شهید آوینی اجرای نمایش خواهند داشت.
کارگردان و پژوهشگر تئاتر:

 همدان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را حرفه ای برگزار می کند

با توجه به سابقه همدان در برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، می توان گفت که همدان چشم بسته هم می تواند این جشنواره را به شکل حرفه ای برگزار کند | مخاطبان تئاتر کودک زیاد است و حجم بزرگی از این مخاطبان دانش آموزان هستند که به خاطر گسترش فضای مجازی، از یکدیگر فاصله گرفتند و کار مدیران تربیتی سخت شده است.
  اخبار داغ

 پوتین: موفقیت در سوریه به لطف ایرانی‌ها بود

 افشاگری مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس

 فاصله طبقاتی در ایران رشد کرد

 معتمدی: قوانین دست و پاگیر حذف شود

 بررسی ساماندهی وضعیت کنکور در مجلس

 فلاحت‌پیشه: امکان جنگ با ایران وجود ندارد

 عراقچی: مهلت ۶۰روزه تمدید نمی‌شود

 چهار استان رکورددارِ مصرف برق شدند

 تکلیف یک میلیون کودک بی‌شناسنامه چه می‌شود؟

 اصلاح سبک زندگی، کلید غلبه بر کبد چرب

 ۳۵درصد طلاق‌ها برای دریافت مستمری است

 وجود ۹۱میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!

 وام ازدواجی که صرف خرید خرما شد

 حجاریان: سبز‌ها حیات سیاسی خود را دارند

 طرح آمریکا برای ایجاد نیروی دریایی در خلیج‌فارس!

 بیشترین تعداد کاربر اینترنت در چین و هند

 حمله تلگرامیِ روزنامه اصولگرا به آذری‌جهرمی

 منت دو میلیونی تولیدکنندگان پراید بر سر مردم!

 رقم فرار مالیاتی در ایران؛ ۱۲هزار میلیارد تومان

 کی‌روش با کلمبیا از آرژانتین انتقام گرفت

 احتمال ممنوع الفعالیتیِ موقت رامبد و نگار

 سفیر انگلستان به وزارت امور خارجه احضار شد

 عربستان خواستار پاسخ به انفجار نفت‌کش‌ها شد

 توضیح ژاپنی‌ها درباره برگه‌ای که دست آبه بود

 ژاپن: نمی‌دانیم چه کسی به نفت‌کش‌ها حمله کرد

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز یکشنبه 26 خرداد 98

 ماموریت شینزوآبه در تهران شکست خورد؟

 پلیس: مراقب گل‌فروشی در فضای مجازی باشید

 بیرون کشیدن مرد میانسال از زیر تخت دختر جوان

 وقتی پای آگهی‌های ضدهنری به «دیوار» باز می‌شود

 میانگین چک‌موبایلِ ایرانی‌ها، نزدیک به یک ربع!

 آمریکا: به‌دنبال ائتلاف جهانی علیه ایران هستیم

 پدر فداکار پس از نجات ۲فرزند خود درگذشت

 حال نوبخت خوب نیست!

 انگلیس: قطعا ایران پُشت حمله به نفتکش‌ها است!

 آلمان: مدارک برای متهم کردن ایران کافی نیست

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز شنبه 25 خرداد 98

 آندره استراماچونی سرمربی استقلال شد

 روحانی: آغازگر جنگ نخواهیم بود، حتی با آمریکا

 تجمع خودجوش در فرودگاه مهرآباد

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز پنجشنبه 23 خرداد 98

 رگبار باران و صاعقه در برخی استان‌ها

 پایان تبلیغ فیلم‌های ایرانی در ماهواره‌

 مدیرعامل فراری بانک سرمایه بازداشت شد

 باز هم سفارت و مهمانی مختلط، این بار ایتالیا

 فرزند کروبی: برای پدرم ماهواره نصب کرده‌اند

 ظریف: امارات در حالِ تبدیل به اسرائیل دوم است

 5عضو یک خانواده در استخر غرق شدند

 برانکو: نگفتم بعد از گرفتن طلبم جدا می‌شوم

 افزایش ۹۸درصدی قیمت کتاب طی دو سال اخیر

بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان ایران/2 مهر 1394 ساعت 16:11
بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 مهر 1394 ساعت 16:9
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1393 ساعت 11:10
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/2 آبان 1392 ساعت 22:34
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/29 آذر 1391 ساعت 22:33
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir