پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  118تاریخ انتشار:  7 آبان 1395 - 23:26
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

جوانان و مردم را به تقوای الهی توصیه می‌کنم چراکه راه نجات انسان است | رد: قطر و عربستان بیش از 60 هزار دستگاه تویوتا خریداری کرده و در اختیار داعش قرار دادند | کسانی که در همدان تمکن مالی دارند نسبت به کمک به جبهه‌های حق علیه باطل اقدام کرده و از این جبهه‌ها حمایت کنند | در زمینه امام‌شناسی ضعف داشته و باید در این زمینه تلاش‌های جدی شود.
به گزارش همدان پرس؛ امام جمعه همدان با بیان اینکه در زمینه امام‌شناسی صعف داشته و باید این ضعف با معرفی درست امامان جبران شود، گفت: امام‌شناسی جامعه اسلامی را در مقابل شبهات بیمه می‌کند.

آیت اله غیاث الدین طه محمدی در جمع نمازگزاران جمعه استان همدان اظهار داشت: جوانان و مردم را به تقوای الهی توصیه می‌کنم چراکه راه نجات انسان است.

وی با اشاره به اینکه یکی از معیارهای عاشورا جنگ حق و باطل است، افزود: سالار شهیدان و یاران ایشان قربانی این میدان شدند ولی جنگ حق و باطل تمام نشده و هنوز ادامه دارد که معنای واقعی کل یوم العاشورا و کل الارض الکربلا است.

محمدی با بیان اینکه تشخیص و حمایت از حق اهمیت بالایی دارد، گفت: پس از امام حسین(ع) پرچم جبهه حق در دست حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بود و از سوی دیگر برای پرچم باطل نیز مشتری بسیاری وجود داشت.

وی با بیان اینکه اکثریت مردم حق را باطل و باطل را حق می‌بینند، تصریح کرد: 30 هزار لشگری که در کربلا حاضر شده بودند واقعا حق را از باطل نشناخته بودند و امروز نیز بدبختانه به شدت با این موضوع درگیر هستیم.

امام جمعه همدان با اعلام اینکه بسیاری می‌دانند حق چیست ولی آن را قبول ندارند، اظهار داشت: جنگ بین امام حسین(ع) با یزیدیان در یک نگاه جنگ حق و باطل بود ولی قهرمان این جنگ امام سجاد(ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه در دفاع از حق همگی مکلف بوده و باید حضور پیدا کنند، تصریح کرد: تمام هم و غم معاویه و یزید به دنبال این بودند نام رسول‌الله را پایین بیاورند ولی نتوانستند، کسانی که با حق کشتی گرفتند ذلیل شدند.

محمدی با بیان اینکه امام سجاد(ع) در شرایط خفقان‌بار پس از عاشورا غوغا کردند، اظهار داشت: متاسفانه در زمینه امام‌شناسی ضعف داشته و باید در این زمینه تلاش‌های جدی شود.

وی با اشاره به اینکه امروز شاعران و مداحان باید جنگ با داعش، ویژگی مدافعان حرم و استکبار را برای مردم شرح دهندف گفت: نباید یزیدهای زمان را رها کرد چراکه یزیدیان امروز بسیار شقی‌تر از قبل هستند.

نماینده ولی فقیه در همدان با بیان اینکه یکی از نظریه‌پردازان اسرائیلی اعلام کرده اگر دوباره جنگی بین حزب الله لبنان و اسرائیل شودف اسرائیل نابود است، گفت: کسانی که توان داشته باشند ولی در جبهه مقاومت حضور نداشته باشند روز قیامت حسرت می‌خورند.

وی با اشاره به اینکه استان نینوای عراق را داعش با کمک آمریکا، ترکیه، قطر، کویت و اسرائیل و عربستان اشغال کرده و فجایعی را به بار آورده بودند، گفت: ارتش و بسیج عراق موفق شدند بیش از هزار متر خاک نینوا را باز کرده و این نیروها پشت دروازه موصل بودند.

محمدی با بیان اینکه داعش روزهای گذشته بسیاری از مردم موصل را کشتند، اظهار داشت: اردوغان اعلام کرده در از بین بردن داعش به عراق کمک می‌کنیم ولی عراق اعلام کرده به آمریکا و ترکیه اجازه نداده و حال ترکیه به نام کمک به عراق می‌گوید موصل متعلق به ترکیه است.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در قالب ائتلاف ضد داعش مردم عراق را بمباران می‌کنند، تصریح کرد: قطر و عربستان بیش از 60 هزار دستگاه تویوتا خریداری کرده و در اختیار داعش قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان بیان کرد: کسانی که در همدان تمکن مالی دارند نسبت به کمک به جبهه‌های حق علیه باطل اقدام کرده و از این جبهه‌ها حمایت کنند.

*نمایندگان همدان در مجلس از شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی خودداری می‌کنند

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینای همدان با بیان اینکه نمایندگان همدان در مجلس از شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی خودداری می‌کنند، گفت: استاندار همدان حاضر به حضور در بین جامعه دانشگاهی همدان نیست.

محمدرضا شیری در جمع نمازگزاران جمعه استان همدان اظهار داشت: عاشورا درس زندگانی بوده و آموخت بالا رفتن سر بالای نیزه یزیدیان بهتر از زیر بار رفتن صلح با نفاق و کفر است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم در دهه‌های گذشته عدم وجود مدیران بومی و آشنا با استان است، گفت: یکی از نکات مثبت مدیر بومی شناخت کافی و قابل قبول از ظرفیت‌های استان بوده در حالی که بسیاری از مدیران فعلی همدان، بومی نبوده و از مشاوران همدانی نیز بی‌بهره هستند.

شیری با بیان اینکه این امر سبب می‌شود ظرفیت‌های بالای همدان شناخته نشده و مشکلات روز به روز افزایش یابد، تصریح کرد: بیکاری و عدم  اشتغال مشکلات بزرگ استان همدان است که متاسفانه اقدامات قابل توجهی برای رفع آنها دیده نمی‌شود.

وی با اعلام اینکه وقتی خروجی بسیاری از دستگاه‌ها بررسی می‌شود نه تنها مشکلات اساسی حل نشده بلکه گره‌ای به گره‌های دیگر نیز افزوده شده است، افزود: بسیاری از مدیران قابل و توانمند برای پذیرش مسئولیت هستند ولی در بین دعواهای کودکانه احزاب و گروه‌ها نادیده گرفته می‌شوند.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینای همدان با اشاره به اینکه یکی دیگر از مشکلات در استان همدان عدم وجود شفافیت از سوی مسئولان است، گفت: مسئولان استان در دوستی با افرادی که حقوق نجومی گرفتند افتخار کرده و حاضر نیستند درباره میزان حقوق‌هایی که دریافت کردند شفافیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه هزینه‌های شورای شهر همدان برای مردم مشخص نشده و اعلام نمی‌شود بودجه‌ها صرف چه اموری می‌شود، گفت: بیش از 3 میلیارد ریال هزینه تجهیز و ساخت سالن شورای شهر همدان شده ولی پس از گذشت بیش از یک سال هنوز هیچ کدام از اعضای شورای شهر در این باره شفاف‌سازی نکردند.

شیری بیان کرد: نمایندگان مجلس استان همدان که به تازگی به مجلس راه یافتند حاضر به شفاف‌سازی هزینه‌های انتخاباتی خود نیستند و اعلام نمی‌کنند هزینه‌های انتخاباتی خود از کجا آورده‌اند، جالب اینجاست اخیرا یکی از نمایندگان راه یافته به مجلس که هزینه‌های بالایی در انتخابات اخیر داشته صحبت از شفافیت مالی کرده است که باید گفت با دست کثیف نمی‌توان شیشه‌ها را تمیز کرد.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینای همدان با بیان اینکه برای اشتغال و اقتصاد تدابیر مناسبی اندیشیده نشده است، اظهار داشت: برخی به عنوان پدر معنوی مدیران استان سعی دارند با ارائه آمار اعجاب‌آور مسائل را وارونه نشان دهند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی تنها به ارائه آمار اکتفا شده و اقدامی برای تحقق سیاست‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی نشده است، گفت: متاسفانه برخی از مدیران استان با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی آشنایی نداشته و اقدامی نیز در این زمینه نمی‌کنند.

شیری بیان کرد: جامعه اسلامی دانشجویان بیش از 900 روز در 8 نوبت از استاندار همدان درخواست کرده در بین جامعه دانشگاهی برای پاسخگویی به سوالات دانشجویان حضور پیدا کند ولی گوش شنوایی نبوده است.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینای همدان  درباره وضعیت دانشگاه‌های استان همدان نیز بیان کرد: یکی از نکات درباره دانشگاه‌ها توجه به این هشدار مقام معظم رهبری است که اجازه ندهید دانشگاه جولانگاه احزاب سیاسی شود ولی این روزها شاهد وقوع این مسائل هستیم.

شیری تصریح کرد: یکی از مسائل در دانشگاه حضور گروه‌های یک بار مصرفی است که در دانشگاه با اهداف انتخاباتی حضور یافته و جای تاسف است که مسئولان دانشگاهی نیز با ارائه مجوزهای برگزاری مراسمات از آنها حمایت می‌کنند.

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه بوعلی سینای همدان افزود: دعوت از چهره‌های معلوم الحال که قوانین جمهوری اسلامی را قبول نداشته، کار این تشکل‌ها بوده و اخیرا یکی از دانشگاه‌ها از شخصی دعوت کرده که شورای نگهبان را سخره گرفته و به دنبال تحریف واقعه عاشورا بوده است.

عضو بسیج دانش‌آموزی مدرسه علامه حلی همدان نیز در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان اظهار داشت: اگر به نماز توجه کنیم نباید از زکات و امر به معروف و نهی از منکر بی‌توجهی کرده و آن را بی‌ارزش بدانیم.

وی با اشاره به اینکه همه دین باید ادا شود، افزود: در برابر اقامه کامل دین دشمنان اصلی قلدرها و مستبرکان هستند و دعوت به دین برای دشمنان اسلام گران تمام می‌شود.

صدر با بیان اینکه مبحث استکبار ستیزی از احکام دین بوده و کسی که به سن تکلیف می‌رسد ضمن واجب شدن نماز، جهاد نیز برای وی واجب است، افزود: کنواسیون‌های بین‌المللی نمی‌توانند درباره شرکت دانش‌‌آموزان در جهاد تصمیم‌گیری کنند.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پیش از انقلاب پیشتاز مبارزه با نظام پهلوی بوده و سند آن واقعه 30 مهر همدان است که مقدمه پیروزی انقلاب در بهمن 57 شد، تصریح کرد: بسیج دانش‌آموزی به عنوان تشکل قانونمند و انقلابی به دنبال تریبت نیروهای انقلابی در مدارس است.

عضو بسیج دانش‌آموزی مدرسه علامه حلی همدان با بیان اینکه بسیج دانش‌آموزشی با هدف تربیت نیروهای انقلابی خاری در چشم دشمنان بوده و در این راستا تلاش می‌کند، گفت: بسیج دانش‌آموزی شعار مرگ بر آمریکا را سرلوحه کار خود قرار داده و در این زمینه تلاش جدی دارد.

*رابطه با آمریکا حلال مشکلات کشور نیست
امام جمعه تویسرکان با اشاره به اینکه نظام استکبار جهانی می خواهد خود را محور قدرت در سراسر دنیا نشان دهد تصریح کرد: رابطه با آمریکا حلال مشکلات کشور و از جمله معضلات اقتصادی نیست.

حجت الاسلام مرتضی موحدی در خطبه های نماز جمعه این هفته تویسرکان افزود: سبک زندگی اسلامی، خدا را محور همه امور معرفی می کند در حالی که سبک زندگی غربی و استکباری، غرق شدن در لذت های دنیایی را مدار زندگی انسان می داند.

وی بیان کرد: مهمترین هدف نظام سلطه جهانی از پروژه نفوذ این است که به جهان و از جمله ایران بگوید برای حل شدن مشکلاتتان باید دست به دامان ما شوید و گرنه مشکلاتتان حل نمی شود.

حجت الاسلام موحدی با تاکید بر اینکه این طرز تفکر یعنی اینکه خدا را از محور زندگی کنار گذاشته و آمریکا را به عنوان کدخدای جهان حلال همه مشکلات بدانیم اضافه کرد: قرآن و معارف ناب اسلامی به ما یاد می دهند که قدرت ازلی و ابدی مخصوص خداوند است و دست به دامان دشمنان خدا شدن هرگز مشکلات را حل نمی کند.

وی اظهار کرد: تقوا و توکل و تکیه به خدا از مهمترین ویژگی های سبک زندگی اسلامی به شمار می روند اما لذت محوری، اسراف گرایی، تبعیت از شیطان و ذلالت از ویژگی های سبک زندگی استکباری و غربی هستند.

خطیب نماز جمعه تویسرکان خاطر نشان کرد: در جنگ هشت ساله تحمیلی تجربه کردیم که با تکا به خداوند متعال و با دست های خالی می توانیم در برابر تمامی ابرقدرت های بزرگ دنیا به پیروزی برسیم.

وی گفت: اکنون همپیمانان آمریکا و استکبار جهانی مانند آل سعود و منافقین برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ جنایتی فرو گذار نمی کنند اما در معادلات دنیایی خود هم شکست می خورند.

حجت الاسلام موحدی با گرامیداشت یوم الله 13 آبان، استکبار ستیزی را یک اصل صریح قرآنی و اسلامی دانست و افزود: مبارزه با استکبار تعطیل بردار نیست زیرا این دستور الهی قرآن کریم است که مومنان باید با دشمنان دین خدا نبرد کنند.
وی تصریح کرد: مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر سیاست های آمریکا و ما برای این شعار خود دلایل زیادی داریم.

حجت الاسلام محدی متذکر شد: کودتای 28 مرداد 32، کودتای نوژه، انهدام هواپیمای مسافربری ایران، حمایت تمام و کمال از صدام و دادن سلاح های شیمیایی به وی، حمله مستقیم به کشتی ها و سکوهای نفتی ایران، کشتار مردم در قیام 15 خرداد 42، تحمیل قانون کاپیتولاسیون، فحاشی بر علیه ملت ایران، ایجاد لانه جاسوسی، حمله طبس، راه اندازی سازمان مخوف ساواک و بلوکه کردن میلیون ها دلار از اموال ملت ایران تنها بخشی از جنایات آمریکا بر علیه ملت اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: بنابر منویات رهبر معظم انقلاب، زورگویی، بی تعهدی نسبت به سخنان و عهدها، برتری جویی و خودکامگی و تحقیر ملت های دیگر از مهمترین ویژگی های استکبار به حساب می آید.

*سیاست های مداخله جویانه آمریکا علیه ایران همچنان ادامه دارد
امام جمعه ملایر گفت: سیاست های مداخله جویانه آمریکا علیه ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان وجود داشته و دارد و از هرگونه مداخله علیه نظام و مردم ما دریغ نکرده اند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر افزود: آمریکا نقاب حقوق بشر، صلح و آزادی را بر چهره خود می کشد تا صورت واقعی اش را مردم نشناسند.

وی کودتای 28 مرداد، قیام خونین 15 خرداد، کودتای نوژه، جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی و هزاران ترور و فتنه را از جمله توطئه های آمریکا علیه ایران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب برشمرد و اظهار کرد: آمریکا همواره به دنبال این بوده تا ملت ایران از انقلابشان پشیمان و دلسرد شوند.

وی ادامه داد: این در حالیست که اروپایی ها اقرار می کنند که ما می خواهیم به تعهداتمان در توافق برجام عمل کنیم، اما آمریکا اجازه نمی دهد.

حجت الاسلام برقراری بیان کرد: آتشی هم که در عراق، سوریه و یمن به راه افتاده است، همه از ناحیه آمریکا است و هر کجا جنگ، خونریزی و دو قطبی وجود دارد، عامل اصلی آن شیطان بزرگ آمریکا است.

وی با اشاره به فرا رسیدن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: امروز شعار مرگ بر آمریکا، اعلام انزجار از ظلم و ستم آمریکا و مرگ بر سیاست های ظالمانه و سلطه طلبانه آمریکا است که همواره بر ملت مطلوم منطقه و دنیا روا می دارد.

خطیب جمعه ملایر اظهار کرد: روزی که دانشجویان لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند، امام راحل(ره) از این اقدام به عنوان انقلاب دوم یاد کرد و گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند، اما دولت بازرگان از اقدام ناراحت شد و به عنوان اعتراض استعفای خود را اعلام کرد.

حجت الاسلام برقراری افزود: امثال بازرگان از صدر انقلاب بوده و هستند و این جریانی است که به جا مانده و باید آن را شناخت و تشخیص داد.

وی همچنین پیش روی ها برای بازسازی موصل در عراق را قابل توجه دانست و گفت: امروز برای آزادسازی موصل در عراق وحدتی بسیار خوب به وجود آمده است و اگر تعللی در آزادسازی موصل وجود دارد، به دلیل وجود برخی فریب خوردگانی است که از جانب سران داعش، آمریکا و رژیم صهیونیستی مغفول شده اند.

وی ادامه داد: این فریب خوردگان باید برای بازپس گیری موصل به نیروهای انقلابی عراق بپیوندند و در این پیروزی بزرگ سهیم شوند.

حجت الاسلام برقراری در بخش دیگری از خطبه های خود به فرا رسیدن هشتم آبان سالروز شهادت محمدحسین فهمیده اشاره کرد و افزود: این شهدا سرمایه های انقلاب هستند که نسل جوان امروز باید امثال شهید فهمیده ها را بشناسد.

وی با انتقاد از حذف درسی تحت عنوان رهبران کوچک در کتاب های درسی بیان کرد: زمانیکه دشمن از وجود چنین عنوانی در کتاب های درسی فرزندان ایران اسلامی به عنوان یک تاکتیک یاد می کند، نباید با اینگونه اقدامات کاری کنیم که دشمن احساس امیدواری کند.

وی در عین حال از برگزاری دومین همایش فرصت های سرمایه گذاری ملایر در تهران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی تقدیر کرد و گفت: سرمایه گذاری ها باید تقویت کننده اقتصاد شهرستان باشد و این جز در عرصه تولید، صنعت و ایجاد کارخانه ها و صنایع تبدیلی محقق نمی شود.

حجت الاسلام برقراری همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محسن فانوسی همزمان با فرا رسیدن اولین سالگرد این شهید مدافع حرم ابراز کرد: امنیت، آرامش و اقتدار امروز ایران اسلامی را مدیون تمامی شهدا و شهدای مدافع حرم هستیم و در این راستا مسئولان نظام باید به تمامی وظایف و مسئولیت های خود جامه عمل بپوشانند.

*ایران می تواند زمینه ساز تمدن اسلامی باشد
امام‌جمعه نهاوند گفت: ایران اسلامی در کنار پیشرفتهای نظامی که دارد به پیشرفتهای علمی و فناوری بزرگی دست یافته که می تواند زمینه های تمدن بزرگ اسلاکی را فراهم سازد.


حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند افزود: امروز دنیا به این واقعیت رسیده که نظام اسلامی ایران به یک قدرت بلامنازع منطقه ای تبدیل شده و در دنیا حرف برای گفتن دارد.

وی اظهار کرد: ما در عرصه های مختلف علمی، فناوری و نظامی به درجه ای از توانمندی رسیده ایم که می توانیم به عنوان قطب کشورهای اسلامی در برابر غرب ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام مغیثی نیا گفت: دشمن که به واقعیتهای موجود خیلی خوب آشنایی دارد دشمنی های خود را با ما تشدید نموده و روز به روز فشار را بر ما بیشتر می کند اما ما با تکیه بر ایمان و توانایی دشمن را وادار به عقب نشینی می کنیم .
وی گفت: این اقتدار و توانمندی ایران که وحشت نظام سلطه را به دنبال داشته باعث شده که آمریکا با ما از در مذاکره وارد شود و مجبور گردد حقانیت ما را به رسمیت بشناسد.

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به جنایات رژیم کودک کش عربستان در یمن گفت: رژیم حاکم بر عربستان جنایت را در کشور یمن به حد زیادی رسانده اما مجامع بین المللی در برابر این وحشی گریها سکوت اختیار کرده اند که این مساله ناشی از فشار دلارهای عربستان بر سازمانهای حقوق بشری است.

وی گفت: این درحالی است که اگر ما کوچکترین کاری را انجام دهیم به بهانه حقوق بشر انواع بیانیه ها را علیه ما صادر کرده و محکوم می کنند.

خطیب جمعه نهاوند در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان برخی مبنی بر ورود نکردن امامان جمعه به مسائل سیاسی گفت: اینگونه سخنان غیر منطقی است زیرا روح حاکم بر نماز جمعه آگاهی دادن به مردم و تبیین مسائل سیاسی برای آنان است.

وی تأکید کرد: قرار نیست ائمه جمعه در نماز جمعه فقط نماز بخوانند و در برابر مسائلی که می بینند سکوت کرده و از حق مردم دفاع نکنند زیرا این نهاد به عنوان حلقه واسط مردم و مسئولان می باشند.

وی با اشاره به قصد دولت در ترمیم کابینه گفت: اگر دولت به قصد احقاق حقوق مردم این کار را انجام دهد حرکتی مثبت است.

وی افزود: امیدواریم که تغییر در وزارت آموزش و پرورش باعث شود که به مساله صندوق ذخیره فرهنگیان رسیدگی شده و حقوق معلمان اعاده گردد.

امام جمعه نهاوند در پایان با اشاره به عملیات آزاد سازی موصل علیه داعش اظهار امیدواری کرد که با از بین رفتن داعش و حامیان منطقه ای او شاهد آزادی مردم منطقه از وحشی گریهای آنها باشیم./منبع: خبرگزاری‌ها

ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir