#من_ماسک_می‌زنم | پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  133تاریخ انتشار:  12 آبان 1396 - 22:54
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 12 آبان 1396

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: آمریکایی ها در برابر سیاستگزاری و سیاست ورزی رهبر معظم انقلاب ذلیل شدند و خودزنی می کنند | دکتر غلامی فردی لایق، توانمند، میانه رو و فرهیخته با توانمندهای بالا است و امید می رود در این سنگر مقدس نیز موفق عمل کند | 13 آبان بهترین زمان پاسخ به یاوه گویی ترامپ است.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: آمریکایی ها در برابر سیاستگزاری و سیاست ورزی رهبر معظم انقلاب ذلیل شدند و خودزنی می کنند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان در حسینیه امام خمینی(ره)، با بیان اینکه معظم له از افتخارات عالم تشییع است، اضافه کرد: امت اسلام باید به وجود چنین رهبری افتخار کنند و به خود ببالند و شکر کنند.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین محکم ترین تو دهنی به آمریکا است، اظهار کرد: اربعین حسینی شور و شوق بالایی را در جهان رقم می زند؛ به گونه ای که میلیون ها زائر از اقصی نقاط جهان در این آئین حضور می یابند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به انتخاب دکتر منصور غلامی به سمت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: دکتر غلامی فردی لایق، توانمند، میانه رو و فرهیخته با توانمندهای بالا است و امید می رود در این سنگر مقدس نیز موفق عمل کند.

امام جمعه همدان از مردم استان برای حضور در آئین 13 آبان دعوت و اضافه کرد: ملت ایران با حضور خود بار دیگر مشت محکمی بر دهان رئیس جمهوری یاوه گوی آمریکا می زنند.

آیت الله طه محمدی ادامه داد: قشر پاک دانش آموزان همدان یک هزار و 74 شهید تقدیم این انقلاب کردند و دانش آموزان استان به یاد این شهدا در 13 آبان حضوری پرشور و مقتدرانه خواهند داشت.

وی تاکید کرد: آمریکایی فکر نکنند با اولتیماتوم های پوک می توانند کاری بکنند، اینها پس از پنج سال دست و پا زدن های مذبوحانه در عراق نتوانستند کاری از پیش ببرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان بیان کرد: فلسفه اربعین ناشناخته است، بنابراین باید چرایی اینکه بعد از یک هزار و 400 سال از شهادت امام حسین (ع)، 20 میلیون زائر عاشقانه و عارفانه در این آئین حضور می یابند، بررسی شود.

آیت الله طه محمدی اضافه کرد: اربعین عاشورای دوم است و هم اینک بسیاری از جوانان با شور و شوق در ایستگاه های صلواتی حضور یافته و به زائران امام حسین(ع) خدمت رسانی می کنند که باید از آنان قدردانی کرد.

*13 آبان بهترین زمان پاسخ به یاوه گویی ترامپ است
مام جمعه اسدآباد با بیان اینکه ملت ایران جسارت رئیس جمهوری آمریکا به ارزش ها و مقدسات خود را فراموش نکرده اند، گفت: روز 13 آبان بهترین زمان برای پاسخ دادن به یاوه گویی های دونالد ترامپ رئیس جهوری پلید آمریکا است.

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته اسدآباد، اظهار کرد: ملت ایران در راهپیمایی عظیم روز دانش آموز با شعارهایی کوبنده و آتشین تر از قبل به استکبار جهانی 'نه' خواهند گفت.

وی تصریح کرد: مردم در این روز گرامی ولایتمداری، پیروی از خط امام راحل و پشتیبانی از سپاه و نیروهای مصلح کشور را به رخ جهانیان می کشند.

امام جمعه اسدآباد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 را علت اصلی نامگذاری روز دانش آموز ذکر کرد و افزود: برای نخستین بار در سراسر جهان فرزندان ایران پوزه آمریکا را به خاک مالیدند.

حجت الاسلام حسینی مجد اضافه کرد: هم اکنون نیز سران و مردم بسیاری از ممالک و کشورهای ترسو و خودفروخته از قدرت پوشالی آمریکا ترس و واهمه دارند.

وی با بیان اینکه آمریکا کاری بغیر از شیطنت، زورگویی و منفعت طلبی ندارد، گفت: به برکت وجود امام خمینی(ره)، انقلاب اسلامی و حمایت مردم، ایران نخستین کشوری است که در مقابل آمریکا ایستاده است.

امام جمعه اسدآباد همچنین به دیدار هزاران تن از دانش آموزان و دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اشاره و اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویان باید گوش به فرمان ولی فقیه باشند و راه برادران و خواهران دیروز خود را پیشه کرده و اجازه گستاخی را به آمریکا و دشمنان ایران ندهند.

*زیر بار مذاکره جدید با آمریکا نمی رویم/پیام 13 آبان مبارزه با مستکبران است
امام جمعه موقت ملایر گفت: تنها راهبرد ما این است که زیر بار مذاکره جدید با آمریکا و زورگویی های آنها نمی رویم، این انتظار ما از دولت و مجلس، پیام اربعین حسینی و حرف ملت ایران است.

حجت الاسلام احد آزادی خواه در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر با اشاره به صدور بیانیه کنگره آمریکا علیه ایران و زمزمه از سرگیری دوباره مذاکرات، افزود: نقشه آمریکا در مذاکرات جدید این است که سیستم موشکی ما را بگیرند.

وی با اشاره به بدعهدی های آمریکا، اظهار کرد: ارایه گزارش اخیر کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در خصوص برجام، نشان می دهد که آمریکا همیشه دروغ می گوید و راهبرد مهم آنها اختلاف افکنی بین مردم و حاکمیت ایران است.

حجت الاسلام آزادی خواه با اشاره به اینکه رئیس جمهوری نیز مذاکره دوباره با آمریکا را نوعی دیوانگی عنوان کرده است، اظهار کرد: در روند مذاکرات و توافق برجام رهبر معظم انقلاب فرمودند من به آمریکایی ها خوش بین نیستم و امروز اگر در این رابطه ما به دولت، مسئولان و قوای سه گانه منتقد باشیم، این حق ما و شما است، اما انتقاد معنایش این نیست که به دامن دشمن پناه ببریم.

وی با اشاره به بدعهدی و نقض برجام از سوی آمریکا، گفت: باقی ماندن 238 شخص و نهاد ایرانی در فهرست تحریم های سه گانه شورای امنیت سازمان ملل، تداوم نگرانی و تردید در بانک های بزرگ برای همکاری با ایران و اجرا نشدن تعهد کامل فروش حدود 200 فروند هواپیما به ایران، نشان می دهد که آمریکا هرگز اهل مذاکره نیست.

خطیب جمعه ملایر بیان کرد: در روز 13 آبان وظیفه هر فرد یک مشت گره کرده و سر دادن یک مرگ بر آمریکای مردانه است و هر کشوری که به فکر خیانت به ملت و نظام جمهوری اسلامی باشد، ما با آن مراوده و مذاکره ای نداریم.

حجت الاسلام آزادی خواه گفت: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان و دانش آموزان پیرو خط امام راحل(ره) و رهبری، انقلاب دوم بود و نشان داد که دانشجو همیشه بیدار و غیرتمند است و همواره به وجود دانشجویان افتخار می کنیم.

وی بیان کرد: امروز تشکل های دانشجویی با هر گرایش سیاسی، تا مادامی که از فرهنگ غنی انقلاب و اسلام دفاع کنند، از آرمان های شهدا و امام شهدا فاصله نگیرند و از هویت دانشجویی خود استفاده درست داشته باشند، مایه مباهات، افتخار و عزت برای انقلاب و نظام هستند.

وی با بیان اینکه عقبه سال 58 امروز در دانشگاه های ما وجود دارد و دانشجویان ما پیرو دین، اسلام، قرآن و ولایت فقیه هستند، افزود: لانه جاسوسی آمریکا آن روز تسخیر شد تا امروز آزادانه در صفوف نماز جمعه شرکت کنیم و دست در دست یکدیگر دهیم و نگذاریم دوباره آن مستکبران و شیاطین به کشور ما راه پیدا کنند.

حجت الاسلام آزادی خواه خواستار حضور گسترده و پرشور همه اقشار مردم در راهپیمایی روز 13 آبان ماه شد و تاکید کرد: پیام روز 13 آبان مبارزه با هر شیطان روی زمین، همه مستبدان و مستکبران است و همه باید در این روز ضد استکباری و ضد آمریکایی حضور داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز برخی تفکرها که نفوذی آمریکا هستند، به دنبال کمرنگ کردن روز 13 آبان هستند، بیان کرد: این مایه شرمساری است و باید مراقب شبکه نفوذی باشیم؛ چراکه طبق فرموده امام راحل(ره) بزرگترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم آمریکا از ما دست برداشته و می خواهد یک قدم برای ما بردارد.

امام جمعه موقت ملایر با تاکید بر اینکه هرگز نباید سلاح مبارزه با ظلم و استکبار را زمین بگذاریم، گفت: با توجه به اینکه آمریکا برجام ما را نقض کرد و ترامپ آن سخنرانی ابلهانه را در سازمان ملل کرد، حضور ما باید در روز 13 آبان مقتدرانه تر باشد، چراکه حقیقت مستکبران همین عهد شکنی و زورگویی است.

حجت الاسلام آزادی خواه به حضور گسترده مردم در همایش پیاده روی اربعین حسینی اشاره و تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند کار حسینی امروز ایستادگی در مقابل دنیای مستکبران است.

وی به حضور رئیسان جمهوری روسیه و آذربایجان در ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری کشورمان اشاره کرد و گفت: ما امروز قائل به دیپلماسی وسیع هستیم و توسعه سیاسی می خواهیم و با هر کشوری که منطق گفتمان بلد باشد و توطئه علیه مردم ما نداشته باشد، اهل مراوده و مذاکره هستیم.

وی با بیان اینکه دیپلماسی ما باید تقویت و واکسینه شده باشد، گفت: در این رابطه رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهوری دولت دوازدهم به توسعه دیپلماسی، ارتباط و مراوده با کشورهای دیگر تاکید کردند و ما به کشوری که به عقایدمان احترام بگذارد، حرمت می گذاریم.

حجت الاسلام آزادی خواه تاکید کرد: آمریکا امروز در تلاش برای برقراری ارتباط عراق با عربستان است، در حالیکه ما این تصور را از حیدرالعبادی نداریم که زیر بار نقشه ضد انسانی آمریکایی ها برود، چراکه همدستی دولت عراق با عربستان دارای پایان شومی است.

وی همچنین بر لزوم اسلامی و دینی بودن فرهنگ عمومی تاکید کرد و افزود: همه ما موظف هستیم که نگذاریم فرهنگ دینی و اسلامی ما از بین برود، چراکه ملیت و مذهب ما با فرهنگ وارداتی سازگار نیست و دنیای استکبار همواره به دنبال از بین بردن عقاید و فرهنگ غنی ما است و باید مراقب ریشه های این فرهنگ غنی باشیم.

*راهپیمایی اربعین نمایش وحدت و قدرت شیعیان است
امام جمعه نهاوند گفت: راهپیمایی میلیونی شیعیان در اربعین حسینی نمایشی از وحدت و اعلام قدرت آنان به دشمنان اسلام و زنده نگهداشتن قیام عاشورا است.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند، افزود: راهپیمایی اربعین که در آن دهها میلیون شیعه و حتی غیر مسلمانان در آن شرکت می کنند، پدیده نوظهوری است که دشمنان اسلام از آن وحشت دارند.

وی افزود: با توجه به وحشت دشمنان از این راهپیمایی، آنان به دنبال ایجاد تفرقه و سوء استفاده از این آئین هستند لذا شرکت کنندگان باید از هوشیاری کامل برخوردار باشند.

امام جمعه نهاوند افزود: همایش میلیونی پیاده روی اربعین حسینی باعث تثبیت امنیت نظام الهی و مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود و به دشمن می فهماند که اگر بخواهند در برابر جمهوری اسلامی به عنوان پایگاه تشییع قرار بگیرند، جهان برای بدخواهان ناامن می شود.

وی با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن آمریکا، گفت: امام راحل به درستی در سال نخست پس از پیروزی انقلاب تشخیص دادند که آمریکا شیطان بزرگ است و تسخیر سفارت لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند و اعلام کردند که هیچ وقت به آمریکا اعتماد نکنیم.

حجت الاسلام مغیثی نیا با بیان اینکه 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و مقاومت است، یادآوری کرد: در سال 43 و چنین روزی حضرت امام (ره) به خاطر مبارزه با ظلم و ستم به ترکیه تبعید، لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشگاهیان تسخیر و ماموران ستم شاهی در سال 57 به دانش آموزان حمله ور شدند.

وی تصریح کرد: مردم ایران در راهپیمایی 13 آبان فردا، با حضور گسترده و حماسی خود با شعارهای ضد استکباری عمل زشت ظالمان را محکوم می کنند.

خطیب جمعه نهاوند آمریکا را دشمن ذاتی ایران دانست و بر لزوم تجهیز صنایع دفاعی تاکید کرد و گفت: اگر ما این قدرت دفاعی و تجهیزات و امکانات را نداشتیم، معلوم نبود برخورد دشمن با ما چگونه بود.

به گزارش ایرنا، سالروز تسخیر سفارت آمریکا در تهران به دست دانشجویان پیرو خط امام (ره) در سال 1358 که به تسخیر لانه جاسوسی مشهور شد، تبعید حضرت امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه در سال 1343، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز از مناسبت های 13 آبان است./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir