وضعیت کرونا در همدان قرمز شد / #در_خانه_بمانیم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  121تاریخ انتشار:  26 آذر 1395 - 22:18
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تا وقتی که حکم رهبر انقلاب در خصوص وضعیت بنده نیامده مستحکم در جایگاه خود می مانم| من سرباز ولایت هستم و تا آمدن حکم رهبر انقلاب جایگاهم را به عنوان امام جمعه همدان عهده دار خواهم بود | دین اسلام با همه اقلیت های دینی کنار آمده است و در کشور ما همه اقلیت ها با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تا وقتی که حکم رهبر انقلاب در خصوص وضعیت بنده نیامده مستحکم در جایگاه خود می ماند.

آیت اله طه محمدی در خطبه های نمازجمعه همدان با اشاره به جوسازی ها مباحث مطرح شده در خصوص رفتن خود گفت: من سرباز ولایت هستم و تا آمدن حکم رهبر انقلاب جایگاهم را به عنوان امام جمعه همدان عهده دار خواهم بود.

وی افزود: دین اسلام با همه اقلیت های دینی کنار آمده است و در کشور ما همه اقلیت ها با مسالمت در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

وی ادامه داد: اختلاف شیعه و سنی خواسته و هدف انگلیس و امریکا و رژیم غاصب صهیونیست است که ما باید با حفظ اتحاد خود توطئه های آنان را نقش بر آب کنیم.

وی همچنین درباره اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه نیز گفت: شهید مفتح شهید استان همدان است و حوزویان و دانشگاهیان استان در حفظ وحدت حوزه و دانشگاه مسئولیت سنگینی دارند و باید تلاش کنند که سال به سال این انسجام و وحدت بیشتر شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان همچنین به آرادسازی شهر حلب اشاره کرد و گفت: با ایثارگری رزمندگان اسلام، بعد از 5 سال شهر بزرگ حلب سوریه از چنگال تروریست ها آزاد شد که این آزاد سازی یک معجره الهی است.

آیت الله محمدی افزود: با آزاد سازی حلب، استکبار جهانی از شدت ناراحتی عزا گرفته است.

وی همچنین با گرامیداشت روز راهدار و با بیان اینکه حمل و نقل سنگین ترین وظیفه در کشور است که بیشتر مردم اهمیت این را به اندازه کافی نمی دانند گفت: راهداران و متولیان حمل و نقل پرزحمت ترین اقشار جامعه هستند که با نیت رضای الهی خدمت می کنند و مردم بادی قدرشناس آنان باشند.

فاصله میان 12 ربیع الاول که سالگرد ولادت پیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت است تا 17 ربیع الاول که تاریخ ولادت رسول الله محمد (ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

*آزادی حلب، توطئه تجزیه خاورمیانه را ناکام گذاشت
امام جمعه تویسرکان گفت: آزاد سازی حلب در حقیقت توطئه آمریکا و هم پیمانانش برای تجزیه خاورمیانه را ناکام گذاشت.

حجت الاسلام مرتضی موحدی در خطبه های نماز جمعه این هفته تویسرکان افزود: آمریکا، آل سعود و هم پیمانانشان به دنبال تصرف کامل حلب، قطع ارتباط شمال و جنوب سوریه و تجزیه کامل این کشور بودند.

وی بیان کرد: حلب قطب اقتصادی و تجاری سوریه است و با تصرف کامل آن، شمال سوریه به حیاط خلوت آمریکا تبدیل و سوریه تجزیه می شد.

حجت الاسلام موحدی با اشاره به اینکه آمریکا و هم پیمانانش پس از تجزیه سوریه به دنبال تجزیه عراق و ایجاد خاورمیانه جدید بودند تاکید کرد: آزادی حلب نقشه خبیث آمریکا را در ایجاد خاورمیانه جدید و باب میل خود ناکام گذاشت و موجب تقویت روحیه مبارزان سوری و جبهه مقاومت در منطقه شد.

وی اظهار کرد: اکنون آمریکا با شکست و ناکامی در سوریه، عراق و یمن مواجه شده و پیروزی در حلب بر روی روحیه مردم عراق و یمن نیز اثر گذار بوده است.

خطیب نماز جمعه تویسرکان با اشاره به فرا رسیدن یادروز شهادت آیت الله شهید مفتح و هفته وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این شهید بزرگوار از سرداران یاران در رکاب امام راحل(ره) بود که منادی وحدت بین حوزه و دانشگاه شد.

وی اضافه کرد: بزرگداشت شخصیت های مبارز، اندیشمند و اثرگذاری مانند شهید مفتح وظیفه همه ماست و برکات فراوانی از جمله تقویت وحدت بین حوزه و دانشگاه را به دنبال دارد.

حجت الاسلام موحدی خاطر نشان کرد: وزیر اقتصاد روز دوشنبه 29 آذرماه برای برگزاری آیین بزرگداشت شهید مفتح و هفته وحدت حوزه و دانشگاه به تویسرکان می آید.

وی تاکید کرد: امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب همواره بر تقویت وحدت بین حوزه و دانشگاه تاکید کرده اند و هدف مشترک و اصلی آنها را ساختن و کامل کردن ملت و کشور دانسته اند.

امام جمعه تویسرکان همچنین با گرامیداشت یاد روز میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: هفته وحدت فرصتی مغتنم برای تحکیم وحدت میان همه مسلمانان و گسترش مهرورزی است.

وی متذکر شد: بر اساس سخن امام جعفر صادق (ع)، یقین، قناعت، صبر، شکر، بردباری، خوش اخلاقی، سخاوتمندی، غیرت، شجاعت و جوانمردی، 10 ویژگی برجسته پیامبر اعظم(ص) به شمار می روند.

حجت الاسلام موحدی خاطر شان کرد: فرا رسیدن شب یلدا نیز فرصتی مناسب برای تقویت صله ارحام، مهرورزی و جلب رضایت خداوند متعال است.

*وحدت زمینه ساز پیروزی مسلمانان در عرصه جهانی است
امام جمعه ملایر گفت: پیروزی جهان اسلام با حفظ وحدت و اتحاد در عرصه جهانی فراهم است و دشمنان امروز در اوج ضعف هستند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر افزود: هر کجا جهان اسلام مقاومت کرد به پیروزی رسید و به واسطه این مقاومت ایران اسلامی هم اکنون در اوج اقتدار است.

وی افزود: ائتلافی که امروز علیه تروریست جهانی در سوریه شکل گرفت، کمر مثلث شوم آمریکا، اسراییل و آل سعود را در هم شکست و به دنبال آن پیروزی حلب زمینه ساز آزادسازی سایر شهرهای سوریه خواهد بود.

وی با اشاره به بدعهدی آمریکا و نقض برجام بیان کرد: همه افکار عمومی، سیاست مداران دنیا و آزادی خواهان جهان فهمیدند که مقصر اصلی در مساله برجام آمریکا است.

حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه ایران حتی در مقابل دشمنان هم اگر پیمانی ببندد، نقض عهد نمی کند، گفت: دستاورد بزرگ برجام برای ما این بود که بار دیگر به این نتیجه رسیدیم که آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نیست و به عهد و پیمانش پای بند نیست.

وی همچنین با اشاره به اقدام رئیس جمهوری در صدور دستورالعملی به سازمان انرژی اتمی مبنی بر مطالعه و بررسی ساخت پیشران حمل و نقل هسته ای و غنی سازی بالا برای به دست آوردن سوخت پیشران هسته ای افزود: این دستور بازتاب خوبی در عرصه جهانی داشت و با عمل به آن تحول عظیمی را در صنعت حمل و نقل دریایی شاهد خواهیم بود.

خطیب جمعه ملایر ادامه داد: این یک برخورد مجاهدانه و انقلابی از سوی رئیس جمهوری ایران در مقابل مصوبه کنگره و مجلس سنای آمریکا بود که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت دکتر مفتح وی را نماد وحدت حوزه و دانشگاه دانست و بیان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه یک امر ضروری است و باید در عرصه سیاسی و فرهنگی وحدتی جدایی ناپذیر ایجاد شود، چراکه هدف دشمن ایجاد تفرقه بین این دو نهاد است.

وی همچنین با اشاره به 26 آذر روز ایمنی حمل و نقل کشور، ایمنی را یکی از دغدغه های جامعه برشمرد و افزود: مسئولان و رانندگان باید در تضمین سلامت مسافران و مردم وجدان کاری داشته باشند.

حجت الاسلام برقراری با تبریک فرا رسیدن میلاد دو نور پرفروغ رسالت و نبوت و امامت و ولایت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: اگر بخواهیم یک انسان کامل باشیم باید از اخلاق نبوی و سیره و روش زندگی رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) پیروی کنیم و ذهنیت های منفی را نسبت به یکدیگر دور کنیم./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir