پایگاه خبری تحلیلی "همدان پرس" نخستین رسانه آنلاین استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران/3 مهر 1394 ساعت 12:27
  یادداشت
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 134

 مسجدجامعی:جشنواره فيلم نوجوان زمينه بروز خلاقيت‌ها+تصاویر

تئاتر زبان پيچيده‌تري نسبت به فيلم دارد و تبديل رويدادها به تئاتر كاري زمان‌بر است | همدان يكي از استان‌هاي شناخته شده و منحصر به فرد كشور است | وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنر در خون و رگ ايرانيان است و هیچ ایرانی را نمی‌توان یافت که از هنر فاصله بگيرد، خواستار توجه به این مهم شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 133

 شهاب کوهی:کشف استعدادهای نوجوان با برگزاری المپیاد فیلمسازی

ما در انجمن سینمای جوان با تعاملی که با اداره آموزش و پرورش، حوزه هنری و کانون پرورش فکری كودكان و نوجوانان داشتیم توانستیم در مرحله اول ۲۴ نفر از نوجوانان را ثبت نام کنیم | کلاس های آموزش فیلمسازی ما طی ۳ روز صبح و بعد از ظهر به صورت کاملا فشرده برگزار شد که نوجوانان ۱۵ طرح به ما ارائه دادند که در نهایت به تولید ۱۰ فیلم انجامید.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 132

 فيلمساز کرمانی: ايجاد زيرساخت‌ برگزاری بهتر المپياد فيلمسازی

شاهد اولین سال برگزاری این المپیاد هستیم. در بین کارها آثار خوبی وجود دارد که قابل تحسین هستند | با تدوام‌بخشی به برگزاری این المپیاد و انتقال تجربیات می‌توان سطح آثار را برای سال‌های آینده ارتقا داد | امیدوارم برای سال‌های آینده زیرساخت‌های بهتری برای برگزاری موفق این المپیاد فراهم شود.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 131

 روز سوم جشنواره:بازدید ۱۲۰میهمان جشنواره از مراکز توریستی همدان

همدان دارای ظرفیت‌ بزرگی در بحث گردشگری و توریستی دارد که این جشنواره فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های استان است | ۷۰ نفر از میهمانان داخلی نیز از شهرستان لالجین بازید کردند | 500 بسته فرهنگی نیز با مشارکت میراث فرهنگی همدان به میهمانان جشنواره اهدا می شود.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 130

  نمایش فیلم‌ ها در ۸ شهرستان همدان در روز چهارم جشنواره

در چهارمین روز از برگزاری جشنواره، « قلب سفید قاصدک ها» سانس ۱۰:۳۰ « دیو و دلبر» ساعت ۱۶ و ۱۸ در مجتمع فرهنگی هنری آیت‌الله بهاری شهرستان بهار به روی پرده می‌رود | «گنجشک اشی مشی» ساعت ۱۰:۳۰ در مجتمع فرهنگی هنری فردوسی تویسرکان به نمایش درآمد و ساعت ۱۶ دوباره به نمایش درمی آید. فیلم » گمیجی» نیز سانس ۱۸ در همین مکان اکران خواهد شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 129

 اختتامیه جشنواره فیلم‌های نوجوانان درسالن ابن سینا برگزار می‌شود

در بخش مسابقه آثار بلند ایرانی 13 اثر، در مسابقه آثار نیمه بلند و کوتاه 15 اثر، در بخش آثار پویانمایی و عروسکی کوتاه هشت اثر، مسابقه فیلمنامه‌نویسی 16 اثر، مسابقه آثار پویانمایی بلند هشت اثر، در پویانمایی بین‌الملل 20 اثر، در بخش مسابقه آثار کوتاه و نیمه‌بلند بین الملل 9 اثر و در بخش مسابقه آثار بلند بین‌الملل 14 اثر در جشنواره شرکت کردند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 128

 علیرضا تابش: دومین دوره المپیاد فیلمسازی عالمانه و کیفی‌تر می‌شود

در المپیاد سال بعد شاید دیدگاه‌ها و نظرات بهتری اضافه شود و ما بتوانیم در المپیاد دوم از یک غنا و کیفیت بهتری بهره‌مند شویم | دومین دوره المپیاد نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تر و ارزیابی المپیاد دور نخست دارد که امیدواریم با ارزیابی المپیاد امسال این تجربه را مجدد مرور کنیم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 127

 کیومرث پوراحمد: جان کندم تا فیلمساز شدم

به دلیل فشردگی این جلسه، تنها نوبت به حضور عوامل فیلم سینمایی «آسمان آبی مادرم» رسید. علی قوی‌تن کارگردان این فیلم درباره چگونگی شکل‌گرفتن سوژه آن، گفت: هنگام تحقیق و پژوهش در استان متوجه شدم در دامغان و در منطقه‌ای که استخراج زغال سنگ انجام می‌شود، کودکان و نوجوانان هم به بزرگ‌ترها کمک می‌کنند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 126

 شادی در آسمان شهر سنبل های طلايی موج می زند

جعفری رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کبودراهنگ ابراز امیدواری نمود که جشنواره فیلم های نوجوانان بتواند انتظارات نوجوانان ومتولیان این برنامه ی زیبا و ستودنی را برآورده کند و درسال های آتی نیز شاهد برگزاری این برنامه درشهرستان باشیم و بتوانیم خدمات بیشتری برای کودکان و نوجوانان کبودراهنگی ارائه دهیم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 125

 بازدید رئیس سازمان سینمایی از کمیته‌های اجرایی جشنواره فیلم نوجوان

رئیس سازمان سینمایی در بازدید از غرفه‌های بنیاد سینمایی فارابی، ایستگاه سینما سینما، خانه عکاسی، کمیته اطلاع‌رسانی جشنواره از نزدیک در جریان عملکرد این کمیته قرار گرفت. حجت اله ایوبی همچنین از کمیته امور سالن‌ها، کمیته پشتیبانی، تشریفات، تبلیغات و کمیته برنامه‌های جنبی بازدید کرد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 124

 یک کارگردان :حس خوب و آرامش با تجربه حضور در المپیاد فیلمسازی

قبل از ساخت این فیلم به سینما علاقه داشتم و توانستم با ساخت این فیلم تجربه خوبی نیز کسب کنم. برای ساخت فیلم با گروه خوبی کار کردم و توانستم از تجربیات آنها استفاده کنم. حالا با این تجربه ای که به دست آورده ام قطعا دوست دارم در آینده نیز به فیلمسازی ادامه دهم | من به دلیل علاقه به سینما و رشته تحصیلی ام برای شرکت در المپیاد طرحی را ارائه دادم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 123

 دوره های آموزشی انجمن سینمای جوان برای نوجوانان بسیار مفید است

هدف المپیاد باید استعدادیابی باشد تا سینمای ایران بتواند در آینده از فیلمسازان نوجوان استفاده كند. من در پایان از تمام عوامل برگزاری این المپیاد تشكر می كنم و این المپیاد یك اتفاق بسیار خوب برای سینمای ایران می دانم | من علاقه زیادی به فیلمسازی دارم و شاید بتوانم بگویم به آن بسیار علاقمندم. من به تصویر و دوربین خیلی علاقه دارم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 122

 کارگردان نوجوان:المپیاد فیلمسازی می تواند یک محک جدی برای ما باشد

یک داستان کوتاه در مجله خواندم و فیلمنامه ام را به صورت اقتباسی بر اساس آن نوشتم و فکر کردم ایده خوبی برای فیلم خواهد شد | من ۲ سال است که در کلاس های فیلمسازی انجمن سینمای جوان شرکت می کنم. برای پایان نامه باید یک فیلم تولید می کردیم. ارائه پایان نامه من همزمان شد با برگزاری المپیاد که فیلم تولید و برای المپیاد انتخاب شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 121

 «بی صدا حرف نزن» روی پرده سينماهای همدان رفت

داستان فيلم، دقت در اداي كلمات براي ايجاد ارتباط و انتقال مفهوم به ديگران است، فيلم «بي صدا حرف نزن» به كارگرداني راستين غفارمنش، تهيه‌كنندگي علي نصرتي، فيلمنامه نويسي فريبا غفارمنش، فيلمبرداري راستين غفارمنش، تدوينگري آبتين حسيني به روی پرده رفت و با استقبال خوب نوجوانان مواجه شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 120

 «شاهزاده روم» در سینماهای همدان به روی پرده رفت

انيميشن «شاهزاده روم» راوی مقطعي از تاريخ است كه طي آن سرنوشت پرنسسي مسيحي به نام مليكا كه نوه قيصر كبير روم است، به گونه‌اي رقم مي‌خورد كه در نهايت وي به بلاد اسلامي عزيمت كرده و مادر امام عصر(عج) مي‌شود و فیلم با ميلاد امام زمان(ع) پايان مي يابد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 119

 علی وفایی: رفع فضای بی‌اعتمادی در آموزش و پرورش نسبت به سینما

اینکه آموزش و پرورش در جشنواره مفقود باشد، درست نیست، زیرا این مکان، بهترین موقعیت برای بروز استعدادهاست | با وجود کارگردانان بزرگ در این عرصه، سینمای نوجوان در ایران پرسابقه و ریشه‌دار است | متاسفانه تبلیغات جشنواره در سطح شهر و مدارس کمرنگ بود که باید برای سال‌های بعد این مشکل رفع شود.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 118

 رابعه مدنی: پرداختن به سینمای نوجوان تلنگری به جامعه است

خیلی از هنرمندان در زمینه بازیگری آموزش دیده و سپس وارد این حرفه شده‌اند، اما من به دلیل علاقه‌ام به بازیگری و بدون گذراندن هیچ گونه دوره‌ای به واسطه پسرم، امیرشهاب رضویان وارد حرفه بازیگری شدم | نياز كودك و نوجوان با هم متفاوت است و اين تفكيك به طور حتم موجب ديده شدن اين نيازها در هر بخش مي‌شود.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 117

 بهزاد: ظرفیت همدان برای تبدیل شدن به شهر ایده‌آل جشنواره فیلم

کودک از روحیه لطیف‌تری برخوردار است اما نوجوان به دلیل آشنایی بیشتر با واقعیت‌های جامعه، متوجه دنیای بزرگترها و مشکلات آنها می‌شود | باید به حرف نوجوانی که آینده کشور دردست آنان است گوش کرده و امکانات مناسب را برای آن‌ها فراهم کنیم زیرا آنان در پی استقلال هستند که اغلب نیز با مقاومت والدین مواجه می‌شوند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 116

 انتشارات بنیاد سینمایی فارابی با ۶۸ عنوان کتاب درجشنواره فیلم های نوجوانان

کتاب های «ایده کارگردانی، راهی بسوی کارگردانی عالی» نوشته کن دنسیگر و ترجمه نفیسه سادات، بازاندیشی مباحث رمان و فیلم تالیف کامیلا الیوت و ترجمه فروزان سجودی و فصلنامه شماره ۷۵ : دراماتورژی و سینما، پرورش سینما برای نخستین بار در این رویداد فرهنگی عرضه شده است |«ايستگاه عکاسي» و «سينماسينما» دیگر غرفه هایی هستند که در مجتمع شهيدآوينی مستقر است
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 115

 دومین گروه مهمانان خارجی جشنواره وارد همدان شدند+تصاویر

میهمانان جشنواره از کشورهایی چون بوسنی، آلمان، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، بلغارستان، رومانی، بنگلادش، اکراین، سوئد، لبنان، دانمارک، کرواسی، هند، جزیره موریس، مالزی، مجارستان، نروژ و هستند که پس از ورود به همدان در هتل باباطاهر اسکان یافتند | این میهمانان متشکل از داوران و عوامل فیلم‌های راه یافته به بخش بین‌الملل جشنواره هستند.
  اخبار داغ

 آذری‌جهرمی: ۶ ماهواره‌ی آماده‌ پرتاب داریم

 چهارمین سفیر زن جمهوری اسلامی انتخاب شد

 شمار جان‌باختگان زلزله ترکیه به ۲۹ نفر رسید

 بارندگی سیستان و بلوچستان ۴۵ برابر پارسال بود

 واکنش روحانی به بخشنامه اخیر رئیسی

 گزارشی از آخرین وضعیت آمار طلاق در ایران

 وزیر اقتصاد: FATF فقط برای ایران نیست

 تیراندازی به اتوبوس‌ کارکنان پتروشیمی ماهشهر

 شکست بارسلونا در شب پیروزی بایرن و چلسی

 شاهزاده چارلز: دوست دارم به ایران سفر کنم

 واکنش ترامپ به سخنان ظریف در مورد مذاکره

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز یکشنبه ۶ بهمن ۹۸

 نماینده همدان: چینی‌ها دارند می‌آیند، فکری بکنید!

 عکس | مرگ مشکوک پرندگان در تالاب میانکاله

 تصویر جدیدی از گلکسی تاشو فاش شد

 مهمانی آذری جهرمی به صرف آبگوشت

 چاپ کتب درسی سوریه در ایران!

 استرس مو‌ها را سفید می‌کند

 عکس | قربانیان ویروس کرونا در قرنطینه

 شعر فروغ فرخزاد در ترکیه جایزه گرفت

 اطلاعیه وزارت بهداشت درباره ویروس کرونا

 پدر و عموی پویا بختیاری آزاد شدند

 اولین واکنش فردِ کتاب‌سوز و خبرساز این روزها

 بررسی فروش تعدادی از املاک ایران در ۳ کشور

 بازخوانی ۲ کتاب از محمدرضا شفیعی کدکنی

 تصویری متفاوت از حواشی شیوع کرونا در چین

 آمادگی فرودگاه امام برای مقابله با ویروس کرونا

 کارتون؛ سایه سنگین رسانه ملی بر تولید محتوا

 جنیدی: ۲۰۰ کشور را مقابل خودمان قرار ندهیم

 عکس | کنسرت فرزاد فرزین

 قیمت دلار به ۱۳۲۵۰تومان رسید

 کارتون؛ آتش زدن کتاب مصداق اندیشه‌سوزی

 اختلاف‌نظر نهادها برای برگزاری انتخابات الکترونیک

 اختلاف‌نظر نهادها برای برگزاری انتخابات الکترونیک

 کاهش ۲۵۰ ساعتی زمان آموزش دانش‌آموزان

 مهمانداری هواپیما؛ درآمد، سختی‌ها و ویژگی‌های آن

 واکسن ویروس کرونا تا ۳ ماه آینده آماده می‌شود

 ظریف: عامل شلیک به پرواز ۷۳۷ در زندان است

 مصطفی رحماندوست به سکسیستی متهم شد!

 گزارش باورنکردنی از چندهمسری در شرق کشور

 تصاویری تلخ از زلزله ۶ ریشتری در ترکیه

 اکران «بی‌صدا حلزون» برای ناشنوایان و نابینایان

 آغاز طرح سهمیه‌بندی ثبت طلاق در کشور

 مدل جدید کودک‌آزاری؛ پول بگیر و کتک بخور!

 حوزه، تعرض اخیر به علم پزشکی را محکوم کرد

 ۷۰ هزار سالن سینما در چین تعطیل شد

 عکس | صف خرید ماسک برای مقابله با کرونا در چین

 کتاب‌سوزی، زشت‌ترین رفتار به جا مانده از جاهلیت

 پیش‌بینی زیباکلام از پیروز احتمالی مجلس

 آقایان جذاب و مورد علاقه‌‌ی خانم‌ها، این شکلی‌اند!

بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:54
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:53
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:53
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:52
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir