پايگاه خبری تحليلی همدان پرس، نخستين رسانه خبري حرفه ای در استان همدان * * * * * خجسته باد عيد قربان، عيد صالحان وارسته و عيد اهل طاعت و تسليم
 
 درباره ما | تماس با ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران/3 مهر 1394 ساعت 12:27
  یادداشت
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -154

 معرفی برگزیدگان آثار کوتاه‌ و نیمه بلند پویانمایی و زنده جشنواره فیلم‌

برگزیدگان آثار کوتاه‌ و نیمه بلند پویانمایی و زنده جشنواره فیلم های نوجوانان معرفی شدند به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان، اسامی برندگان بخش آثار پویانمایی کوتاه و نیمه بلند به این شرح اعلام شدند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -153

 برگزیدگان بخش دوم مسابقه سینمای ایران معرفی شدند+تصاویر

برای اهدای جوایز این بخش علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، سیدمهدی ابطحی قائم مقام اقتصاد سینما و معاون توسعه فن آوری سازمان سینمایی کشور، محمد ابراهیم الهی تبار معان سیاسی امنیتی استانداری همدان و مرضیه برومند کارگردان بروی سن رفتند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -152

 برگزیدگان بخش مسابقه سینمای ایران جشنواره فیلم نوجوانان+تصاویر

برای اهدای جوایز این بخش وحید نیکخواه آزاد، مجتبی راعی، علیرضا شجاع نوری، مصطفی رحماندوست، محسن چینی فروشان، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون اجرایی قائم مقام امور اجرایی سازمان سینمایی کشور و سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به روی سن رفتند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -151

 برگزیده بخش بهترین فیلم هیات داوران همدان اعلام شد+تصاویر

گواهی افتخار بهترین فیلم المپیاد جوانان بین الملل: «ریحانه حسن پور» برای فیلم «سلفی» از استان کهگیلویه و بویر احمد گواهی افتخار بهترین فیلم المپیاد جوانان بین الملل: «صاحبه خدمتگزار و فاطمه خدمتگذار» برای فیلم «آدم های سر به زیر» از استان گیلان
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -150

 آیین اختتامیه بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان+تصاویر

در این مراسم علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، شهرام کرمی دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان، محمدابراهیم الهی تبار، ریحان سروش مقدم مدیرکل میراث فرهنگی همدان، امیر خجسته نماینده مردم همدان و هنرمندانی از جمله حمید جبلی، مرضیه برومند و مصطفی رحماندوست‌ حضور داشتند
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -149

  کتاب بخوانید، فیلم ببینید

در کنار فیلم‌های ماندگار تاریخ سینما همیشه آثار و نوشته‌های مکتوب هم هستند که یا داستان فیلم از آن‌ها اقتباس شده است و یا الهام فیلمساز بوده‌اند. بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم های نوجوانان امیدوار است شوق خواندن تاریخ سینما و داستان‌های ماندگار ادبیات و سینما را برای نوجوانان بخصوص علاقمندان به فیلمسازی به دنبال داشته باشد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران -148

  المپیاد فیلمسازی نویدبخش آینده ای روشن برای سینما

اولین المپیاد فیلمسازی که با ابتکار دبیر جشنواره فیلم‌های نوجوان رقم خورد می‌تواند با استعدادیابی لازم در حوزه سینما به شکلی آینده سینمای ایران را تثبیت کند | نخستین المپیاد فیلمسازی امسال همدان می‌تواند آغازگر راهی باشد که استعدادهای لازم را در حوزه سینما در بین نوجوانان شناسایی کند و این امر در نهایت به نفع سینمای ایران خواهد بود.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 147

 کارگردان نوجوان: فیلمسازی یک کار گروهی است

حضور در المپیاد فیلم نوجوانان برای فیلمسازانی که در این رده سنی قرار دارند می‌تواند پله ای باشد برای رسیدن به اهدافشان و همچنین باعث استعدادیابی در زمینه فیلمسازی می‌شود. حضور در کلاس‌های انجمن در داستان فیلم من خیلی تاثیرگذار بود و کمک زیادی به من کرد تا بتوانم داستانم را هر چه بهتر تمام کنم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 146

 حضور میهمانان خارجی در روستای ورکانه و تماشای نمایش کوسه‌گلین

میهمانان خارجی با حضور در این روستا لذت اسب‌سواری در اصطبل این روستا نیز تجربه کردند. اسب سواری و گردوتکانی از مهمترین برنامه‌هایی بود که مهمانان خارجی به صورت نمادین دقایقی از آن بهره‌مند شدند.میهمانان جشنواره، نمایش «کوسه گلین» توسط اهالی این روستا را که یکی از هنرهای اصیل همدانی است، تماشا کردند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 145

 کارگردان فیلم «درخشش»: صبر و خلاقیت لازمه رسیدن به موفقیت

«درخشش» داستان خانواده‌ای است كه در مسیر سفر از شهری به شهر دیگر هستند. در همین حین اتومبیل پنچر می‌شود و داستان فیلم درادامه به پیدا کردن پلاک یک شهید در منطقه ای که سابق بر این منطقه جنگی بوده ختم می شود | مدتی قبل در مناطق جنگی آبادان در حال فیلمبرداری بودم که متوجه پلاك یك شهید شدم. ایده فیلم از این موقعیت پیدا شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 144

 کارگردان نوجوان فیلم «نفس»: فعالیت در سینما را ادامه خواهم داد

حدود ۳ ماه بود روی یک فیلمنامه کار می کردم پس از اینکه فراخوان فیلمسازی از سوی انجمن سینمای جوان اعلام شد فیلم نفس را که ۳ ماه روی فیلمنامه اش کار کرده بودم تولید و به انجمن ارایه دادم | داستان فیلم نفس که پنجمین کارم است در مورد بیماری آسم است و مشکلاتی که این بیماران با آنها سرو کار دارند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 143

 برومند:از تكرار فيلم های گذشته سینمای كودك حالم به هم می خورد

این نشست با حضور مرضیه برومند، حمید جبلی، غلامرضا رمضانی، علیرضا شجاع نوری، علیرضا تابش، وحید نیكخواه آزاد و امیر حسین موسوی بازیگر نوجوان فیلم «هورا» و تعدادی از فیلمسازان جشنواره و المپیادی در سالن كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان همدان برگزار شد | در شرایطی كه مجبور به دیدن همه این فیلم ها در كنار هم شدم، حال بدی پیدا كردم و دچار یأس شد
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 142

 برنامه نمایش فیلم‌ها در آخرین روز جشنواره فیلم های نوجوانان

برنامه نمایش فیلم در سینماهای جشنواره فیلم نوجوانان در آخرین روز جشنواره اعلام شد | «همنوع» به کارگردانی مجید عبادی، «آتا» به کارگردانی فراز آهنین ـ فرشاد فاضلی مقدم، «یک لنگه کفش» به کارگردانی نوید فلاحی، «بی‌صدا حرف نزن» به کارگردانی راستین غفارمنش، «شلخته‌ها» در بخش خارج از مسابقه به کارگردانی احمدرضا جغتایی
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 141

 آیت‌الله طه محمدی: بنیاد بوعلی سینا غریب مانده است

بنیاد بوعلی سینا نیز باید همانند بنیاد صدرا در ردیف اعتبارات دیده شود چراکه بوعلی سینا خدمات زیادی را به بشریت ارائه کرده است | در بلاروس که تعداد مسلمانان آن به یکصدهزار نفر نیز نمی‌رسد آئین بزرگداشتی در مقام شیخ‌الرئیس بوعلی سینا برگزار شد که در آنجا ۱۱۰ مقاله ارسال شد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 140

 مجیدی:فیلم محمدرسول‌الله قطره‌ای ازدریای بیکران رحمت پیامبراست

دشمنان در طول سال‌هاي گذشته به دنبال اين بودند تا چهره‌ای زشت را از اسلام به مردم دنيا نمايش دهند | در اينجا بايد تشكر كنم از آقايان فروزنده و صادقيان از بنیاد مستضعفان كه پشتيباني اين كار را برعهده داشتند و همچنین از‌ عليرضا شجاع‌نوري كه خالصانه و عاشقانه در فيلم بازي كردند و بهترين و زيباترين بازي خود را ارائه كردند.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 139

 تجلیل از مجید مجیدی، کارگردان فیلم محمدرسول‌الله+تصاویر

به بهانه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان در همدان، شاهد حضور عزیز بزرگواری هستیم که با عشق و تلاش شبانه‌روزی فیلمی را به دنیا هدیه کرده که بخشی از زندگی پیامبر رحمت را به تصویر می‌کشد | خوشبختانه مجیدی با ساخت فیلم محمدرسول‌الله، کار ماندگار و ارزشمندی را از خود به یادگار گذاشت که از ایشان کمال تشکر را داریم.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 138

 برگزاری مسابقه عکاسی در جشنواره بین‌المللی فیلم‌ نوجوان همدان

هر شرکت‌کننده می‌‌تواند حداکثر هشت عکس (تک عکس) به جشنواره ارسال كند وعکس‌های ارسالی باید با فرمت JPEG و حداکثر ۳۰۰ کیلوبایت باشد | ارسال عکس از طریق پست الکترونیکی pic@icff.ir انجام می شود و زمان تحویل آثار به دبیرخانه، از تاریخ پنجم مهر ماه تا ساعت ۱۲ظهر روز هشتم مهر ماه است.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 137

 مجری مراسم اختتامیه‌ی جشنواره فیلم نوجوان مشخص شد

احسان کرمی مجری مراسم اختتامیه بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان شد | کرمی که قرار بود مراسم افتتاحیه این جشنواره را نیز اجرا کند، اجرای مراسم اختتامیه را بر عهده خواهد داشت | این مراسم شامگاه 8 مهر ماه در همدان برگزار می‌شود. کرمی چندی پیش جشن بزرگ سینمای ایران را اجرا کرد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 136

 «قصه سینماجات عهد بوق» در همدان رونمایی شد

کتاب‌های مختلفی که هر ساله در جشنواره تئاتر رونمایی شده جریان‌سازی شده است به طوری که رشته کودک و نوجوان به عنوان گرایش در دانشگاه‌ها درآمده است. کاشفی خوانساری با تاکید بر اینکه نباید به سینمای کودک و نوجوان تنها به عنوان یک ژانر نگاه کرد، گفت: اگر سینمای کودک بالنده شود به دنبال آن سینمای کشور به رشد و بالندگی می‌رسد.
بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های نوجوانان ایران - 135

 عضوشورای شهرتهران خواستارشد:بنياد بوعلی سيناتقويت شود+تصاویر

بنياد بوعلي سينا در سال‌هاي اول فعاليت خود برنامه‌هاي وي‍‍‍ژه‌اي را در نظر گرفت و اساسنامه ای نیز تدوین شد ولی متاسفانه در دولت‌های بعدی فعاليت اين بنياد دچار گسستگی شد | طراحی این شهر تحت تاثير شهرهاي آلماني بوده و برخي آثار نيز همچنان پا برجاست | همدان در زمينه حوزه برنامه‌ريزی شهری دارای سابقه خوبی بوده و شهري منظم و هندسی است.
  اخبار داغ

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز دوشنبه 28 مرداد 98

 احتمال منع تحصیل فرزندان مقامات در خارج کشور

 محبیان: زیاد سر به سر مردم نگذارید

 عراقچی: تا منافع‌مان تامین شود در برجام می‌مانیم

 بادامچیان: مردم به افراد پاکدست رای دهند

 پایان مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۸

 بازگشت پرواز‌های حج به حالت عادی تا فردا شب

 طرح دانشگاه بدون دخانیات اجرایی می‌شود

 آمریکا مهلت داد و ستد با هواوی را تمدید کرد

 نمایش سریال «بوعلی سینا» از شبکه چهار سیما

 شهریور؛ پرتلفات‌ترین ماه تصادفات در سال

 زمان آغاز استخدام معلمان حق‌التدریس

 چگونه از بروز چروک‌های پیشانی جلوگیری کنید؟

 رئیس سازمان مالیاتی‌: پزشکان فرار مالیاتی دارند

 وکیل خانواده استاد: برای رضایت پولی نگرفته‌ایم

 کانون سردفتران: عقد آریایی قانونی نیست

 حقوق مزدک در ایران اینترنشنال: ماهانه ۹۳میلیون

 عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور روحانی بود

 علی مطهری: تلویزیون باید خصوصی شود

 آملی‌لاریجانی: حوادث اخیر مهندسی شده است

 افغان‌ها قسطی به ایران می‌آیند، عراقی‌ها با ماشین

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز یکشنبه 27 مرداد 98

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز شنبه 26 مرداد 98

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز پنجشنبه 24 مرداد 98

 لباس جدید فضایی روسیه با کاربرد ۲گانه

 حاجی‌دلیگانی: ۲۱میلیارد دلار از ذخایر ارزی هدر رفت

 پیش‌بینی بارش باران سه روزه در ۱۷ استان

 فردا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور است

 جوان قاتل، پای چوبه‌ی دار به قتلی دیگر اعتراف کرد

 از سایت‌های اینترنتی «دارو» نخرید

 عکس | کنسرت «لئو روخاس» در سالن وزارت کشور

 کارکرد واقعی اتومبیل را چگونه تشخیص دهیم؟

 قبول تقصیر فاجعه منا از سوی ایران خلاف است

 نجات دو گردشگر زن در آب‌های ساحلی آستارا

 فوت سالانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کارگر ساختمانی در ایران

 نامه سرگشاده کهنه سرباز ایرانی به ترامپ

 پیلاتس چه تاثیری بر کمردرد مزمن دارد؟

 عکس | رونمایی از خودرو‌های تاکتیکی «ارس دو»

 بازداشت حسن عباسی و حسن رعیت تایید شد

 زمان خروج و مقصد سالار آقاخان فاش شد

 جهانگیری: فساد گسترده مردم را رنج می‌دهد

 داوطلب کنکور حین انتخاب رشته جان باخت

 خانواده میترا استاد، نجفی را بخشیدند

 صفحه‌اول روزنامه‌های امروز چهارشنبه 23 مرداد 98

 اگر چپ دست نباشیم، باخته‌ایم

 آخرین خبر از وعده اینترنت رایگان خبرنگاران

 کلاهبرداری‌های اینترنتی به مرز هشدار رسید

 استخراج کنندگان رمزارز‌ها در حال خروج از ایران

 رای پرونده کلاهبرداریِ ۱۱میلیارد تومانی صادر شد

 مدیرعامل صندوق بازنشستگی برکنار شد

بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:54
بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:53
بیستمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:53
نوزدهیمن جشنواره تئاتر کودک و نوجوان/3 مهر 1394 ساعت 10:52
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir