پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری در عرصه اطلاع رسانی استان همدان
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  15225تاریخ انتشار:  13 شهریور 1398 - 8:25
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » شهر و شورا
همت شورا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های همدان؛

 همایش جهانی جاده ابریشم مهرماه برگزار می شود/لزوم راه‌اندازی خط مترو به غارعلیصدر

تمام تلاش شورا به‌ویژه این کمیسیون بر این محور بوده است تا از ظرفیت‌های شهر همدان در مسیر توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری بهره‌مند شود | در راستای تقویت صنعت گردشگری باید در خصوص ساخت مترو شهری و پیش بینی یک خط اختصاصی به غار علی‌صدر باید حمایت شود | هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود، چهره نازیبایی در شهر همدان ایجاد می‌کند.
به گزارش همدان پرس؛ رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: تمام تلاش شورا به‌ویژه این کمیسیون بر این محور بوده است تا از ظرفیت‌های شهر همدان در مسیر توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری بهره‌مند شود.

حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا، گفت: فضای مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان وجود دارد که با تلاش زیاد می‌توان از این ظرفیت نهادینه در استان، استفاده کرد.

وی با توجه به ظرفیت‌های خوب شهری و احصا بسته‌های سرمایه‌گذاری توسط شهرداری، از سوی منتخبان مردم، خواستار تعامل و همکاری بیشتر برای جذب سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت‌شهری در راستای توسعه و آبادانی هرچه بیشتر شهر همدان شد.

قراباغی؛ حضور معاونت اموراقتصادی استانداری را یکی از نقاط قوت اقتصاد استان معرفی کرد و افزود: مجموعه‌های مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری باید برای جلوگیری از موازی کاری و کاهش آسیب‌ها با یکدیگر همکاری بیشتری کنند.

وی افزود: با توجه به تشکیل کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در دادگستری همدان از ظرفیت این بخش باید استفاده بیشتری شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان در ادامه با تأکید بر تأمین اعتبار ساخت جاده و زیرساخت‌های اساسی بوستان ولایت در منطقه فخرآباد برای تسهیل در بحث جذب سرمایه‌گذاران و رفع ترافیک معابر اصلی منتهی به بوستان‌ها، ابراز امیدواری کرد تامین اعتبار زیرساخت‌های آب، برق و گاز برای بوستان اکباتان در مجاورت سد اکباتان برای تسهیل به منظور جذب سرمایه گذاران در دستور کار قرار گیرد.

قراباغی ادامه داد: با توجه به منابع محدود اداره کل میراث فرهنگی و شهرداری باید ردیف اعتبار مالی به‌منظور اجرای طرح جداره‌سازی خیابان بوعلی و میدان مرکزی همدان در راستای زیباسازی محیط شهری اختصاص یابد.

وی با تأکید بر اینکه جداره‌سازی خیابان اکباتان و بوعلی باید به صورت جدی پیگیری شود؛ گفت: بستر خوبی برای انجام این جداره‌سازی صورت گرفته؛ اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

قراباغی با بیان اینکه در راستای تقویت صنعت گردشگری باید در خصوص ساخت مترو شهری و پیش بینی یک خط اختصاصی به غار علی‌صدر باید حمایت شود، گفت: علی‌صدر یک مقصد خاص گردشگری بوده است و راه‌اندازی خط مترو میتواند به توسعه این امر کمک بیشتری کند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل پیاده راه اکباتان فرصت زمانی یک ماهه از طرف استاندار تعیین شده است، افزود: برگزاری نمایشگاه برای تقویت کسبه، راه‌اندازی ماشین برقی برای انتقال رایگان مردم و مسافران از جمله اقدامات صورت گرفته برای کاهش مشکلات پیاده‌راه اکباتان است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه طرح سواره کردن نیمی از خیابان اکباتان بررسی و آسیب‌شناسی شده است، عنوان کرد: چند راهکار برای رونق بیشتر این مسیر گردشگری پیشنهاد دارم. همچنین باید پارکینگ میراث فرهنگی در میدان هفت تیر برای راحتی مسافران به منظور بازدید از سایت 3 هزار ساله همدان باید ساخته شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان؛ سایت میوه و تربار، شرکت عصرطلایی و هتل ندیمی را جز پروژه های نیمه کاره و نیازمند پیگیری برشمرد و گفت: هتل ندیمی تا زمانی که ساخته نشود، چهره نازیبایی در شهر همدان ایجاد می‌کند.

قراباغی در زمینه برگزاری همایش سرمایه گذاری در حوزه مدیریت شهری، بیان کرد: منابع مالی برای برگزاری این رویداد مصوب شده است و سایر مجموعه ها نیز باید مشارکت داشته باشند؛ البته باید از فرصت اسپانسری نیز بهره مند شود.

وی؛ پارک آبی در باغ میوه، باغ پرندگان، شهرک توریستی باغ ویلا، همایش سرمایه گذاری، غرفه‌های صنایع دستی اکباتان، جایگاه سریع النصب سوخت، پارکینگ دانشگاه آزاد، بازار خودرو 2، مزرعه گل محمدی و صنایع تبدیلی، نیروگاه خورشیدی، سایت 500 هکتاری و338 هکتاری اطراف دانشگاه آزاد، غرفه سنگ‌های قیمتی و راهنمای گردشگری را جزو پروژه‌های در دست اقدام سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری همدان برشمرد.

قراباغی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری در کارخانه سیمان اعلام آمادگی کرده است؛ افزود: اقدامات ابتدایی شهرک توریستی باغ ویلا و انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه ای انجام شده واکنون نیازمند هماهنگی و تسریع همکاری با شرکت های زیر ساختی و دستگاه‌های خدمت‌رسان است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با بیان اینکه سایت 800 هکتاری اطراف دانشگاه آزاد 30 سال پیش خریداری شده، اما از چندماه پیش بررسی و پیگیری‌های اجرای طرح آغاز شده است؛ ادامه داد: بازار خودرو 2 در حال رفع مشکل با املاک بوده و مجوزهای لازم برای انتخاب سرمایه‌گذار نیروگاه خورشیدی نیز در دست انجام است.

کمک یک میلیاردی شهرداری برای ۲ همایش سرمایه‌گذاری و جاده ابریشم
رئیس شورای شهر همدان نیز با اشاره به برگزاری ۲ همایش بسیار مهم سرمایه‌گذاران و جاده ابریشم در همدان، گفت: شهرداری همدان برای هریک از این همایش‌های مهم، ۵۰۰ میلیون تومان و در مجموع یک میلیارد تومان اختصاص داده است.

وی ادامه داد: البته مجموعه ها و دستگاه‎‌های اجرایی مرتبط که متولی سرمایه‌گذاری در همدان هستند نیز باید نسبت به اختصاص مبالغ قابل توجه به این دو همایش مهم در همدان، اقدام کنند.

ضرورت تقویت زیرساخت‌ها در جذب و حفظ سرمایه گذار
معاون امور اقتصادی استاندار همدان هم با بیان براینکه در ۵ ماه گذشته مدیریت استان کمک‌های شایانی را به سرمایه گذاری‌های جدید و تقویت و رفع مشکلات سرمایه گذران گذشته داشته است، گفت: برخی از روند اداری واگذاری طرح‌ها به سرمایه گذاران باید اصلاح و زیرساخت‌های لازم برای انجام این کار، تقویت شود.

ظاهر پورمجاهد با بیان اینکه کمک به معیشت مردم چیزی جز اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری نیست و اقدامات لازم برای ایجاد اقتصاد بهره‌ور در استان باید انجام شود؛ برای حمایت از سرمایه‌گذاری از سوی استانداری اعلام آمادگی کرد.

وی معتقد است: باید در راستای تشویق سرمایه‌گذاران برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جدید در استان گام‌های بلندتری برداشته شود.

پورمجاهد با اشاره به لزوم تقویت زیرساخت‌ها در جذب و حفظ سرمایه گذار، عنوان کرد: در حوزه جذب سرمایه‌گذار باید ورود پیدا کنیم همچنین در حوزه سرمایه‌گذاری همکاری خوبی بین دستگاه‌های اجرایی و ناظر وجود دارد.

وی تأکید کرد: طرح‌های امکان سنجی همایش سرمایه‌گذاری و اقدامات ابتدایی آن انجام شده و اعتبارات مربوطه نیز باید به سرعت تعیین‌تکلیف شود.

همایش جاده ابریشم فرصتی برای تحرک توسعه گردشگری در همدان
شهردار همدان در ادامه با بیان اینکه فرآیند انتخاب سرمایه‌گذار باید به درستی انجام شود تا از ایجاد پروژه‌های چالشی در استان جلوگیری شود، گفت: استان در حوزه اقتصاد و سرمایه‌گذاری هدفمند است و شهرداری و شورا نیز در راستای پیشبرد اهداف با استان همسو هستند.

عباس صوفی با تأکید براینکه سازمان سرمایه گذاری به صورت هدفمند درحال پیشبرد اهداف خود است، بیان کرد: خوشبختانه تمامی ظرفیت سرمایه‌گذاری در همدان شناسایی و به کار گرفته شده است و در سال‌های قبل در حوزه سرمایه‌گذاری دچار مشکلاتی بودیم که درحال حاضر با تلاش‌های ادارات مربوطه رفع شده‌اند.

صوفی؛ پروژه‌های در دست اقدام شهرداری را جزو پروژهای محرک توسعه استان معرفی کرد و افزود: مشکل هتل ندیمی با حمایت استانداری و کمیسیون ماده 5 به‌زودی حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری مسئول برگزاری همایش جهانی جاده ابریشم در اواخر مهرماه امسال است، اضافه کرد: این همایش که از سوی سازمان جهانی یونسکو برگزار می‌شود، فرصتی مغتنم برای تحرک توسعه گردشگری در همدان است.

شهردار همدان همچنین در رابطه با پروژه عصرطلایی نیز گفت: تاکنون ۸۰ درصد مشکل این پروژه رفع شده است.

راه‌اندازی مسیر جدیدی برای تله‌سیژ در همدان
رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در پایان از آمدن هیأت مدیره طلا و جواهر مشهد برای بازدید از توانمندی‌ها در راستای بهره‌مندی از ظرفیت های همدان در روزهای آتی خبر داد.

سید مسعود عسگریان گفت: تله‌سیژ همدان یکی از ظرفیت‌های بالقوه گردشگری بوده که طی چند سال اخیر متروک و بلااستفاده مانده است و مسیر جدیدی برای راه‌اندازی آن از باغات کمیته امداد به سمت تپه عباس‌آباد تعریف شده است.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, شورا

شورا

, گردشگری

گردشگری

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir