پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  354تاریخ انتشار:  25 دی 1390 - 8:49
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
در دیدار با منتخبان مردمی استان

 روايت بهروز مرادي از ايام پاياني حضور در استان در سمت استاندار

من اسير محبت همداني‌ها هستم و هرچه به كارنامه‌ام نگاه مي‌كنم چيزي در آن براي دفاع نمي‌بينم / بازگويي خاطره يك زن سرپرست خانوار شهر بهار همدان كه در شب عيد براي 15 هزار تومان پول به استانداري مراجعه كرده بود / اگر در بحث هدفمندي يارانه صبر مي‌كرديم باز هم جام زهر را مي‌نوشاندند و اگر اجرا نمي‌كرديم در سال 1400 بايد زانو مي‌زديم.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي همدان پرس؛ دیدار منتخبان مردمی همدان با بهروز مرادی استاندار سابق همدان در بعدازظهر چهارشنبه گذشته در سالن همایش سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در تهران برگزار شد.

در این دیدار که به صورت خودجوش و با هماهنگی منتخبانی از سرپرستان هیأت‌های مذهبی همدان برنامه‌ریزی شده بود حدود 40 نفر از منتخبان اقشار مختلف اجتماعی شامل تعدادی از نمایندگان خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بازاریان، هیأت‌های مذهبی همدان، رسانه‌ها، ورزشکاران، اصحاب فرهنگ و هنر و ادب و تشکل‌های مردمی مختلف و تعدادی از همکاران حوزه ستادی استاندار سابق حضور داشتند.

هدف از این دیدار تجلیل از خدمات و زحمات شایسته بهروز مرادی در دوران تصدی مدیریت ارشد استان و تقدیر از نگاه ویژه وی به هیأت‌های حسینی بود و این دیدار به نحوی برنامه‌ریزی شده بود تا در آستانه اربعین حسینی و با ذکر مصیبت در مراسم و به گفته یکی از حاضران «صرفا فرصتی برای تجلیل از شاگرد سیدالشهدا (ع) است» باشد.

دیداری که اگرچه خودجوش شکل گرفته بود اما ایده اصلی آن برای تقدیر از مردی بود که بعد از وقایع اخیر در مجلس و اهانت یکی از نمایندگان به نماینده دولت نیازمند تدبیری بود تا قدردانی همدانی‌ها و فرهنگ بالای قدرشناسی را نشان دهد. اما برای جلوگیری از هرگونه شائبه سیاسی و ... در فضای کشور و استان توضیحاتی نیز در ضمن کار هر کدام از سخنوران و دیدارکنندگان داشتند.

اشاره به این جمله دکتر مرادی که «آقای پیریایی یکی از اولین کسانی بود که بعد از بحث مجلس به من زنگ زد» نشان می‌داد که این حرکت برای تقابل یا مقایسه استاندار فعلی با سابق نیست و اشاره به این جمله امام راحل «امروز حفظ نظام اوجب واجبات است» توسط مجری مراسم تهران «محمدجواد بیات» ‌در گفتگوی شبکه یک سیما نیز نشان می‌داد که هدف تقابل یا یارگیری بین دولت و مجلس نیست.

به هر حال مراسم با حضور میهمانان همدانی و برخی مدیران همدانی مقیم تهران پس از قرائت قرآن کریم و اعلام برنامه‌ها توسط مجری همدانی «محمدجواد بیات» با صحبت‌های حجت‌الاسلام رضوی مشاور و نماینده رئیس سازمان اوقاف در امور حوزه‌های علمیه کشور در ساعت 14 و 30 دقیقه آغاز شد.

حجت‌الاسلام رضوی با اشاره به دو نقل قول از آیت‌ا... حائری و نوری همدانی به گوشه‌ای از مراتب تأیید درباره دکتر مرادی پرداخت و محور خدمات دکتر مرادی را به صورت کلی نام برد.

وی با نگاهی گذرا بر عملکرد مرادی در محور بهداشت و درمان و زیرساخت‌ها شامل آزادراه‌ها، راه‌آهن، راه‌های روستایی، احداث سدها، ورزشگاه‌ها، جشنواره‌ها و افتتاح پروژه‌های ناتمامی همچون شهید آوینی از اقدام ارزنده وی در چاپ و نشر آثار فرهیختگان و سترگان شهر تقدیر کرد.

وی در اشاره‌ای دیگر به توسعه خدمات در محورهای دفاع مقدس با بحث موزه دفاع مقدس، ارتباطات و محور مذهبی پرداخت و حضور در این دیدار را نشان قدرشناسی همدانی‌ها دانست.

سیداحمد حسینی نماینده هیأت‌های مذهبی نیز با اشاره به مشکلات جسمانی و عارضه قلبی که برای بهروز مرادی در زمان مدیریت ارشد استان رخ داد، گفت: همه این بیماری‌ها و مشکلات برای خدمت به مردم این دیار بود و به همین منظور خیلی‌ها برای سلامتی شما به سیدالشهدا نذرهای فراوانی کرده‌اند.

وی به ادب و تواضع دکتر مرادی اشاره‌ای کرد و ادامه داد: در طول حضور در همدان ما ندیدیم که یک بار از آیت‌ا... محمدی سبقت بگیرید و همواره در مراسم‌ عزاداری و سوگواری سالار شهيدان و ائمه اطهار در بين مردم و با عشق به حسين(ع) شرکت می‌کردید.

روح‌القدوس شاعر همداني نيز ضمن توضيح و تقدير از حمايت‌هاي دكتر مرادي از اصحاب فرهنگ و هنر به يادآوري برخي عنايت‌هاي مرادي به حوزه فرهنگ و هنر پرداخت.

ميرزايي مداح اهل بيت با ذكر مصيبتي غمبار از اربعين سالار شهيدان و ياران باوفايش فضاي معنوي مجلس را دوچندان كرد تا فرصت به سخنران آخر برسد.

بهروز مرادي استاندار سابق همدان و مديرعامل فعلي سازمان هدفمندي يارانه‌ها حرف‌هاي خود را با جملات آغازين هميشگي "به نام عارفان سنگرنشین جهاد و ..." شروع كرد و سپس به روايت روزهاي ورود به همدان و نحوه كسب اذن دخول از آيت‌ا... حائري پرداخت تا به جمله مشهور شهيد هاشمي‌نيكو اشاره كند كه در روزهاي اولين ورود به استان در كليپي آن را ديده بود.

«ما براي شهادت نيامده‌ايم، ما براي پيروزي نيامده‌ايم، ما فقط براي رضاي خدا آمده‌ايم» و در ادامه گفت كه با این جمله هم تكليف ورود من به استان همدان مشخص شد و هم تراز كار براي همداني‌ها.

وي با تقدير از ابراز محبت همداني‌ها و مرور ايام پاياني حضور در استان در سمت استاندار گفت: 5 مرتبه عمل جراحی قلب انجام دادم و پزشکان گفتند بيش از 2 الي 3 ساعت نمي‌تواني كار كني اما باز به سراغ آيت‌ا... محمدي رفتم تا تكليف را ايشان روشن كند.

وي به پيشنهاد چندين پست بعد از استانداري از سپاه گرفته تا سازمان هدفمندي يارانه‌ها اشاره كرد و افزود: اگر در بحث هدفمندي يارانه صبر مي‌كرديم باز هم جام زهر را مي‌نوشاندند و اگر اجرا نمي‌كرديم در سال 1400 بايد زانو مي‌زديم.

وي با تشريح جزئيات اين طرح، اجراي آن را يك تكليف دانست و گفت: اجراي اين قانون هم يك تكليف است همانطور كه دفاع مقدس يك تكليف بود. وي اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها  را خوب ارزيابي كرد و از خاطره يك زن سرپرست خانوار شهر بهار همدان گفت كه در شب عيد براي 15 هزار تومان پول به استانداري مراجعه كرده بود و هم‌اكنون ماهيانه مقرري ثابت به نام يارانه‌ها به حسابش واريز مي‌شود.

اما شاه‌بيت سخنان بهروز مرادي اشاره غيرمستقيم به رخداد در مجلس بود كه پس از تعريف خاطره زن شهروند بهاري كه در ديدارهاي مردمي مرادي با وي ملاقاتي داشته، گفت: «لذت به اين است كه دل اينگونه افراد آبرومند را شاد كنيم و اگر سیلی هم بخوريم اشكالي ندارد، آن هم لذت دارد».

بهروز مرادي در پايان سخنانش از ابراز محبت همداني‌ها در ايام بيماري و بعد از آن كه با انحای مختلف بيان شده بود و از تماس‌هاي تلفني و پيامكي گرفته تا ارسال يك عدد انار دعاي ائمه اطهار خوانده يك هم‌استاني اهل روستاي جنت‌آباد اسدآباد و روش‌هاي ديگر تشكر كرد و گفت: «من اسير محبت همداني‌ها هستم و هرچه به كارنامه‌ام نگاه مي‌كنم چيزي در آن براي دفاع نمي‌بينم».

پايان بخش ديدار دو ساعته منتخبان همداني‌‌ها با بهروز مرادي اهداي يك تابلو فرش و خوش و بش‌هاي دوستانه با ذکر صلوات‌های حاج قربی متخلص به وزیر صلوات بود / همدان پيام

ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
 نظرات بینندگان:
ali madady|25 دی 1390 - 17:57
 خداوند بر درجات دكتر مرادي بي افزايد كه هرآنچه توان داشت براي اعتلاي همدان بكار بردمردم همدان بسياري از داشته هائي كه فعلاٌ با تدبير استاندار از دست داده اندرا در زمان ايشان به چشم خويش ديدندمانند چشنواره بين اللملي كودك،پرواز مستقيم عمره ، عملياتي شدن ساخت راه آهن،پيشرفت چشمگير ساخت آزاد راه، تيم ليك برتري پاس، چشنواره بين للملي تئاتر كودك راه اندازي امداد هوائي؛ راه اندازي تله كابين ، مقر فوتبال زير 14 سال آسيا و الخ
شهروند|26 دی 1390 - 23:23
 همدانی جماعت کشته و مرده غریبه پرستی است اگر بهروز مرادی آدم خوبی بود چرا کرمانشاهیها به همدان دادندش لا اقل نگه می داشتند تا بهره اش راببرنداستاندار کردیالر , فرمانده سپاه کرد, قاضی ترک,رشتی,لر , فرمانده نیروی انتظامی ترک و.... مدیر کل ها ترک یا کرد یا لر یا ... به هر حال همدانی نباشد هرکس بود اشکالی ندارد اگر همدانی بود با باباش ومامانش وهمه کسش کاردارید ولی اگر غریبه بود خیلی خوب وبا صفاست؟؟؟خودتان چی دارید زبان تعریف وتمجید وچاپلوسی ؟؟؟اگر راست می گوئید این مطلب را را تائید کنید گرچه میدانم این کار را نمی کنید
رضا|27 دی 1390 - 20:57
 سخنان آقای علی مددی الحق که درست است و خداوند برای دکتر مرادی خیر و سلامتی روزی نماید- امیدوارم وزیر محترم کشور به درخواست مردم استان در انتصاب استانداری توانمند و کارا توجه نماید
ناشناس|9 بهمن 1390 - 8:45
 مهم نیست افراد با چه قومیتیترک کرد لر گیلک در استان فعالیت می نمایند مهم نوع خدمت رسانی، فعالیت و تلاش آنهاست دکتر مرادی بعنوان یک کرد حتی بعد از دوره مسئولیت دراستانداری محبوب قلوب مردم همدان است شما بعنوان یک همدانی چقدر محبوبیت دارید؟ منظورم فقط شخص شماست قصد اساعه ادب به ساحت مردم دار المومنین را ندارم . مرادی آنقدر مرد بود وقتی یک بلوار در همدان را میخواستند بنامش بزنند پهلوی شکسته مادر سادات را قسم بدهد تا اینکار را نکنند آیا اگر پیشنهاد نام یک کوچه را هم به شما بدهند شما این گذشت را می کنید؟ ارزش شما بیشتر از این نیست تفکر شما بعنوان یک ایرانی مثلا باشعور و فرهنگ و مسلمان این است ؟ وقتی در آمریکا یک ایرانی شهردار یکی از شهرهایش است پس آنها که مسیحی بوده باید چه اظهار نظری داشته باشند؟ ملاک تقوی الهی است و هیچ قومی بر دیگری برتری ندارد امروز یک از برادران سپاهی همدان بعنوان استاندار گیلان است پس گیلانیها باید چه بگوید اگر بر این اساس فکر کنیم باید فاتحه این کشور را بخوانیم . نوع دیدتان را عوض کنید . خدا شما را حفظ کند . ارادتمند همه مردم دار المومنین ، دار المجاهدین ، دار الوفقان ،پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین دیار مردم همه دانا ، همدان هستم
نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir