تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  12818تاریخ انتشار:  23 بهمن 1396 - 8:48
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
توتونچیان: سرمایه گذاری در تولید اقدامی است ملی نه فردی

 جشن طرح و توسعه شرکت سحر با تجلیل از کارکنان برتر برگزار شد

شرکت سحر امروز به یکی از برندهای صاحب نام در عرصه صنایع غذایی کشور تبدیل شده که پا را از مرزهای ملی فراتر گذاشته و به عنوان یک برند بین‌المللی فعالیت می‌کند | بعد از برجام ارتباطات خوبی با کشورهای اروپایی فراهم کردیم،اما به دنبال ناآرامی های اخیر در ایران،در مذاکره با یکی از کشورها و قول سرمایه گذاری 82 میلیون یورویی این فرصت را از دست دادیم.
به گزارش همدان پرس؛ همزمان با جشن انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر، شرکت صنایع غذایی سحر همدان آغاز 27 سال فعالیت شرکت سبدچین را با حضور خانواده های پرسنل و فرزندانشان جشن گرفت.

همزمان در این مراسم جشن دانش فرزندان پرسنل شرکت و آغاز پروژه طرح و توسعه کارخانجات سحر با تجلیل از پرسنل این شرکت در بخش‌های مختلف تولید، نظارت، کنترل، پخش، فروش بسیار باشکوه برگزار شد.

شرکت صنایع غذایی سحر همدان در سال 1370 با 13 پرسنل در شهرک صنعتی بوعلی فعالیت خود را آغاز کرد و امروز با اشتغال 1000 نفر توانسته در این مدت موفق به اخذ رتبه‌های مختلف و جوایز گوناگون تولیدی و صنعتی شده و مجوزها و استانداردهای ملی و بین‌المللی را یکی  پس از دیگری با حفظ و بهبود کیفیت محصولات در کنار قیمت مناسب اخذ کند.

این شرکت امروز به یکی از برندهای صاحب نام در عرصه صنایع غذایی در کشور تبدیل شده که پا را از مرزهای ملی فراتر گذاشته و به عنوان یک برند بین‌المللی فعالیت می‌کند.


شرکت سحر از آن دست مجموعه هایی است که همواره موفقیت و پیشرفت در آن موج می زند و این موفقیت مدیون همدلی و قدردانی و احترام متقابل مدیر بومی و پرسنل این شرکت است.

وقتی قدم به فضای این شرکت می گذاری مهربانی و حس مثبت با هم بودن را به راحتی می توان درک کرد و چه بسا همین روح انسانیت است که احساس مسئولیت را در وجود همه کارکنان آن حک کرده است.

مسعود توتونچیان مدیری است محبوب، مردی دوست داشتنی از خانواده ای اصیل، که به راحتی با پرسنل کف کارخانه ارتباط برقرار می کند، به جرات می توان گفت توتونچیان یکی از خاکی ترین مدیران بخش خصوصی همدان است که در برخورد با پرسنلش اهل تشریفات نیست.

او در این سالها ثابت کرد که در کنار پشتکار، با روحیه بزرگ منشی و با احترام به تلاش همکاران و توجه به خانواده هایشان می توان موفق شد تا جاییکه پرسنلش با جان و دل تلاش می کنند و هیچ گاه پشت او را خالی نخواهند کرد.

توتونچیان از آن مدیرانی است که به ظرفیت بالقوه و بالفعل جوانان این شهر ایمان دارد و با همه مشکلات موجود هیچ گاه برای توسعه سحر و ایجاد اشتغال دست از حرکت و تلاش برنداشته است.

*سرمایه گذاری در تولید اقدامی است ملی نه فردی
مدیرعامل شرکت صنایع غذایی با انتقاد از اینکه کار گروهی و جمعی به درستی در جامعه ما آموزش داده نمی شود، گفت: سرمایه گذاری در تولید اقدامی است ملی نه فردی.

مسعود توتونچیان در جشن 27 سالگی شرکت سحر با بیان اینکه فلسفه کارآفرینی نسبت به سالهای قبل بهتر شده اما با وضعیت ایده آل فاصله بسیار داریم گفت: باید با هم بودن را تمرین کنیم چراکه مشکل اساسی در کشور و در استان عدم تحمل یکدیگر است.

وی با تاکید بر تکریم مشتری و ارباب رجوع و نحوه ارتباط با مدیریت اظهار داشت: در هر دستگاهی از لحظه ورود، ارباب رجوع را باید تکریم کرد که متاسفانه این موضوع بسیار کمرنگ است و همچنان جامعه ما درگیر آن بوده و بخشی از آن به مسائل آموزشی و فرهنگی جامعه بر می گردد.

توتونچیان با بیان اینکه سرمایه گذاری در تولید اقدامی است ملی نه فردی، افزود: متاسفانه در کشور کار جمعی را آموزش نداده اند و امروز اجرای کارهای بزرگ بسیار سخت است و اگر روحیه همکاری و تحمل یکدیگر را نداشته باشیم شکست می خوریم.


وی با اشاره به اینکه همه ما یک استعداد بالقوه هستیم که باید هنر در کنار هم بودن را تمرین کنیم، گقت: باید آستانه تحمل مان را بالا ببریم و استعدادها را شناسایی کنیم.

وی ادامه داد: سیاسی نیستم؛ بعد از برجام ارتباطات خوبی با کشورهای اروپایی فراهم کردیم، اما به دنبال ناآرامی های اخیر در ایران، در مذاکره با یکی از کشورها و قول سرمایه گذاری 82 میلیون یورویی در ایران متاسفانه این فرصت را از دست دادیم.

مدیرعامل شرکت سحر با بیان اینکه اگر هر فردی در موقعیت شغلی خود کارش را بدرستی انجام دهد به ثبات و درآمد مناسب خواهد رسید، بیان کرد: در سایه آرامش و امنیت است که به درآمد و زندگی بهتر دست می یابیم.

توتونچیان گفت: دنیای امروز دنیای تکنولوژی است و رقبای جدی ما منتظر باز شدن دروازه های اقتصادی ایران هستند.

*ارتقا خطوط بسته بندی کارخانجات سحر
مدیر فنی شرکت صنایع غذایی سحر گفت: وجود فضاهای تولیدی و تنوع 200 محصول سحر، شرکت را بر آن داشت تا با استفاده بهینه از این امکانات پروژه طرح و توسعه این شرکت را کلید بزند.

فتحیان در مراسم جشن طرح و توسعه صنایع غذایی سحر همدان با بیان اینکه این طرح از خرداد امسال آغاز و در آذرماه تولید آزمایشی آن انجام شد، اظهار داشت: در این طرح فضای تولیدی کلین به 720 مترمربع، انبار 540 مترمربع، تاسیسات و کارگاه به 270 مترمربع، آزمایشگاه 100 مترمربع و رستوران و رختکن به 120 مترمربع گسترش پیدا کرد.


وی ادامه داد: خط تولید کنسرو قوطی با تغییرات اعمال شده امکان بسته بندی در 3 خط همزمان با دو تنوع؛ شیشه، قوطی کنسرو و کمپوت و بسته بندی فراهم شده است.

وی افزود: در اجرای این طرح و توسعه با همکاری بانکهای صنعت و معدن و توسعه تعاون، تاکنون 30 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیر فنی کارخانجات سحر همدان با اشاره به اینکه این طرح به تکنولوژی روز دنیا دسترسی پیدا کرده، بیان کرد: با کمک واحدهای کنترل و کیفیت،R&D، پیشرفت قابل توجهی در توسعه ماشین آلات و سطح دانش شرکت داشته ایم.

فتحیان با بیان اینکه در حال حاضر امکان تولید دو خط همزمان بصورت کنسرو و کمپوت فراهم شده است، افزود: در آینده نزدیک شرکت توانایی تولید در سه خط همزمان را خواهد داشت، که این گسترش نیازمند 3.5 میلیارد تومان اعتبار بوده و برای 150 نیروی انسانی به طور مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه ایستگاه حامل گاز به هزار مترمکعب ارتقا خواهد یافت، ادامه داد: با افزایش حوزه انرژی ها ی مصرفی در آینده در 6 خط بطور همزمان محصولات بصورت؛ کنسرو، کمپوت و مربا تولید خواهد شد.