تماس با ما | درباره ما | شناسنامه | تعرفه آگهی | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شورا | شرکت‌هاتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  12816تاریخ انتشار:  20 بهمن 1396 - 19:16
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
مشروح بیانات ائمه جمعه استان؛

 در خطبه‎های سیاسی نمازهای جمعه این هفته همدان چه گذشت؟

برنامه ریزی برای پوشش خبری و تصویری اوج شکوه و خروش ملی راهپیمایی 22 بهمن توسط پنج هزار عکاس و خبرنگار کشورهای خارجی، نشان از عظمت و جایگاه والای این روز دارد | چنانچه در مواردی مسئولان غیربومی منصوب می شوند لازم است که آنها خانواده خود را در شهرستان مستقر کنند تا مجبور نشوند هر روز از هزینه بیت المال برای تردد استفاده کنند.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: عظمت راهپیمایی 22 بهمن در جهان بی نظیر است و ملت شریف ایران اسلامی امسال باشکوه تر از سال های گذشته در این صحنه حضور می یابند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته همدان، اظهار کرد: برنامه ریزی برای پوشش خبری و تصویری اوج شکوه و خروش ملی راهپیمایی 22 بهمن توسط پنج هزار عکاس و خبرنگار کشورهای خارجی، نشان از عظمت و جایگاه والای این روز دارد.

وی با بیان اینکه خفاش صفت ها عظمت مکتب انقلاب اسلامی را مشاهده می کنند و مدام با یاوه گویی، سعی در ایجاد توطئه دارند، تاکید کرد: حضور باشکوه تر مردم در راهپیمایی امسال به خصوص پس از ناآرامی های اخیر پاسخ محکم بر توطئه دشمنان است.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مردم به رهبر معظم انقلاب و خون شهدا باید ببالند، گفت: حضور آحاد مردم به ویژه والدین و فرزندانشان در راهپیمایی ها از وفاداری و علاقه وافر آنها به انقلاب اسلامی نشان دارد.

وی حضور پرشورتر مردم در راهپیمایی 22 بهمن را باتوجه به ناآرامی های اخیر بسیار مهم دانست و افزود: دشمنان در این نا آرامی ها شکستی دیگر را تجربه کردند و به همین دلیل مردم باشکوه تر از همیشه باید در راهپیمایی شرکت کنند.

وی با تاکید بر تقویت تبلیغات دستاوردهای نظام در دهه فجر توسط دستگاه های اجرایی، گفت: امسال برخلاف سال های قبل برنامه های 10 شب دهه مبارک فجر را در 10 مسجد برگزار و در حد توان در این زمینه تبلیغ کردیم اما متاسفانه سایر مساجد، حسینه ها و دستگاه های اجرایی نسبت به نصب بنر برای تبلیغ برنامه ها کم کاری کردند.

وی در ادامه خواستار رسیدگی بیشتر به مشکلات و خواسته های مردم شد و افزود: مردم از فساد و تبعیض خسته شده اند.

امام جمعه همدان همچنین با انتقاد از آمار طلاق در جامعه گفت: متاسفانه فاصله خانواده ها بیشتر شده و بزرگترها نسبت به حل اختلافات و جلوگیری از طلاق زوج ها بی توجه شده اند.

وی تصریح کرد: در این حوزه مشاورانی که نسبت به حل اختلاف زوج ها و بازگشت آنها به زندگی مشترک تلاش می کنند، دارای جایگاه و ارزش والایی هستند.

*حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باید پرشکوه تر باشد
امام جمعه ملایر با دعوت از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه گفت: در شرایط کنونی که دشمنان و استکبار جهانی علیه نظام اسلامی ایران توطئه می کنند، حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن باید پرشکوه تر، وحدت آفرین و دشمن شکن باشد.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر، افزود: امروز به رغم همه کارشکنی ها، تحریم های اقتصادی، نظامی و مالی، ملت ایران مقتدر و با عظمت و در تمامی عرصه ها پیروز است.

وی اظهار کرد: ایران اسلامی یک بار حدود 50 سال با آمریکا و کاخ سفید دوست بود، اما امروز به برکت پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی چهار دهه با کاخ سفید دشمن است که البته آنها آغازگر این دشمنی بودند.

وی با بیان اینکه روند رشد و پیشرفت ایران اسلامی را باید طی 50 سال قبل از انقلاب و چهل سال پس از پیروزی انقلاب و دستاوردهای آن مقایسه کنیم، افزود: امروز ملت ایران با قطع رابطه با آمریکا در عرصه های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نظامی پیشرفت کرده است.

وی ادامه داد: این در حالیست که طی 50 سال قبل از انقلاب آمریکا از ایران به عنوان جزیره ای امن برای خودشان یاد می کردند و اسقاطی های آمریکا را به ایران می آوردند و از ایران حق توحش می گرفتند.

حجت الاسلام برقراری با تاکید بر اینکه آمریکا با این نوع نگاه به ملت ایران نمی تواند به کشور ما خدمت کند، گفت: هم اکنون وحشی گری های آمریکا در منطقه دیده می شود و با تربیت نیروهای تروریستی، آنها را به منطقه خاورمیانه می فرستند، اما سرنوشت آنها نابودی است.

وی همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان نیروی هوایی ارتش اشاره کرد و گفت: معظم له در این دیدار تاکید کردند باید مردم را بشناسیم، چراکه مردم ما همان مردمی هستند که در عرصه های مختلف حضور پیدا کردند و خواسته هایشان همان است که در راهپیمایی ها تحت عنوان شعار مطرح می کنند.

خطیب جمعه ملایر ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از زبان مردم فرمودند، مردم تبعیض و فساد را برنمی تابند و خطاب به سران سه قوه تاکید کردند نسبت به فساد، تبعیض و رانت بی تفاوت نباشند و با آن مبارزه کنند.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به سفر رئیس جمهوری فرانسه به ایران طی روزهای آتی، گفت: امانوئل مکرون باید بدون هیچگونه پیش شرطی و با تفکر اینکه به یک کشور ابرقدرت سفر می کند، به عنوان نخستین رئیس جمهوری فرانسه عازم ایران شود.

حجت الاسلام برقراری در بخش دیگری از خطبه ها با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله میرشاهولد رهبر مبارزات انقلابی و پرچمدار نهضت اسلامی مردم ملایر گفت: وی مجاهد و عالمی نستوه، شجاع و مبارز بود که همچنان محبوبیت وی در دل های مردم ملایر سرد نمی شود.

وی افتتاح چندین طرح عمرانی، صنعتی و آموزشی در ملایر که همزمان با سفر روز گذشته وزیر علوم، تحقیقات و فناوی و استاندار همدان به این شهرستان صورت گرفت را از برکت انقلاب و خدمات نظام جمهوری اسلامی برشمرد.

*حضور مردم در صحنه انقلاب باعث عقب نشینی دشمن می شود
امام جمعه نهاوند گفت: حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب باعث شگفتی و عقب نشینی دشمن می شود و توطئه های آنها را ناکام می گذارد.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه نهاوند، افزود: دشمنان با دیدن حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن به هراس می افتند و به عمق دلبستگی مردم به نظام واقف می شود چراکه می بینند مردم با وجود همه مشکلات اقتصادی باز هم حاضر نیستند از انقلاب دست بردارند.

وی ایمان، ایستادگی و نترسیدن مردم از دشمن را رمز ماندگاری انقلاب اعلام و اضافه کرد: زمانی که در اوایل انقلاب هیچ چیز نداشتیم، توانستیم با دستان خالی در برابر دشمنان مقاومت کرده و تهدیداتشان را بی اثر کنیم و امروز به برکت انقلاب به همه چیز رسیده ایم و هرگز در برابر تهدیدات دشمن عقب نخواهیم نشست.

امام جمعه نهاوند گفت: دشمن از اوایل انقلاب همواره به دنبال ناکارامد نشان دادن نظام اسلامی بوده و در این زمینه کارشکنی های زیادی کرده اما به لطف الهی نتوانسته است به اهداف خود برسد.

وی افزود: برای تداوم انقلاب و حفظ استقلال کشور لازم است که مسئولان وابستگی ها را به خارج از کشور کم کرده و امید به آینده و اثبات کارآمدی نظام را در دستور کار خود قرار دهند.

خطیب جمعه نهاوند بر وفاداری مردم به آرمان های انقلاب تاکید کرد و گفت: مردم در برهه های مختلف نظام همچون دوران دفاع مقدس و تحریم های اقتصادی، مشکلات و ناملایماتی های را متحمل شدند اما هرگز گلایه نکردند؛ اما آنچه باعث اعتراض و انتقاد آنها می شود وجود برخی فسادها و اختلاس ها در کشور است.

حجت الاسلام مغیثی نیا با اشاره به انتصاب مدیران غیربومی در این شهرستان، گفت: چنانچه در مواردی مسئولان غیربومی منصوب می شوند لازم است که آنها خانواده خود را در شهرستان مستقر کنند تا مجبور نشوند هر روز از هزینه بیت المال برای تردد استفاده کنند./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir