پايگاه خبری همدان پرس، نخستين رسانه آنلاین استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهر و شورا
کد مطلب:  23879تاریخ انتشار:  26 خرداد 1403 - 13:30
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
رئیس "ستاد مسعود پزشکیان":

 با مشارکت حداکثری قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق می آید

دریافت ما این است که بعد از برگزاری چند انتخابات حداقلی که واجد پیام و واجد اثر بود امروز همه خواهند آمد تا شور سیاسی در جامعه ایجاد شود تا قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق یابد | کاندیدای اصلاح طلبان با قدرت وارد عرصه انتخابات شده و وقتی از علم، تخصص و قانون حرف می زند که به آن اعتقاد کامل دارد.
به گزارش همدان پرس؛ رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" گفت: با مشارکت حداکثری  قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق می آید .

محمد ابراهیم الهی تبار در نشست خبری با اشاره به اینکه احساس می شود، شرایط کنونی کشور با اصل قانون اساسی مغایرت دارد، افزود: کاندیدای اصلاح طلبان با قدرت وارد عرصه انتخابات شده و وقتی از علم، تخصص و قانون حرف می زند که به آن اعتقاد کامل دارد.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی، مردم همواره حق انتخاب داشته و حقی برای دخالت در سرنوشت خود دارند، افزود: اصل 65 قانون اساسی می گوید که حاکمیت مطلق از آن خداوند است و کسی نمی تواند این حق را از کسی سلب کند و یا در اختیار دیگری قرار بدهد.

الهی تبار ادامه داد: اگر افرادیکه در حاکمیت مسئولیتی دارند این قوانین را ملاک عمل قرار می دادند جامعه امروز دچار گسست نمی شد.

وی با اشاره به اینکه دکتر پزشکیان سبد رای خود را دارد، افزود: دریافت ما این است که بعد از برگزاری چند انتخابات حداقلی که واجد پیام و واجد اثر بود امروز همه خواهند آمد تا شور سیاسی در جامعه ایجاد شود تا قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق یابد.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" در همدان با اشاره به اینکه دغدغه امروز ما کاهش سرمایه اجتماعی در انتخابات است، عنوان کرد: بعد از انقلاب مشارکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کمتر از 50 درصد بود که این رقم در کشور تابحال تجربه نشده و برای ما بسیار سنگین بود.

الهی تبار گفت: اگر به این اصل برگردیم که این حق را حق مردم بدانیم مطمئن باشید که در آینده دچار چالش نخواهیم شد.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" ادامه داد: تصمیم سازان و تصمیم گیران و کسانیکه در انتخاب افراد نقش دارند و این فضا را فراهم می کنند، باید بدانند  ایران سرزمین است با سابقه تمدنی بزرگ که سختی‌های بزرگ و بحران‌های خاصی را از سر گذرانده اما مردم با صلابت ایستاده اند.

وی به برنامه های دکتر پزشکیان اشاره کرد و افزود: امروز "برای ایران" آمدیم که جامعه با چالش‌های زیادی مواجه بوده  و زیبنده مردم است که یک زندگی شرافتمندانه داشته باشند و در مقایسه با کشورهای دیگر حسرت نخورند.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" یکی از دغدغه های امروز کشور را مهاجرت نخبگان و نیروهای انسانی عنوان کرد و افزود: باید همت کنیم تا همه کسانیکه دلداده کشور هستند برای ماندن و سازندگی و خوب شدن حال مردم تلاش کنند.

الهی تبار با اشاره به اینکه احساس می شود شرایط کنونی کشور با قانون اساسی مغایرت دارد، افزود: کاندیدای اصلاح طلبان آمده و وقتی از علم، تخصص و قانون حرف می زند به آن اعتقاد کامل دارد.

وی با بیان اینکه بخاطر حفظ سرمایه های کلان کشور و نسلی که حضور دارند و دغدغه مندند اما آینده را مبهم می بینند، گفت: آمده ایم و امیدواریم که به سمت و سویی برویم که امید در دلشان زنده شود.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" انتخابات را تجلی دخالت مردم در تعیین سرنوشت کشور دانست و ادامه داد: این وظیفه حاکمان است تا به الزامات تن دهند.

وی درباره ویژگیها و عملکرد "مسعود پزشکیان" گفت: ایشان در عرصه مدیریتی مدیر موثر و موفقی بوده و الگوی خوبی در کشور ایجاد کرد تا تسهیلات بهداشتی برای مردم فراهم شود.

الهی تبار ادامه داد: "دکتر پزشکیان" در صحنه وزارت یکی از وزاری موفق دولت خاتمی بود و موفق ترین دولت، بعد از انقلاب دولت خاتمی بوده است.

وی ادامه داد: "دکتر پزشکیان" در مجلس یکی از نمایندگان با سوابق طولانی است و ‌شخصیتی است که به سلامت اعتقاد دارد و به هیچ وجه از ظرفیت‌های موجود کشور در جهت منافع شخصی استفاده نکرد.

وی با بیان اینکه "پزشکیان" پزشک متخصص است، گفت: امیدواریم با حضور چنین شخصیتی اجتماع همه دغدغه مندان تشکیل شده و در تصمیم سازی و تصمیم گیری‌های کشور با کمک و مشارکت مردم اتفاق بیفتد.

الهی تبار از نبود تشکل های سیاسی در برخی دانشگاه‌ها گلایه کرد و افزود: چرا باید فعالیت برخی تشکلهای دانشگاهی هزینه بالایی داشته باشد که بسیاری به سختی در این حوزه ورود کنند و نهایتا باید هزینه اجتماعی بدهند.

وی افزود:  اگر بتوانیم از مشارکت مردم در تعیین آینده کشور بهره مند شویم تجربه سخت انتخابات گذشته تکرار نمی شود.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" گفت: با مشارکت حداکثری قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق می آید .

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" با اشاره به اینکه احساس می شود، شرایط کنونی کشور با اصل قانون اساسی مغایرت دارد، افزود: کاندیدای اصلاح طلبان با قدرت وارد عرصه انتخابات شده و وقتی از علم، تخصص و قانون حرف می زند که به آن اعتقاد کامل دارد.محمد ابراهیم الهی تبار در نشست خبری با رسانه ها با بیان اینکه بر اساس قانون اساسی، مردم همواره حق انتخاب داشته و حقی که برای دخالت در سرنوشت خود دارند، افزود: اصل 65 قانون اساسی می گوید که حاکمیت مطلق از آن خداوند است و کسی نمی تواند این حق را از کسی سلب کند و یا در اختیار دیگری قرار بدهد.


الهی تبار ادامه داد: اگر افرادیکه در حاکمیت مسئولیتی دارند این قوانین را ملاک عمل قرار می دادند جامعه امروز دچار گسست نمی شد.


رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" در همدان با اشاره به اینکه دغدغه امروز ما کاهش سرمایه اجتماعی در انتخابات است، عنوان کرد: بعد از انقلاب مشارکت در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کمتر از 50 درصد بود که این رقم در کشور تابحال تجربه نشده بود که برای ما بسیار سنگین بود.

الهی تبار گفت: اگر به این اصل برگردیم که این حق را حق مردم بدانیم مطمئن باشید که در آینده دچار چالش نخواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه دکتر پزشکیان سبد رای خود را دارد، افزود: دریافت ما این است که بعد از برگزاری چند انتخابات حداقلی که واجد پیام و واجد اثر بود امروز همه خواهند آمد تا شور سیاسی در جامعه ایجاد شود تا قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق یابد.

رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" ادامه داد: تصمیم سازان و تصمیم گیران و کسانیکه در انتخاب افراد نقش دارند و این فضا را فراهم می کنند، باید بدانند ایران سرزمین است با سابقه تمدنی بزرگ که سختی‌های بزرگ و بحران‌های خاصی را از سر گذرانده اما مردم با صلابت ایستاده اند.


وی به برنامه های دکتر پزشکیان اشاره کرد و افزود: امروز "برای ایران" آمدیم که جامعه با چالش‌های زیادی مواجه بوده و زیبنده مردم است که یک زندگی شرافتمندانه داشته باشند و در مقایسه با کشورهای دیگر حسرت نخورند.


رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" یکی از دغدغه های امروز کشور را مهاجرت نخبگان و نیروهای انسانی عنوان کرد و افزود: باید همت کنیم تا همه کسانیکه دلداده کشور هستند برای ماندن و سازندگی و خوب شدن حال مردم تلاش کنند.

الهی تبار با اشاره به اینکه احساس می شود شرایط کنونی کشور با قانون اساسی مغایرت دارد، افزود: کاندیدای اصلاح طلبان آمده و وقتی از علم، تخصص و قانون حرف می زند به آن اعتقاد کامل دارد.


وی با بیان اینکه بخاطر حفظ سرمایه های کلان کشور و نسلی که حضور دارند و دغدغه مندند اما آینده را مبهم می بینند، گفت: آمده ایم و امیدواریم که به سمت و سویی برویم که امید در دلشان زنده شود.


رئیس "ستاد مسعود پزشکیان" انتخابات را تجلی دخالت مردم در تعیین سرنوشت دانست و ادامه داد: این وظیفه حاکمان است تا به الزامات تن دهند.


وی با اشاره به اینکه دکتر پزشکیان سبد رای خود را دارد، افزود: دریافت ما این است که بعد از برگزاری چند انتخابات حداقلی که واجد پیام و واجد اثر بود امروز همه خواهند آمد تا شور سیاسی در جامعه ایجاد شود تا قدرت نهادهای انتخاباتی بر نهادهای انتصابی فائق یابد.


وی درباره ویژه گیها و عملکرد " مسعود پزشکیان" گفت: ایشان در عرصه مدیریتی مدیر موثر و موفقی بوده و الگوی خوبی در کشور ایجاد کرد تا تسهیلات بهداشتی برای مردم فراهم شود.


الهی تبار ادامه داد: "دکتر پزشکیان" در صحنه وزارت یکی از وزاری موفق دولت خاتمی بود و موفق ترین دولت، بعد از انقلاب دولت خاتمی بوده است.وی ادامه داد: "دکتر پزشکیان" در مجلس یکی از نمایندگان با سابق طولانی است و ‌شخصیتی است که به سلامت اعتقاد دارد و به هیچ وجه از ظرفیت‌های موجود در جهت منافع شخصی استفاده نکرد.


وی با بیان اینکه "پزشکیان" پزشک متخصص است، گفت: امیدواریم با حضور چنین شخصیتی اجتماع همه دغدغه مندان تشکیل شده و در تصمیم سازی و تصمیم گیریهای کشور با کمک و مشارکت مردم اتفاق بیفتد.


الهی تبار از نبود تشکل های سیاسی در برخی دانشگاه‌ها گلایه کرد و افزود: چرا باید فعالیت برخی تشکلهای دانشگاهی هزینه بالایی داشته باشد که بسیاری به سختی در این حوزه ورود می کنند و نهایتا باید هزینه اجتماعی بدهند.

وی افزود: اگر بتوانیم از مشارکت مردم در تعیین آینده کشور بهره مند شویم تجربه سخت انتخابات گذشته تکرار نمی شود.


ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, انتخابات

انتخابات

, ریاست‌جمهوری

ریاست‌جمهوری

, ستادپزشکیان

ستادپزشکیان

, الهی‌تبار

الهی‌تبار

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir