وضعیت کرونا در همدان قرمز شد / #در_خانه_بمانیم
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  14743تاریخ انتشار:  3 خرداد 1398 - 19:17
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
اخبار ویژه » صفحه نخست
مشروح بیانات امام جمعه همدان؛

 در خطبه‎های سیاسی نمازجمعه این هفته همدان چه گذشت؟

نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه تفکر «ما می توانیم» که خرمشهر را آزاد کرد حلال مشکلات امروز کشور است گفت: احیای تفکر انقلابی عامل نجات کشور از دست مدیران تنبل و اشراف‌زده است | ندای الهی همه مومنین را دعوت به توبه، بازگشت، نگاه به گذشته و بازسازی و ترمیم اتفاقات گذشته می‌کند. خداوند در قرآن همه کسانی که دغدغه ابدیت دارند را دعوت به ت
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی‌فقیه در همدان با بیان اینکه تفکر «ما می توانیم» که خرمشهر را آزاد کرد حلال مشکلات امروز کشور است گفت: احیای تفکر انقلابی عامل نجات کشور از دست مدیران تنبل و اشراف‌زده است.

آیت‌الله حبیب الله شعبانی در نماز سیاسی عبادی جمعه همدان با بیان اینکه مومنین در شب‌های قدر برای احیای قلب خود آماده می‌شوند اظهار داشت: امشب نخستین شب از لیالی قدر است و فرصت‌های طلایی به دست ما می‌رسد.

وی افزود: ندای الهی همه مومنین را دعوت به توبه، بازگشت، نگاه به گذشته و بازسازی و ترمیم اتفاقات گذشته می‌کند. خداوند در قرآن همه کسانی که دغدغه ابدیت دارند را دعوت به توبه واقعی می‌کند.

امام جمعه همدان گفت: حضرت سجاد(ع) در صحیفه سجادیه می‌فرمایند که «خداوندا تو دری را برای بازگشت بندگانت باز کردی و آن را «باب توبه» نام گذاری کردی» کسی که در این درب باز شده وارد نشود در قیامت چه عذر و توجیهی خواهد داشت؟

شعبانی با تاکید بر اینکه اگر دستتان در دست خدا باشد اگر همه عالم جهنمی شوند شما در میان تمام این خارها نجات پیدا خواهید کرد، عنوان کرد: پس حواستان به خودتان باشد تا درگیر هوا و هوس دنیا نشوید. خداوند حجتش را بر انسان‌ها تمام کرده و درب‌های بهانه را بسته پس بدانید که هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست.

وی بیان کرد: هیچ یک از ما معصوم نیستیم و ممکن است مرتکب گناه شویم. ولی وقتی جوانان بهانه هوا و هوس جوانی را مطرح می‌کنند خداوند می‌فرمایند «مگر باب توبه را باز نگذاشتم، زمین خوردی پس چرا بلند نشدی؟ شب قدر را برای بازگشت و توبه قرار دادیم تا خود را بازیابی کنید».


امام جمعه همدان با بیان اینکه شب قدر فرصتی برای اظهار پشیمانی است، افزود: البته توبه هم شرایطی دارد، مثلا مسئله حق‌الناس با توبه برطرف نمی‌شود بلکه باید حق پایمال شده را بازگردانید اما درب توبه در شب‌های قدر باز شده تا از آن استفاده کنیم.

شعبانی با تاکید بر اینکه تفکر مقدمه توبه است اظهار داشت: در شب قدر به اعمال خود فکر کنیم، ارزش مراسم شب قدر به کمیت نیست، اسلام دین کیفیت‌ها است نه فقط کمیت‌ها در انجام مستحبات با نشاط باشید. می‌بینیم که عده‌ای جوشن کبیر را با خستگی و بی‌حوصلگی می‌خوانند و می‌روند.

وی افزود: آنچه در شب قدر ارزشمند است علم آموزی و تفکر است اما متاسفانه به سخنرانی‌ها توجهی نمی‌شود. جوشن کبیر را نفی نمی‌کنیم اما مردم را به گفت‌وگوهای دینی و تفکر دعوت می‌کنیم.

امام جمعه همدان در دومین خطبه نماز عبادی سیاسی نیز اظهار داشت: امروز سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر است که حضرت امام(ره) فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد. در بازخوانی این سقوط و آزادی که در تاریخ نظام اسلامی اتفاق افتاد خرمشهر سقوط کرد و توسط جوانان آزاد شد. در این میان دو نکته حائز اهمیت است که چرا خرمشهر سقوط کرد و این تفکری که سبب سقوط خرمشهر بود چه بود؟ همه باید تاریخ خرمشهر را مطالعه و به آن توجه کنیم.

شعبانی افزود: سنت‌های الهی سنت‌های واحدی است بنابراین خرمشهری که آن روز سقوط کرد امروز هم اگر بخواهد سقوط کند با همان قواعد سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه در آن زمان نگاه دولت وقت به غرب بود ابراز کرد: علت و رمز آزادی خرمشهر وجود جوانان مومن و انقلابی که معتقد به مسیر الهی و شعار ما «می‌توانیم» بود.

امام جمعه همدان اظهار داشت: اگر تاریخ خرمشهر را بخوانید خواهید دید که در آن زمان غرب در مقابل ما بود، ابرقدرت‌ها مقابل ما بوند و جوانان انقلابی ما با دست خالی خرمشهر را آزاد کردند.

شعبانی با بیان اینکه وقتی ملتی به خود باوری برسد که می‌تواند بدون قدرت‌های جهانی رشد و توسعه پیدا می‌کند این تفکر رمز آزادی است گفت: یک روز خرمشهر دچار سقوط شد اما امروز هم ما دچار سقوط اقتصادی، هنجارها و ارزش‌ها، هستیم بنابراین خرمشهرها در پیش روی ماست. امروز راه نجات این مملکت و آزادسازی این خرمشهرها احیای تفکر جوانان انقلابی دیروز است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان فرمودند که تلاش کنید یک دولت جوان، با انگیزه و حزب اللهی روی کار بیاید تا کشور از دست مدیران ناکارآمد و و اشراف طلب نجات پیدا کند. تفکری را احیا کنید که خرمشهر را آزاد کرد.

امام جمعه همدان گفت: روش‌های آزادسازی خرمشهر و سنت‌های الهی واحد است. اگر تفکر انقلابی در جامعه احیا شود مشکلات برطرف می‌شود، نه تفکری که سبب سقوط خرمشهر شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان در بخش دیگری از سخنانش به هفتم خردادماه و افتتاح نخستین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره و عنوان کرد: بعد از انقلاب رشد قابل توجهی داشتیم، همه مسئولان کم و بیش در این 40 سال زحماتی داشتند اما به این معنا نیست که مردم دیگر مطالبه‌ای از مسئولان نکنند.

وی با بیان اینکه خطبه‌های نماز محل تخریب مسئولان نیست اظهار داشت: اما مردم حق مطالبه دارند. مسئولان باید پاسخگو باشند و اگر در عملکردشان ضعف دارند اصلاح کنند. فضای جامعه باید فضای مطالبه‌گری باشد.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه مجلس محل قانون‌گذاری است و شئون اجتماعی و سیاسی این کشور در دست مجلس است، تصریح کرد: چند سوال از مجموعه نمایندگان مجلس دارم، در بحث مبارزه با فساد چه کردید؟ کدام قانون را مصوب کردید که جلوی فسادها را در ادارات بگیرد.

شعبانی افزود: امروز دچار فشار و جنگ اقتصادی هستیم، قیمت مسکن دو برابر شده، در آن بازاری که جنگ اقتصادی درست شده، کدام قانون را برای جلوگیری از بی‌بند و باری تصویب کردید؟

وی خطاب به نمایندگان گفت: در مورد فساد و مسائل اقتصادی چقدر به مسئولان تذکر دادید؟ این صف‌های طولانی خرید کالاهای اساسی که در شان مردم هم نیست برای چیست؟ برای کنترل این صف‌ها و حفظ شان مردم چه کردید؟

امام جمعه همدان بیان کرد: نحوه توزیع اقلام اساسی در شان مردم ما نیست، وقتی نتوانیم اقلام اساسی را درست و در شان مردم توزیع کنیم، پس این چه مدیریتی است؟ ما صدای مردم هستیم و بحثم شخصی و سیاسی نیست. هر جریان سیاسی که به مردم خدمت کند مورد حمایت مردم است.

شعبانی با اشاره به حذف ارز 4200 تومانی از کالاهای اساسی، بیان کرد: با ارزهای 4200 تومانی اقلامی وارد کردند که ضروری نبود، پس نظارت مجلس در کجای کار بود که جلوی این انحرافات را نگرفت.

امام جمعه همدان به استفاده از مداحان در مراسم‌های ختم اشاره کرد و گفت: امروز می‌بینیم یک نفر می‌آید و ساعاتی را در مراسم ختم به مداحی می‌پردازد که خروجی قابل قبولی ندارد و مردم هم چیزی متوجه نمی‌شوند، پس باید افراد و روحانیونی در این مراسم حضور یابند که نکته‌ای بیاموزند و توجه مردم را به علم و معرفت جلب کنند.

به گزارش تسنیم؛ وی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه در همدان از نظر مالی در مضیقه هستند، گفت: بودجه ارتباطی به اداره حوزه ندارد بنابراین نیازمند موقوفاتی است. هزار سال تدین را برای مردم نگاه داشته است.

شعبانی با اشاره به اینکه برخی از جریانات سیاسی در استان دنبال سهم‌خواهی هستند که باید جلوی این اتفاق نیز گرفته شود، بر لزوم ساده‌زیستی مسئولان تأکید کرد و در پایان توجه به حفظ محیط زیست را اولویت اساسی در استان دانست و خواستار توجه به این مهم شد.
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir