پايگاه خبری همدان پرس، نخستين پايگاه خبری استان همدان در عرصه اطلاع رسانی
 
 درباره ما | تماس با ما | تعرفه آگهی | شناسنامه | پیوندها | خبرنامه | آرشیو | نظرسنجی | جراید همدان | ارسال مطالب | RSS
 
 صفحه نخست | همدان ۲۰۱۸ | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | شهر و شوراتلگرام همدان پرس اینستاگرام همدان پرس
کد مطلب:  135تاریخ انتشار:  12 مهر 1398 - 19:51
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

 12 مهر 1398

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امروز اربعین دیگر صرفا یک حرکت مذهبی نیست بلکه حرکت در مسیری است که حسین بن علی (ع) دنبال آن بود | هم اکنون معادلات جنگ در این منطقه در حال تغییر کردن است چرا که انصارالله با عملیاتی که کرد توانست با به اسارت درآوردن هزار نفر معادل سه تیپ کامل سعودی، بمباران آراماکو و غیره دست برتر را در منطقه داشته باشد.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: امروز اربعین دیگر صرفا یک حرکت مذهبی نیست بلکه حرکت در مسیری است که حسین بن علی (ع) دنبال آن بود.

آیت الله حبیب الله شعبانی در خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار داشت: گزارش‌های تاریخی نشان می‌دهد اهل بیت (ع) در شهر شام و در حکومت یزید سختی بسیاری کشیدند.

وی بیان کرد: شهر شام تحت تربیت معاویه بود یعنی در ظاهر اعمالی مانند نماز روزه و غیره را انجام می‌داد  اما در باطن حکومت طاغوتی است چرا که معاویه با جنگ روانی علیه اهل بیت (ع) و علی بن ابی طالب(ع) کاری کرد که مردم شام، هیچ آشنایی با اسلام اصیل  و خاندان رسالت نداشته باشند.

امام جمعه همدان با با بیان اینکه معاویه، علی بن ابی طالب (ع) را ضد مردم، ضد صلح، ضد مذاکره و ضد وحدت معرفی می‌کند، افزود: در شهر شام مردم آشنایی عمیقی با دین اسلام نداشتند، اگرچه بسیاری از ظواهر دینی را انجام می‌دهند اما آشنایی با بصیرتی با دین خدا نداشتند.

وی با اشاره به ابعاد نامه معاویه به امیرالمومنین(ع) و تلاش وی برای تخریب امام علی(ع) در این نامه عنوان کرد:  در آن زمان کار جامعه اسلامی به جایی کشیده بود که شخصی مانند معاویه تنها با خواندن قرآن، شخصی مانند علی بن ابی طالب(ع) را نصیحت کند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان عنوان کرد: حضرت علی بن ابی طالب (ع) نیز در پاسخ به نامه معاویه می‌گویند جای تاسف است که معاویه فرزند، ابوسفیان و هند جگرخوار، همان کسی که جگر حمزه سید الشهدا را به دندان کشید امروز حرف از تقوا، قیامت و مردم می‌زند.

وی ابراز کرد: وقتی جامعه اسلامی به انحراف می‌کشد آن وقت افرادی مانند معاویه جامعه را نصیحت می‌کنند، کسی که با شمشیر علی (ع) با اسلام آشنا شد،  افرادی که از طلقا هستند و چون چاره‌ای نداشتند اسلام را پذیرفتند.

امام جمعه همدان بیان کرد: معاویه مدام امیرالمومنین(ع) را لعنو علیه او تبلیغات سوء می‌کرد پس طبیعی است وقتی فرزندان علی بن ابی طالب (ع) در شام قرار می‌گیرند، کاروان اسرا را نگه داشته، شهر را آذین کنند و به شادی بپردازند.

وی تصریح کرد: اگر جامعه‌ای طاغوتی باشد و یا مسئولانش ضد ولایت باشند طبیعتا مردم نیز اینگونه تربیت می‌شوند که بر ولی خدا سنگ بزنند.

شعبانی عنوان کرد: امروز هم اگر شما به عربستان بروید می‌بینید جایگاه اهل بیت(ع) کجاست، در مدینه، در شهر مکه و در کنار کعبه که محل ولادت ایشان است ببینید چه اسم و رسمی از علی بن ابی طالب (ع) هست، اگر دقت کنید می‌بینید خبری نیست چرا که آنها بنا داشتند نگذارند اسمی از اهل بیت(ع) در تاریخ بماند.

وی با تاکید براینکه نور اهل بیت(ع) دنیا را فرا می‌گیرد مانند اربعین که نام حسین (ع) را جهانی می‌کند، اظهار داشت: حتی اگر دشمن بخواهد با ایجاد ناامنی مانع از حضور مردم در این مراسم با شکوه شود، باز هم خواست خداست که این نور خاموش نشود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اتفاقات رخ داده در یمن گفت: هم اکنون معادلات جنگ در این منطقه در حال تغییر کردن است چرا که انصارالله با عملیاتی که کرد توانست با به اسارت درآوردن هزار نفر معادل سه تیپ کامل سعودی، بمباران آراماکو و غیره دست برتر را در منطقه داشته باشد.

وی با بابیان اینکه در حمله به آراماکو کشورهای غربی ایران را متهم به انجام این عملیات می‌کردند اما در عملیات دوم متوجه شدند یمن به صورت جدی  رد این جنگ حضور دارد، افزود: اگرچه دشمنان تلاش کردند حمله دوم یمن رسانه‌ای نشود اما امروز یمنی‌ها توانستند دست برتر را داشته باشند.

شعبانی اظهار داشت: اگرچه عربستان تلاش می‌کند با کمک آمریکا و اروپا بعضی از ضعف‌های خود را با اقداماتی نظیر آنچه که در این دو سه روز گذشته در عراق رخ داد، بر طرف کند، اما باز هم نخواهد توانست.

وی با تاکید براینکه مردم ایران و عراق برادرانه در حال حرکت به سمت ولی خدا در مراسم اربعین هستند، عنوان کرد: حرکت مردم به سمت حسین بی علی(ع) فتنه‌ها را خاموش می‌کند هرچند دشمن در تلاش است بین دو ملت را برهم بزند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه  عده اندکی در ایران و عراق با حمایت آمریکا و اروپا در برخی موارد شبهه پراکنی می‌کنند، تصریح کرد: علاقه بیشتر مردم به حضور در این مراسم و حضور  25میلیون نفر سبب وحشت دشمنان شده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن می‌داند اگر این حرکت و وحدت مستحکم‌تر شود  منافع کسانی که مخالفند به خطر می‌افتد، ابراز کرد: امروز اربعین دیگر صرفا یک حرکت مذهبی نیست  بلکه حرکت در مسیری است که حسین بن علی (ع) دنبال آن بود.

شعبانی با تشریح نقشه دشمنان برای ایجاد ناامنی در مراسم اربعین و برهم زدن وحدت میان دولت ایران و عراق گفت: اربعین تقویت جایگاه سیاست ورزی مبتنی بر فرهنگ کربلا است که سیاست آن مذهبی و مذهب آن سیاسی است.

وی با اعلام اینکه امسال استان همدان در مسیر عبور زائران 5 استان دیگر نیز قرار دارد، افزود: امیدوارم خداوند توفیق دهد میزبان خوبی برای زائران اباعبدالله الحسین(ع) باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با گرامیداشت هفته ناجا و قدردانی از این مجموعه برای تعامل با آمران به معروف، ابراز کرد: نیروی انتظامی نسبت به برخی مسائل مانند حجاب نه باید بی‌توجه باشد و نه اینکه خشونت به خرج دهد.

وی با بیان اینکه ما نباید از نیروی انتظامی در بخش امر به معروف انتظار خشونت داشته باشیم چرا که برخوردها باید عقلانی و همراه با دلسوزی وتوجه باشد، مطرح کرد: تعامل مردم و نیروی انتظامی واجب است.

شعبانی بیان کرد: برخی تلاش می‌کنند مسئله بدحجابی را یک معضل سیاسی نشان دهند در حالیکه این معضل اخلاقی است نه سیاسی، پس نباید اجازه دهیم دشمن اینگونه القا کند که این مسئله یک موضوع سیاسی است و یا هرکس این کار را کرد ضد نظام است.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهادت قافله سالار شهدای مدافع حرم شهید حسین همدانی بیان کرد: امیدوارم با توجه به عنایت خاص رهبر معظم انقلاب به این شهید بزرگوار و دیگر شهدای مدافع حرم، همگی حضوری با شکوه در این مراسم داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان درباره هفته گرامیداشت حقوق کودک نیز ابراز کرد: ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در خانواده، سرانه مطالعه کتاب و حقوق باید در جامعه جدی گرفته شود.

*هیچ توطئه‌ای نخواهد توانست راهپیمایی اربعین را کمرنگ کند
امام جمعه ملایر گفت: دشمنان می‌خواهند با توطئه فضای اربعین و حضور میلیونی شیعیان را کمرنگ کنند، اما امسال نیز مانند سال‌های گذشته با امنیت و آرامش شاهد راهپیمایی عظیم شیعیان در اربعین حسینی هستیم.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: آمریکا و عربستان با به راه انداختن فتنه به دنبال این هستند تا شکستی که در یمن خورده‌اند را در عراق تلافی کنند، اما باز هم دست آنها رو شد.

وی با بیان اینکه با کمرنگ کردن راهپیمایی عظیم اربعین دشمن به جایی نمی‌رسد و از این فتنه هم جوابی نگرفته است بیان کرد: شیعیان جهان امسال نیز حضور میلیونی خود را در اربعین حسینی به رخ دشمنان می‌کشند.

امام جمعه ملایر با اشاره به حمله پهپاد یمن به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان افزود: در این مدت آمریکا و عربستان به دنبال متهم کردن ایران در این عملیات بودند، اما حمله زمینی یمنی‌ها و موفقیت‌آمیز بودن عملیات دوم یمنی در برابر سعودی‌ها، دهان عربستان و اربابانش را بست.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به اجلاس اخیر سازمان ملل گفت: طرف اروپایی در این اجلاس هویت خود را نشان داد و تلاش زیادی برای دیدار و گفت و گوی رئیس جمهوری ایران با رئیس جمهوری آمریکا داشت، اما به نتیجه نرسید.

وی کاهش فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی ایران و جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه را از جمله اهداف مهم آمریکا و فرانسه علیه ایران عنوان کرد و ادامه داد: تمام تلاش آنها بر این بود تا ایران را بر سر میز مذاکره با آمریکا بنشانند، اما این اجلاس درس خوبی به آنها داد.

خطیب جمعه ملایر سخنرانی رئیس جمهوری ایران در اجلاس سازمان ملل را از روی موضع قدرت دانست و آن را  قابل تقدیر خواند و خاطرنشان کرد: سران دیپلماسی ما باید در اینگونه اجلاس‌های جهانی با آمادگی بیشتری حاضر شوند و سناریوی دشمنان را بخوانند.

حجت الاسلام برقراری با بیان اینکه ماهیت آمریکا و به دنبال آن تعهدات طرف اروپایی برای ما مشخص است گفت: طبق فرموده‌های رهبر معظم انقلاب این فشار حداکثری دشمنان به جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سازمان ملل شکست خورد.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا، نیروی انتظامی را نیرویی مخلص، فداکار و پای کار در تمامی عرصه‌ها دانست و افزود: نیروی انتظامی در راهپیمایی عظیم اربعین همواره خوب درخشیده است و امسال نیز با برقراری امنیت بالایی زائران در این حرکت میلیونی حضور پیدا می‌کنند.

حجت الاسلام برقراری خواستار همراهی و مشارکت بیشتر مردم با پلیس شد و یادآور شد: نیروی انتظامی همواره ایجاد نظم و امنیت، پیشگیری از وقوع جرم و مقابله با اخلالگران نظم و امنیت را در تمامی حوزه‌ها در دستور کار خود قرار داده که خدمات شبانه‌روزی و دلسوزانه آنها قابل تقدیر است.

*اقتدار جبهه مقاومت حاصل صدور انقلاب اسلامی است
امام جمعه نهاوند گفت: اقتدار جبهه مقاومت حاصل صدور انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران نهاوند با اشاره به روایتی از امام سجاد(ع)، گفت: مردم بدانید خدا شما را بیهوده نیافریده و شما را رها نکرده است لذا اگر میخواهید اهل رستگاری باشید و خدا از شما راضی باشد تقوا داشته باشید.

وی با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره)، اظهار کرد: امام (ره) در بیانی فرمودند غفلت از تقویت بنیه دفاعی توطئه و جنگ را در پیش دارد.

امام جمعه نهاوند، ادامه داد: اوایل انقلاب لیبرال ها و منافقین شعاری سر میدادند که ارتش می خواهیم‌چکار هواپیما برای چیست؟ امام فرمودند مملکتی که تازه انقلاب کرده نمی گذارند آرام‌ باشد.

وی افزود: تا ضعیف بودیم دشمنان هرچه توانستند کردند و همین که قوی شدیم دیگر توان مقابله و پاسخگویی ندارند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری، گفت: نیروی انتظامی باید مظهر قدرت و نظم باشد و در این زمینه افراد خلافکار باید بترسند و مردم عادی احساس امنیت کنند.

امام جمعه نهاوند، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند نباید خود را در مرز ها محدود کنیم قبل از اینکه دشمن بخواهد کاری کند باید به سمت او برویم اگر با داعش کاری نداشتیم امروز در ایران درگیری وجود داشت این مهم را هم عقل و هم شرع می گوید.

وی با بیان اینکه اگر توطئه دشمن دفع نشود ایران به خطر می افتد، گفت: ایران اسلامی به برکت رهنمودهای مقام‌ معظم رهبری و هوشیاری جوانان مومن و انقلابی هیچگاه در برابر دشمن کوتاه نخوهد آمد.

حجت الاسلام‌مغیثی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره خام‌ فروشی معادن و صنایع، گفت: امروز باید تلاش شود خام فروشی به حداقل برسد تا ارزش افزوده بیشتری شامل کشور شود و موجب رونق اقتصادی شود.

وی با اشاره به سفر هیئت ایرانی به نیویورک، گفت: در این سفر ثابت شد اروپایی ها قدرتی ندارند و پادو امریکا هستند چراکه اراده مستقلی ندارند لذا ایران باید با سیاست برخورد با امریکا و با اروپا رفتار کند.

امام جمعه نهاوند تصریح کرد: سازمان توسعه صنعتی بین الملی اعلام‌کرد که  ایران از لحاظ توانمندی صنعتی ۴۰ پله سعود کرده است این مهم در شرایطی است که ایران اسلامی در شرایط سخت تحریم های ظالمانه بوده است.

وی با اشاره به عملیات ارتش یمن علیه عربستان، گفت: دشمنان می گویند که ما باورمان نمی شود یمن آرامکو را بزند حال این حمله زمینی را چه می خواهند بگویند؟

حجت الاسلام‌مغیثی، تصریح کرد: صدور انقلاب یعنی صدور مقاومت در برابر ظلم و احقاق حقی که باید داشته باشیم، جبهه مقاومت این را از ایران آموختند.

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت اگر تامین شود همه موفقیت ها صورت می گیرد، گفت: نیروی های نظامی و انتظامی در توفیقات کشور سهیم هستند البته که این مهم هزینه داشته و ۱۳ هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز نیروی انتظامی حاصل این مهم است.

امام جمعه نهاوند افزود: امروز شیاطین بیکار ننشسته اند و به دنبال ایجاد نا آرامی در عراق هستند تا اربعین را کمرنگ کنند امیدواریم نیروهای مردمی و نظامی عراق با بهره گیری از رهنمودهای مرجعیت عالیقدر عراق این مهم را خنثی کنند./منبع: خبرگزاری‌ها
ایمیل مستقیم:   info@hamedanpress.irشماره پیامک:   500023370000
  برچسب ها: همدان‌پرس

همدان‌پرس

, نمازجمعه

نمازجمعه

نظر شما:
[ لطفاً از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید ]
نام: 
نظر شما: 
*
ایمیل: 
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
*       
 
 صفحه نخست | فرهنگ | مجلس | ورزش | حماسه | عکس | شهرستانها | پیوندها | آرشیو | RSS
همدان پرس؛ رسانه آنلاین با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به همدان پرس است و باز نشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
info@hamedanpress.ir